افزونه های وردپرس

افزونه سلام عزیزم وردپرس یا افزونه Hello Dolly چیست و چه فایده ای دارد؟

حتما شما هم پس از نصب و فعال سازی وردپرس در بخش افزونه های خود با افزونه سلام عزیزم رو به رو می شوید.

نام این افزونه هم برای من تعجب آور بود و از آنجایی که برای وب سایت هایی که طراحی می کردم نیاز نبود، در همان ابتدا آن را حذف می کردم.

افزونه Hello Dolly یا سلام عزیزم به همراه وردپرس به طور پیش فرض بر روی وب سایت شما نصب می شود.

امروز در این مقاله از وردپرس نارنجی در مورد این افزونه صحبت می کنیم تا در مورد آن بیشتر بدانیم و دقیق بفهمیم آیا لازم به حذف این افزونه هست یا خیر؟

افزونه سلام عزیزم چیست و چرا همراه با وردپرس نصب می شود؟

افزونه Hello Dolly در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون با بیش از ۱ میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز ۲.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

توضیحات افزونه Hello Dolly
توضیحات افزونه سلام عزیزم

همانطور که در توضیحات این افزونه نیز مشاهده می کنید، با نصب این افزونه هیچ اتفاق خاصی روی وب سایتتان نخواهد افتاد و فقط به صورت تصادفی یک متن آهنگ از سلام، عزیزم در گوشه چپ هر صفحه از بخش مدیریت مشاهده خواهید کرد.

افزونه Hello Dolly توسط مت مولنوگ که از بنیان گذاران وردپرس است نوشته شده است. این افزونه یکی از اولین افزونه هایی است که در طول تاریخ برای وردپرس نوشته شده است.

افزونه سلام عزیزم برای اولین بار در می ۲۰۰۴ همراه با نسخه ۱٫۲ وردپرس منتشر شده است و هدف از انتشار آن معرفی چگونگی ساختار یک افزونه وردپرسی برای برنامه نویسان و علاقه مندان به توسعه وردپرس بوده است؛ اما همانطور که پیش از این نیز گفتیم بیش از یک میلیون نفر از این افزونه در وب سایت خود استفاده می کنند!

این مطلب را از دست ندهید :
سازماندهی افزونه ها برای افزایش سرعت سایت وردپرسی با افزونه Plugin Organizer

در نسخه های پیشین وردپرس چهار افزونه دیگر نیز به طور پیش فرض نصب می شدند اما به تدریج نصب آنها متوقف شده است اما افزونه سلام عزیزم همچنان همراه با وردپرس به صورت پیش فرض نصب خواهد شد. این چهار افزونه عبارت بودند از:

  • جستجوی Hilite
  • مدل های نشانه گذاری
  • پارچه ۱
  • پارچه ۲

اگر تمایل دارید با این افزونه بیشتر آشنا شوید و آن را پس از نصب وردپرس حذف کرده اید، به راحتی با کلیک روی دکمه زیر می توانید به صفحه افزونه سلام عزیزم در مخزن وردپرس دسترسی داشته و آن را دانلود و نصب نمایید.

دانلود افزونه Hello Dolly

پس از نصب این افزونه با هر بار مراجعه به پنل پیشخوان وب سایتتان در سمت چپ پنل قسمتی از متن ترانه  Hello Dolly که یکی از آثار منحصر به فرد “Louis Armstrong” است را مشاهده خواهید کرد.

هدف از ارائه افزونه Hello Dolly در وردپرس چیست؟

به غیر از ارزش های احساساتی  نصب این افزونه هدف و کاربرد دیگری ندارد. بحث های زیادی نیز راجع به حذف این افزونه از بسته نصبی شده است اما پس از ۱۱ سال همچنان این افزونه در بسته نصبی وردپرس وجود دارد.

بیشتر علت وجود افزونه سلام عزیزم در بسته نصبی وردپرس پیروی از سنت قدیمی است و این افزونه برای بسیاری از پیشگامان وردپرس یادآور روزهای قدیمی و خوب است.

بهتر است بدانید وجود این افزونه هنوز هم به هدف خود یعنی معرفی چگونگی ساختار یک افزونه وردپرسی برای برنامه نویسان و علاقه مندان به توسعه وردپرس می رسد، چرا که افرادی با الهام گرفتن از آن اقدام به توسعه و ایجاد افزونه های مختلفی کرده اند.

این مطلب را از دست ندهید :
ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی با افزونه All 404 Redirect to Homepage

برای مثال زمانی که در مخزن وردپرس افزونه های مختلف را بررسی می کردم به دو افزونه جالب برخورد کردم. یکی از آنها با عنوان Hello Trumpy با الهام گرفتن از افززونه سلام عزیزم سخنان رییس جمهور وقت آمریکا دونالد ترامپ را در پیشخوان نمایش داده و دیگری با عنوان Hello Dolly For Your Song پیش نوشته های شما را به صورت رندوم در پیشخوان نمایش می دهد.

پس وجود این افزونه در بسته نصبی وردپرس همچنان به هدف خود جامعه عمل می پوشاند.

آیا افزونه سلام عزیزم را از وردپرس خود حذف کنیم؟

حذف یا فعال نگه داشتن این افزونه تا حد زیادی به خود شما بستگی دارد. چنانچه با نصب این افزونه و مشاهده متن های پیش فرض آن احساس خوبی پیدا می کنید، پس آن را فعال نگه دارید.

پیشنهاد ما به شما این است که هر افزونه ای که برای شما کارایی ندارد و از آن استفاده نمی کنید یا آن را در حالت غیرفعال نگه داشته اید، حتی افزونه سلام عزیزم را از وب سایت خود برای افزایش سرعت سایت و کاهش خطرات هک حذف نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن