کدهای وردپرس

حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس با کدهای وردپرس

بسیاری از افراد هنگام کار کردن با سیستم وردپرس با مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس مواجه می شوند و عملا نمی توانند هیچ کاری جز نصب مجدد وردپرس انجام دهند.

نصب افزونه هایی با ورژن قدیمی سبب بروز چنین مشکلاتی خواهد شد. در این حالت فردی ناشناس به سایت شما متصل شده و اتصال وب سایت با پایگاه داده را از بین برده و یا فایل wp-config.php را از هاست شما پاک کرده است.

نگران نباشد، کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند هیچ گزارشی از دزدیده شدن اطلاعات سایتشان ارائه نداده اند. پس به احتمال زیاد برای شما نیز تنها ارتباط با پایگاه داده از بین رفته است.

برای حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس، می توانید بک آپ سایت خود را بازگردانی کنید ولی اگر چنین فایل پشتیبانی در دسترس ندارید، ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی را دنبال کنید.

حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس

برای این منظور ابتدا وارد هاست خود شده و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/plugins رفته و پوشه هم نام با افزونه ای که حدس میزنید عامل مخرب بوده است را حذف نمایید.

پس از اینکه افزونه مخرب را حذف کردید، یک بار برای افزایش امنیت سایت خود بهتر است رمز عبور پایگاه داده خود را تغییر دهید. پس در کنترل پنل خود به مسیر پایگاه داده های سایت یعنی MySQL Management بروید.

مدیریت دیتابیس در دایرکت ادمین
مدیریت پایگاه داده ها

همانطور که مشاهده می کنید در این مسیر لیست پایگاه داده های موجود را مشاهده خواهید کرد، روی پایگاه داده وب سایت خود کلیک کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف خودکار کاربران در وردپرس بدون استفاده از افزونه
مدیریت پسوردها
مدیریت پسورد دیتابیس

اکنون برای تغییر رمز عبور پایگاه داده برای حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس، روی modify password کلیک کنید.

تغییر پسورد پایگاه داده
تغییر پسورد پایگاه داده

در این صفحه رمز عبور جدید خود را وارد کرده و روی دکمه save کلیک کنید.

پس از تغییر رمز عبور پایگاه داده خود برای حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس، به هاست خود در مسیر نصب وردپرس بروید و این بار به دنبال فایلی با عنوان wp-config.php بگردید.

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //

/** The name of the database for WordPress */

define('DB_NAME', 'نام دیتابیس');

/** MySQL database username */

define('DB_USER', 'نام کاربری دیتابیس');

/** MySQL database password */

define('DB_PASSWORD', 'رمز عبور دیتابیس');
/** MySQL hostname */

define('DB_HOST', 'localhost');

قطعه کد بالا را در این فایل پیدا کرده و برای حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس، اطلاعات پایگاه داده خود را به روزسانی کنید.

پس از ذخیره فایل wp-config.php سایت خود را یکبار رفرش کنید (ترجیحا با کلیدهای ترکیبی ctrl + f5). اگر مشکل سایت هنوز هم پابرجا بود، احتمالا پیشوند جداول پایگاه داده را هنگام نصب تغییر داده اید، پس باید پیشوند جداول را در فایل wp-config.php نیز تغییر دهید.

این فایل را برای حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس مجددا ویرایش کرده و این بار در بخش table_prefix به جای _wp مقداری را که هنگام نصب وردپرس وارد کرده اید را وارد نمایید.

پس از حل مشکل بازگشت به صفحه نصب وردپرس، یکبار قالب سایتتان را به روزرسانی کنید تا مشکلات به وجود آمده موجب تغییرات در کدهای قالب نشده باشند. همچنین اگر به صفحه نصب وردپرس هدایت نمی شوید اما سایت هنوز در دسترس نیست، وردپرس را به روزرسانی کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن