آموزش های وردپرس

افزونه های کاربردی برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس

با روی کار آمدن نسخه ۵ وردپرس، از ویرایشگر جدید آن یعنی گوتنبرگ نیز رونمایی شد. اگر از این ویرایشگر استفاده کرده باشید حتما به دنبال راهی برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس بوده اید.

خبر خوب این است که از زمان ارائه گوتنبرگ، افزونه های زیادی برای توسعه و استفاده بهتر از این ویرایشگر طراحی شده اند و در مخزن وردپرس برای دانلود در دسترس هستند.

پیش از این در مورد افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ صحبت کرده بودیم، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی تعدادی از افزونه های مناسب برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس را معرفی می کنیم.

افزونه های کاربردی برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس

اگر از کار کردن با گوتنبرگ لذت نمی برید و تمایل دارید به همان ویرایشگر کلاسیک برگردید، به راحتی می توانید گوتنبرگ را در وب سایت خود غیرفعال کنید. اما بهتر است کمی بیشتر با ویژگی های این ویرایشگر آشنا شوید.

ویرایشگر جدید وردپرس علاوه بر امکان ایجاد پست با بلوک های مختلف، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا پلاگین های مورد نیاز خود را بر روی بلوک ها قرار دهند و از آن ها در محتوای سایت وردپرسی خود استفاده کنند.

در ادامه تعدادی از افزونه های ارائه شده برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس را معرفی می کنیم.

۱. Blocks – Ultimate Page Building Blocks for Gutenberg

افزونه Blocks – Ultimate Page Building Blocks for Gutenberg
بنر افزونه در مخزن وردپرس

این افزونه برای ارائه بلوک هایی زیبا طراحی شده است که می توانید برای ایجاد محتوای جذاب و دیدنی از آن استفاده کنید.  به کمک این افزونه می توانید برای ارتقا گوتنبرگ خود بلوک های بیشتری را به آن اضافه کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نوفالو کردن لینک های خارجی در وردپرس

به عنوان مثال با کمک این افزونه می توانید رنگ متن و پس زمینه آن را تغییر دهید. همچنین این افزونه امکان استفاده از آیکون های شبکه های اجتماعی را برای شما فراهم می آورد که می توانید رسانه های اجتماعی خود را به درستی درون صفحات خود نمایش دهید.

برای دانلود رایگان افزونه Blocks – Ultimate Page Building Blocks for Gutenberg و ارتقا گوتنبرگ خودتان، روی دکمه زیر کلیک کنید تا این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایتتان نصب کنید.

دانلود افزونه Blocks – Ultimate Page Building Blocks for Gutenberg

۲. Ultimate Addons for Gutenberg

افزونه Ultimate Addons for Gutenberg
بنر افزونه در مخزن وردپرس

 اگر می خواهید بلوک های بیشتری برای ایجاد صفحات مبتنی بر گوتنبرگ در دسترس داشته باشید، یکی از بهترین مجموعه ها افزونه Ultimate Addons for Gutenberg است.

این افزونه در حال حاضر بیش از ۲۰ بلوک را برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس به آن اضافه می کند. از جمله این بلوک ها می توان به استایل های فرم تماس ۷، دکمه های زیبا برای ایجاد CTA(کال تو اکشن)، بلوک جداول زمانی، لیست آیکون دار و … اشاره کرد.

برای ارتقا گوتنبرگ در وب سایت خود، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی سیستم خود نصب نمایید.

دانلود افزونه Ultimate Addons for Gutenberg

۳. WooCommerce Blocks

افزونه WooCommerce Blocks
بنر افزونه در مخزن وردپرس

ووکامرس از محبوب ترین و بهترین افزونه های ایجاد فروشگاه اینترنتی بر بستر وردپرس است. با ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس می توانید محصولات و جزئیات آن ها را با کمک گوتنبرگ در صفحات خود نمایش دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش تغییر رمز عبور مدیریت در وردپرس

افزونه WooCommerce Blocks که Wootenberg نیز نامیده می شود، به شما امکان نمایش گروهی یا تکی محصولات، نمایش محصولات فیلتر شده بر اساس ویژگی ها، نمایش محصولات بر اساس دسته بندی، آمار فروش و … را می دهد.

همچنین با این افزونه می توانید یک گروه از محصولات کاملا غیر مرتبط را انتخاب و آنها را به صورت جداگانه نمایش دهید.

این پلاگین یک بلوک جدید به گوتنبرگ اضافه می کند که به شما امکان نمایش محصولات از طریق صفحه یا پست را می دهد.

چنانچه یک وب سایت فروشگاهی دارید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را برای ارتقا گوتنبرگ و نمایش محصولات در صفحات مختلف دانلود کرده و در وب سایت خود نصب نمایید.

