زمانی که شروع به کار کردن با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می کنید، آموزش های کار کردن با وردپرس را هم که گذارنده باشید باز هم برای موارد بسیاری به ابزارهای گوگل کروم برای وردپرس نیاز پیدا خواهید کرد.

این ابزارها به شما کمک می کنند کارهای بسیاری را به صورت مستقیم و بدون نیاز به پیشخوان وردپرس خود روی سایتتان تست و بررسی کنید و در صورت مورد قبول بودن آن ها را بر روی سایت اعمال نمایید.

ابزارهای گوگل کروم برای وردپرس بیشتر منعطف به بررسی و اعمال تغییرات در کدهای CSS،  HTML و PHP هستند و می توانید با کمک این ابزارها کدهای درون سایت خود را بررسی و تغییر دهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم که این ابزارها و نحوه کار کردن آن ها را بررسی کنم، در ادامه با من همراه باشید.

ابزارهای گوگل کروم برای وردپرس

مرورگر کروم که می توان گفت محبوب ترین مرورگر می باشد، ابزارهایی برای بررسی و تحلیل بخش های مختلف سایتتان در اختیار شما قرار می دهد.

می توان گفت این ابزارها به دو دسته کلی بررسی کدهای سایت و بررسی واکنش گرایی تقسیم می شوند که در ادامه هر دو دسته را بررسی می کنم.

بررسی کدهای سایت با Inspect

برای این منظور کافی است روی وب سایت خود کلیک راست کرده و گزینه inspect را مانند تصویر زیر انتخاب کنید و یا کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + I را همزمان فشار دهید.

انتخاب inspect
انتخاب ابزار inspect

پس از این کار باکسی مانند تصویر زیر شامل کدهای سایت برای شما ظاهر می شود که در آن می توانید کدهای HTML،  CSS و PHP سایتتان را بررسی کنید.

ابزار inspect
ابزار کروم برای بررسی کدهای سایت

همانطور که مشاهده این باکس شامل دو بخش اصلی است که این دو بخش شامل Elementd و Styles هستند. در بخش Elements می توانید کدهای HTML سایتتان را بررسی کنید، تغییر دهید و تغییرات را به صورت زنده مشاهده کنید.

در بخش Styles نیز می توانید کدهای CSS و استایل های استفاده شده در سایت را برای هر بخش به تفکیک مشاهده کنید، تغییر دهید و تغییرات را به صورت زنده مشاهده کنید. درصورتی که تغییرات مد نظر شما و درست بودند می توانید این تغییرات را در کدهای سایت نیز اعمال نمایید.

اگر می خواهید کدهای مربوط به یک بخش را مشاهده کنید، روی بخش بخش کلیک راست کنید. از این ابزار از ابزارهای گوگل کروم برای وردپرس همچنین می توانید مشکلات موجود در وب سایت را بررسی و رفع کنید.

بررسی حالت ریسپانسیو

اگر در حال توسعه یک سایت هستید و می خواهید حالت های مختلف وب سایت در دستگاه های مختلف را بررسی کنید تا بفهمید وب سایتتان واکنش گرا می باشد یا خیر، می توانید از این ابزار استفاده کنید.

حالت واکنش گرایی
مشاهده حالت واکنش گرایی

برای این منظور کافی است روی Inspect مانند روش قبلی کلیک کرده و سپس مانند تصویر بالا حالت واکنش گرایی را انتخاب کنید. در حالت واکنش گرایی به راحتی می توانید نوع دستگاه دلخواه را نیز انتخاب کنید و ریسپانسیو بودن وب سایت را در دستگاه های مختلف بررسی کنید یا حتی مشکلات واکنش گرایی را با کمک کدها رفع کنید.

با کمک ابزارهای گوگل کروم برای وردپرس می توانید خودتان و بدون کمک گرفتن از برنامه نویسان بسیاری از مشکلات را یافته و حل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *