وجود چند نویسندگی در وردپرس قابلیت بسیار خوبی است اما مدیریت چندین نویسنده کار بسیار سختی خواهد بود. می توانید با ساخت لیستی برای ممنوع کردن کلمات در عنوان نوشته های وردپرس از به کار بردن کلمات موجود در این لیست در عنوان نوشته ها جلوگیری کنید.

فرض کنید شما به نویسنده های خود مدام تذکر می دهید که از برخی کلمات در عنوان نوشته های خود استفاده نکنند، اما باز هم ممکن است خطای انسانی رخ داده و از کلمات ممنوعه در عنوان نوشته ها استفاده شود.

یکی از بهترین کارها این است که لیستی از کلمات ممنوعه ایجاد کنید و در صورت استفاده تولید کنندگان محتوا از کلمات موجود در این لیست به آن ها خطا نمایش دهید.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد نحوه ساخت لیستی از کلمات و ممنوع کردن آن ها در عناوین نوشته های وردپرس صحبت خواهم کرد.

ممنوع کردن کلمات در عنوان نوشته های وردپرس

برای اینکه یک لیست سیاه برای کلمات ممنوعه خود ایجاد کنید و در صورت استفاده از کلمات موجود در این لیست کاربران را با خطا روبرو کنید، باید تغییراتی را در فایل فانکشن پوسته نصبی خود ایجاد کنید.

قبل از ادامه دادن حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کرده و سپس به هاستتان و مسیر نصب وردپرس بروید.

در این مسیر به آدرس wp-content/themes رفته و پوشه هم نام با پوسته نصبی خود را باز کنید. در این پوشه فایلی با عنوان functions.php را ویرایش نمایید.

function wpb_forbidden_title($title){

global $post;

$title = $post->post_title;

// Add restricted words or phrases separated by a semicolon

$restricted_words = "word1;word2;word3";

$restricted_words = explode(";", $restricted_words);

foreach($restricted_words as $restricted_word){

if (stristr( $title, $restricted_word))

wp_die( __('Error: You have used a forbidden word "'. $restricted_word .'" in post title') );

}

}

add_action('publish_post', 'wpb_forbidden_title', 10, 1);

برای ممنوع کردن کلمات در عنوان نوشته های وردپرس قطعه کد بالا را در جای مناسبی از این فایل قرار داده، در ابتدا و یا انتها، و سپس فایل را ذخیره کنید.

دقت کنید در قطعه کد بالا به جای پیغام خطا می توانید از پیغام خطای دلخواه خود استفاده کنید و به جای کلمات word1,word2,word3 از کلمات دلخواه خود استفاده نمایید.

خطای استفاده از کلمه ممنوعه
استفاده از کلمه ممنوعه در عنوان نوشته

اکنون اگر نویسندگان از کلمات موجود در لیست سیاه شما در عنوان نوشته های خود استفاده کنند، با خطایی مانند تصویر بالا مواجه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *