کدهای وردپرس

آموزش رفع خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس

گاهی هنگام آپدیت وردپرس یا افزونه ها و قالب ها و یا حتی نصب افزونه و قالب جدید، با خطای درخواست اطلاعات FTP مواجه می شوید.

این خطا معمولا در حالتی رخ می دهد که شما به دلایلی هاستینگ خود را تغییر داده اید و اکنون برای دسترسی به اطلاعات، باید برای هر گونه تغییری در وردپرس خود اطلاعات FTP را وارد کنید.

معمولا افراد هنگامی که با خطای درخواست اطلاعات FTP مواجه می شوند، با وارد کردن اطلاعات FTP از این مرحله عبور می کنند.

اما از آنجایی که وردپرس دارای افزونه ها و قالب های زیادی است و این روزها هم هر روزه آپدیت جدیدی از آن رونمایی می شود، منطقی نیست که در هر بار آپدیت وردپرس یا نصب افزونه و قالب اطلاعات FTP را وارد کنید.

بنابراین در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه رفع این خطا برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس را آموزش خواهیم داد.

آموزش رفع خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس

قبل از اینکه به نحوه رفع این خطا بپردازیم، بهتر است بدانیم درخواست اطلاعات FTP هنگام آپدیت یا نصب افزونه ها و قالب ها به چه علتی رخ می دهد.

خطای FTP در وردپرس
خطای FTP هنگام اپدیت افزونه یا قالب

علت بروز خطای درخواست اطلاعات FTP عدم توانایی رونوشت روی برخی دایرکتوری ها در هاست می باشد که برای رفع آن دو راه حل پیشنهاد می شود:

روش اول: تغییر در فایل wp-config.php

روش دوم: تغییر موقت سطح دسترسی پوشه wp-content

روش اول به صورت دائمی مشکل شما را حل خواهد کرد اما در روش دوم به صورت موقت و تا زمان تغییر سطح دسترسی باقی خواهد ماند. پس در این آموزش تنها روش اول که دائمی است را بررسی خواهیم کرد.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش تغییر اندازه گراواتار در وردپرس

رفع خطای درخواست اطلاعات FTP با فایل wp-config.php

در این روش برای جلوگیری از درخواست اطلاعات FTP در هر بار به روزرسانی وب سایت وردپرسی، ابتدا از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس فایل wp-config.php را یافته و ویرایش کنید. در پایان این فایل قطعه کد زیر را برای رفع خطا قرار دهید.

define('FTP_HOST', 'ftp.yoursite.com');

define('FTP_USER', 'Your_FTP_Username');

define('FTP_PASS', 'Your_FTP_password');

define('FTP_SSL', false); // If you can use a SSL connection set this to true

قطعه کد بالا برای رفع خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس می باشد که آن را مطابق توضیحاتی که در ادامه داده شده است، باید تغییر دهید و با اطلاعات FTP خود کامل کنید.

ftp.yoursite.com: به جای این عبارت آدرس FTP دامنه خود را وارد کنید. برای این قسمت کافیه تا بعد از .ftp آدرس سایت خود را به همراه پسوند دامنه وارد کنید.

Your_FTP_Username: در این قسمت نام کاربری اکانت FTP هاست خودتان را وارد نمایید.

Your_FTP_password: به جای این عبارت نیز در کد بالا، رمز اکانت FTP هاستتان را وارد نمایید.

If you can use a SSL connection set this to true: در نهایت در صورتی که بر روی سایت اقدام به نصب SSL در وردپرس کرده اید، مقدار این خط را در حالت True بگذارید و در غیر این صورت مقدار این خط را روی false تنظیم کنید.

با ذخیره فایل، خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس رفع خواهد شد و دیگر هنگام آپدیت یا نصب افزونه و قالب با پیغام درخواست اطلاعات FTP مواجه نخواهید شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن