کدهای وردپرس

رفع مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس

هنگام کار کردن با سیستم وردپرس به هر دلیلی ممکن است شما هم با مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس روبرو شوید.

چنانچه یک توسعه دهنده وردپرس هستید و یا در حال کار روی وب سایت وردپرسی خود می باشید، یکی از مواردی که برای ویرایش سریع و کاربردی محتویات خود به آن نیاز پیدا خواهید، نوار مدیریت در صفحات وردپرس می باشد.

نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس
نوار مدیریت در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، چنانچه به پیشخوان وب سایت خود وارد شده باشید در صفحات خود نواری مشکی رنگ برای ویرایش صفحات و بازگشت به پیشخوان و سایر فعالیت های مدیریتی مشاهده خواهید کرد.

چنانچه این نوار را مشاهده نمی کنید، پس شما هم با مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس مواجه شده اید. در این آموزش از وردپرس نارنجی به نحوه رفع این مشکل می پردازیم.

رفع مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس

برای اینکه نوار مدیریت در صفحات و نوشته های شما نمایش داده شود، باید نمایش نوار ابزار هنگام مشاهده سایت فعال باشد. برای این منظور به منوی کاربران >> شناسنامه شما بروید و یا از سمت چپ روی ویرایش شناسنامه ی من کلیک کنید.

نمایش نوار ابزار در صفحات
فعالسازی نمایش نوار ابزار

در این صفحه گزینه نمایش نوار ابزار هنگام مشاهده سایت را فعال نمایید. چنانچه پس از فعال کردن این گزینه باز هم با مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس روبرو بودید، باید تغییراتی را در فایل function.php قالب خود ایجاد نمایید.

قبل از انجام هر تغییری حتما از وب سایت خود یک فایل  پشتیبان تهیه نمایید و سپس به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-contact/themes/ مراجعه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس

در این مسیر وارد پوشه قالب نصبی خود شده و فایل function.php قالبتان را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

show_admin_bar(true);

پس از ذخیره فایل چنانچه باز هم با مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس مواجه بودید، بهترین راه حل ایجاد تغییرات در فایل footer.php می باشد.

برای این منظور در پیشخوان خود به منوی نمایش >> ویرایشگر رفته و فایل footer.php را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را قبل از تگ </body> قرار دهید.

<?php wp_footer(); ?>

با استفاده از این روش مشکل شما به احتمال قوی حل خواهد شد. چنانچه باز هم با مشکل عدم نمایش نوار مدیریت در صفحات وردپرس مواجه هستید، می توانید برای رفع مشکل از یک متخصص و برنامه نویس کمک بخواهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتاپ وردپرس برای اولین بار در اصفهان برگزار شد.گزارش برگزاری رویداد
+
بستن