دانلود افزونه WooCommerce Blocks

۴.  Atomic Blocks

افزونه Atomic Blocks
بنر افزونه در مخزن وردپرس

این افزونه مجموعه ای از بلوک های محتوا برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس ارائه داده است. بلوک ها محدوده ای از محتوا مانند پاراگراف ها، تصاویر، گالری ها، ستون ها و … هستند. با ساخت بلوک های مختلف می توانید هر نوع وب سایتی که مد نظرتان است را ایجاد کنید.

با نصب این افزونه مجموعه ای از بلوک های زیبا و قابل تنظیم برای ایجاد طرح های سفارشی و افزایش تعامل و کسب نتایج بهتر برای کسب و کارتان به ویرایشگر گوتنبرگ اشافه می شود.

با کلیک روی دکمه زیر می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را در وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Atomic Blocks

این مطلب را از دست ندهید :
رفع خطای " این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند " در وردپرس

۵. Google Maps Gutenberg Block

افزونه Google Maps Gutenberg Block
بنر افزونه در مخزن وردپرس

همانطور که از نام این افزونه مشخص است، با نصب و فعال سازی آن، علاوه بر ارتقا گوتنبرگ می توانید در بلوک های خود از نقشه های گوگل استفاده نمایید.

با دریافت کلید API از گوگل مپ به راحتی با وارد کردن مختصات دلخواه نقشه مورد نظر را در برگه ها یا نوشته های خود نمایش دهید.

چنانچه تمایل دارید از نقشه گوگل در گوتنبرگ استفاده کنید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایتتان نصب نمایید.

دانلود افزونه Google Maps Gutenberg Block

۶. Gutenberg Manager

htc,ki Gutenberg Manager
بنر افزونه در مخزن وردپرس

این افزونه با ارتقا گوتنبرگ به شما در مدیریت این ویرایشگر کمک می کند. برای مثال چنانچه بخواهید گوتنبرگ را برای پست ها یا صفحات خاصی غیرفعال کنید، به راحتی این افزونه این امکان را برای شما فراهم می کند.

چنانچه تمایل دارید در کنار ویرایشگر جدید وردپرس از یک صفحه ساز دیگر مانند المنتور یا کامپوزر استفاده کنید، از این افزونه استفاده نمایید.

همچنین با کمک Gutenberg Manager می توانید بلوک هایی که در گوتنبرگ استفاده نمی کنید را غیرفعال نمایید و یا این ویرایشگر را برای نقش های کاربری خاص غیرفعال کنید.

این افزونه د رآینده که گوتنبرگ تنها ویرایشگر وردپرس خواهد بود، بسیار به کار خواهد آمد.

با کلیک روی دکمه زیر می توانید Gutenberg Manager را از مخزن وردپرس دانلود کرده و با نصب آن به ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس در وب سایت خود کمک کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نحوه تغییر پیشوند جداول پایگاه داده در وردپرس

دانلود افزونه Gutenberg Manager

۷. Advanced Gutenberg Blocks

افزونه Advanced Gutenberg Blocks
بنر افزونه در مخزن وردپرس

این افزونه چیزی فراتر از چند بلوک اضافه را برای ارتقا گوتنبرگ به ویرایشگر شما اضافه می کند. در واقع این افزونه یک بسته نرم افزاری است که علاوه بر بلوک های پیشرفته، امکان مدیریت گوتنبرگ را نیز فراهم می کند.

قسمت های اصلی افزونه Advanced Gutenberg Blocks عبارتند از:

  • بلوک های اضافی
  • تنظیمات غیرفعال کردن
  • تنظیمات برای ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس
  • امکان ایجاد بلوک های شخصی
  • امکان استفاده از بلوک های ووکامرس
  • استفاده از نقشه گوگل

برای استفاده از این افزونه با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس بر روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Advanced Gutenberg Blocks

۸. Stackable – Gutenberg Blocks

افزونه Stackable
بنر افزونه در مخزن وردپرس

این افزونه حدود ۱۷ بلوک جدید را برای ارتقا گوتنبرگ به این ویرایشگر می افزاید، این بلوک ها به شما کمک می کند صفحات خود را به صورت موثر تر طراحی کنید.

برای ایجاد صفحات فرود زیبا در وردپرس می توانید این افزونه را بر روی وردپرس خود نصب نمایید.

افزونه Stackable بلوک های زیادی از جمله: تماس با ما، بلوک های پیشرفته، اطلاعیه ها، دکمه پیشرفته، تقسیم کننده، بلوک نمایش اعضای تیم و … را به گوتنبرگ اضافه می کند.

برای دانلود این افزونه روی دکمه زیر کلیک کرده تا به صفحه آن در مخزن وردپرس هدایت شوید و پس از دانلود ان را با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس در وب سایت خود نصب و فعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
قوانین لوگو وردپرس و قوانین علامت تجاری وردپرس

دانلود افزونه Stackable

از آنجایی که تنها تا سال ۲۰۲۱ امکان استفاده از ویرایشگر کلاسیک وجود دارد، بهتر است هر چه زودتر با گوتنبرگ کار کنید و همچنین با افزونه هایی که امکان ارتقا ویرایشگر جدید وردپرس را فراهم آورده اند، آشنا شوید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن