افزونه های وردپرس

ساخت منوی رستوران در وردپرس با افزونه Food and Drink Menu

اگر صاحب یک رستوران هستید، به راحتی با ساخت منوی رستوران در وردپرس خودتان می توانید به مشتریان خود تنوع غذایی رستورانتان را نمایش داده و به نوعی آن ها را به خرید از شما ترغیب کنید.

با نمایش منوی رستوران خود می توانید مانند آنچه که وقتی کاربری به رستوران شما حضوری مراجعه می کند، خدمات و غذاهای خود را به کاربران آنلاین خود نیز نمایش دهید.

البته که با کمک صفحه سازهای مختلف و یا حتی با کمک گوتنبرگ نیز می توانید جداولی تهیه کرده و لیست غذاها و خدمات خود را به کاربران نمایش دهید.

اما آنچه که امروز در این آموزش از وردپرس نارنجی به آن خواهم پرداخت، ساخت منوی رستوران در وردپرس با استایل های زیبا و کاربردی است.

ساخت منوی رستوران در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ساخت منوی رستوران در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Food and Drink Menu در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای استفاده از این افزونه و ایجاد منوهای دلخواه خودتان در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در سیستم خود نمایید.

دانلود افزونه Food and Drink Menu

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Menus در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی زیرمنوی setting به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

این مطلب را از دست ندهید :
ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس با افزونه Subscribe To Comments Reloaded
تنظیمات ایجاد منو برای رستوران
تنظیمات افزونه

Style: با کمک این گزینه می توانید از بین سه استایل مختلف، استایل دلخواه خود را برای ساخت منوی رستوران در وردپرس انتخاب کنید.

Price: با فعال کردن این گزینه، قیمت ها از منوی شما حذف خواهند شد.

Menu Item Photo Width و Menu Item Photo Height: طول و عرض تصاویر هر آیتم منوی خود را می توانید از این دو گزینه تعیین کنید.

اکنون برای ایجاد دسته های مختلف برای منوهای خود، به زیرمنوی Menu Sections بروید.

ایجاد دسته بندی برای منو در وردپرس
دسته بندی منوها

در این بخش همانطور که مشاهده می کنید، مانند آنچه در ایجاد دسته بندی ها برای نوشته ها توضیح دادم، می توانید برای منوهای خود نیز دسته های مختلف و بخش های مختلفی ایجاد کنید.

برای ایجاد آیتم های مختلف منوهای خود، روی زیرمنوی Menu Items کلیک کنید و سپس روی دکمه Add Menu Item کلیک نمایید.

افزودن آیتم به منوی رستوران
افزودن آیتم جدید

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در این بخش می توانید برای آیتم های خود عنوان و توضیحات دلخواه را وارد نمایید، همچنین در ستون سمت چپ می توانید دسته ای که این آیتم به آن تعلق دارد و همچنین قیمت این آیتم را مشخص کنید و سپس روی انتشار کلیک کنید.

اکنون برای ساخت منوی رستوران در وردپرس، به زیرمنوی Menus رفته و روی دکمه Add Menu کلیک کنید.

افزودن منو در وردپرس
افزودن منوی جدید

در این بخش همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، میتوانید اقدام به ساخت منوی رستوران در وردپرس کرده و دسته های منو که پیش از این ساخته بودید را به منوی خود اضافه کنید.

همچنین می توانید برای منوی خود و در بخش فوتر اطلاعات دلخواه را نمایش دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
امنیت کامل وردپرس با افزونه All In One WP Security & Firewall

اکنون با انتشار منوی رستوران، می توانید آن را در صفحه ای به آدرسی که پس انتشار به شما نمایش داده شده است، مشاهده نمایید.

نمایش منوی یک رستوران در وردپرس
منوی رستوران در وردپرس

همچنین با نصب افزونه Food and Drink Menu و پس از ساخت منوی رستوران در وردپرس، به کمک ابزارک های این افزونه، می توانید منوهای خود را در سایدبار صفحات نیز نمایش دهید.

برای این منظور کافی است به منوی نمایش >> ابزارک ها رفته و ابزارک Food and Drink Menu Item را برای نمایش آیتم های رستوران خود و ابزارک Food and Drink Menu را برای نمایش منوی ساخته شده در وردپرس، در سایدبار دلخواه خود قرار دهید.

نمایش منوی رستوران به کمک ابزارک ها
نمایش منوی رستوران در سایدبار

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، پس از استفاده از ابزارک می توانید آیتم های منو و یا منوی رستوران خود را، در سایدبار نیز نمایش دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن