آموزش های وردپرس

آموزش رفع خطای نوشتن پرونده روی دیسک در وردپرس

خطای نوشتن پرونده روی دیسک زمانی رخ می دهد که قصد آپلود فایلی در رسانه وردپرس دارید یا می خواهید نوشته ای را ایجاد نمایید و با متن نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد روبرو می شوید.

هنگام بروز این خطا دیگر نمی توانید مانند قبل اقدام به آپلود فایل در رسانه وردپرس کرده و یا نوشته ای را در وب سایت خود منتشر کنید.

بروز این خطا به این معنی است که به دلایلی فایل شما دسترسی لازم برای آپلود و ذخیره در هاست را ندارد و امکان ذخیره آن پرونده بر روی دیسک که همان هاست است وجود ندارد.

خطای نوشتن پرونده روی دیسک به صورت های دیگری از جمله آپلود فایل روی هاست شما با شکست مواجه شده است، امکان نوشتن فایل وجود ندارد و در پوشه wp-content/upload نمی توانید فایلی ایجاد کنید هم مشاهده شده است که همه این پیام ها یک معنی دارند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به نحوه رفع این خطا در وردپرس می پردازیم تا بتوانید فایل های خود را در رسانه وردپرس آپلود نمایید.

رفع خطای نوشتن پرونده روی دیسک در وردپرس

خطای نوشتن پرونده روی دیسک و آپلود نشدن فایل در وردپرس به دلیل عدم دسترسی پوشه wp-content در هاست برای نوشتن است، به همین دلیل قادر به نوشتن و آپلود فایل در وردپرس نخواهید بود.

کلیه فایل هایی که در وردپرس آپلود می کنیم و همینطور تمامی پوسته ها و افزونه ها در پوشه wp-content قرار می گیرند. چنانچه دسترسی این پوشه محدود شده باشد، هنگام نصب قالب و افزونه وردپرس  نیز با خطای نوشتن پرونده روی دیسک مواجه خواهید شد.

این مطلب را از دست ندهید :
مدیریت نوشته ها در وردپرس

پس برای رفع این خطا باید دسترسی این پوشه را افزایش دهیم. برای این منظور وارد هاست خود شده و به مسیر نصب وردپرس خود بروید.
در این محل به دنبال پوشه  wp-content بگردید و سطح دسترسی یا Permissions  آن را تغییر دهید.

تغییر سطح دسترسی ها
تغییر سطح دسترسی پوشه ها و فایل ها

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، در ستون آخر Permissions یا سطح دسترسی پوشه ها و فایل ها را مشاهده می نمایید. برای اینکه به پوشه wp-content که با سطح دسترسی ۷۵۵ قرار دارد، قابلیت نوشتن را اضافه کنید، روی آن راست کلیک کرده و گزینه Change Permissions را انتخاب کنید.

تغییر سطح دسترسی پوشه
تغییر سطح دسترسی پوشه wp-content

در پنجره باز شده سطح دسترسی کاربران، گروه و عمومی را مشاهده می کنید. دقت کنید که سطح دسترسی پوشه wp-content  برای رفع خطای نوشتن پرونده روی دیسک باید روی ۷۵۵ قرار داشته باشد.

مانند تصویر هر سه حالت را تنها برای کاربران فعال کرده و حالت write برای گروه و عمومی غیر فعال کنید و در آخر روی change permissions کلیک کنید تا سطح دسترسی تغییر پیدا کند.

اکنون پس از تغییر سطح دسترسی اگر به پیشخوان وردپرس مراجعه کنید خواهید دید که خطای نوشتن پرونده روی دیسک در وردپرس برطرف شده است و می توانید به راحتی اقدام به اپلود فایل و تولید محتوا در وب سایت خود نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن