افزونه های وردپرس

پوشه بندی رسانه وردپرس با افزونه FileBird

با دسته بندی و پوشه بندی رسانه وردپرس خود می توانید تصاویر و تمامی فایل هایی که از طریق رسانه وردپرس در سایتتان آپلود می کنید، منظم کرده و هنگام جستجو به راحتی به رسانه مورد نظر دست پیدا کنید.

بسیاری از افراد تمایل دارند فایل های آپلود شده در رسانه وردپرس خود را دسته بندی کرده و آن ها را در پوشه های مختلف قرار دهند تا دسترسی به فایل ها سریع تر صورت گیرد.

به طور پیش فرض در وردپرس چنین امکانی وجود ندارد اما با کمک افزونه ای که در این آموزش از وردپرس نارنجی معرفی می کنیم، به راحتی می توانید امکان پوشه بندی رسانه وردپرس را برای خود فراهم کنید.

ایجاد امکان پوشه بندی رسانه وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد دسته بندی و پوشه برای رسانه ها در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان FileBird در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۵.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد امکان پوشه بندی رسانه وردپرس، با کلیک روی لینک زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه FileBird

پس از نصب و راه اندازی افزونه، چنانچه به کتابخانه رسانه های خود در پیشخوان وارد شوید، مانند تصویر زیر بخشی برای ایجاد پوشه برای رسانه های خود را مشاهده خواهید کرد.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن ویرایشگر دیداری به ابزارک ها در وردپرس با افزونه Black Studio TinyMCE Widget
ایجاد دسته بندی برای فایل های وردپرس
ایجاد پوشه برای رسانه های وردپرس

پس از ایجاد پوشه بندی رسانه وردپرس خودتان، با کشیدن و رها کردن می توانید تصاویر و یا سایر رسانه ها را به درون پوشه های مختلف قرار دهید.

با زدن دکمه Rename می توانید نام پوشه ایجاد شده را تغییر دهید و یا با زدن دکمه Delete آن را حذف کنید و با کلیک راست روی هر پوشه، می توانید برای آن پوشه  بی نهایت زیر دسته ایجاد کنید یا آن را حذف کرده و یا تغییر نام دهید.

افزودن زیر دسته هنگام دسته بندی رسانه ها
افزودن زیر دسته

همچنین با کلیک روی آبکونی که در تصویر مشخص شده است، می توانید قسمت پوشه بندی رسانه وردپرس خود را مخفی کرده و یا بزرگتر کنید.

با نصب افزونه FileBird هنگام آپلود رسانه های خود نیز می توانید انتخاب کنید که فایل شما در کدوم پوشه قرار گیرد.

دسته بنید فایل ها هنگام آپلود
آپلود فایل در رسانه وردپرس

با پوشه بندی رسانه وردپرس می توانید هنگام آپلود و قرار دهی تصاویر، ویدئوها و فایل های مختلف در بخش رسانه خود، نظم و پیکربندی دخواهتان را ایجاد نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن