مجله وردپرس

چگونه نام دامنه مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب نام دامنه مناسب از اصلی ترین کارها در راه اندازی کسب و کار اینترنتی به شمار می آید. اگر نام دامنه خود را به درستی انتخاب کنید میتوانید تاثیر شگفت انگیزی در رشد کسب و کارتان  داشته باشد ومخاطبان زیادی را به سمت شما جذب شوند؛ برعکس این موضوع نیز صادق است، یعنی در صورتی که در انتخاب نام دامنه خود سهل انگاری کرده و به آن بی توجه باشید این امر میتواند کسب و کار اینترنتی شما را به گوشه ای پرت و خلوت از دنیای اینترنت منتقل کند. پس در انتخاب نام دامنه خود موارد زیر را در نظر بگیرید.

کسب و کار خود را بشناسید

در ابتدا باید بدانید برای چه هدفی کار می کنید، نتیجه فعالیت شما چه خواهد بود و به طور کلی برندشما چه تاثیری روی جامعه خواهد گذاشت. برند شما نمایشی از وجود شماست و نام دامنه شما نمایانگر آن است. مثلا باید به این موضوع اهمیت دهید که کسب و کار شما در حوزه طنز و سرگرمی یا آموزشی و خبری خواهد بود. این بیشتر یک تحلیل ذهنی از فعالیت شماست ولی در محدود کردن گزینه های مختلف به شما کمک می کند.

کلمات کلیدی را مد نظر قرار دهید

کلمات کلیدی حوزه کسب و کار خود را تحلیل کنید. این کار علاوه بر اینکه شرایط و رقبایتان را مشخص می کند، باعث می شود درک بهتری در زمینه انتخاب نام دامنه مناسب برای شما داشته باشید. توجه کنید که کلمات کلیدی نباید هدف اصلی در انتخاب نام دامنه مناسب باشد.

این مطلب را از دست ندهید :
چرا نباید از وردپرس متنفر باشید؟

قوانین واژه ها را در نظر بگیرید

اگر شما خود را در رسته نتایج بسیاری از کلمات کلیدی قرار دهید در میان انبوهی از نتایج جستجو گم می شوید. منظور این است که اگر نام دامنه خود را به گونه ای انتخاب کنید که شامل واژه هایی باشد که به صورت گسترده جستجو می شود احتمالا در میان انبوه نتایج جستجو پیدا نخواهید شد.

نام دامنه ساده برای  خود انتخاب کنید

دامنه های طولانی با کلیدواژه های بسیار ممکن است برای موتورهای جستجو به خوبی کار کنند اما برای انسانها کارآمد نیستند. برای مثال دامنه webdesingforiranianpeople.com  ممکن است برای موتورهای جستجو خوب  به نظر برسد ولی کمتر میشود شخصی حاضر باشد این دامنه را مدام تایپ کند.

ماندگاری در ذهن

ترکیب سادگی و ماندگاری در ذهن قدرت بالایی به دامنه شما می دهد. افراد ترجیح می دهند از جاهایی خرید کنند که نام آنها بهتر در ذهنشان می ماند تا  فضاهایی که نام آنها را به یاد نمی آورند و مجبور به فکر کردن باشند.

مکان جغرافیایی خود را در نظر بگیرید

در نظر بگیرید که مکان جغرافیای هدف شما واقعا کجاست. اگر کسب و کار شما یک رستوران است، ممکن است از نام شهر یا خیابان در دامنه خود بهره مند شوید تا شانس خود را برای ترافیک محلی افزایش دهید. اگر شما یک شرکت بین المللی یا جهانی هستید، باید در نظر بگیرید که باید دامنه خود را جهانی تر کنید.

تحقیقات کافی انجام دهید

در مورد اسامی و اصطلاحات مورد نظرتان تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کنید که با نامهای تجاری، رقبا یا سایر مسائل احتمالی یکسان نباشند که بتواند مشکلات قانونی یا رقابتی را در آینده به شما تحمیل کند. یک لقمه کوچک اضافی در این میان می تواند شما را از  مقدار زیادی سردرد در راه نجات دهد.

این مطلب را از دست ندهید :
معایب طراحی سایت با وردپرس و عمده ترین ضعف های آن چیست؟

پسوند مناسب انتخاب کنید

در حال حاضر صدها پسوند مختلف وجود دارند که می توانند لیستی از آنها در مقاله دامنه چیست از وردپرس نارنجی یا لیست کاملتر را در وب سایت TLD مشاهده کنید.

بسیاری از مردم فکر می کنند تنها پسوند استاندارد .com است ولی صدها پسوند مختلف دیگر وجود دارد که می توانید از آنها نیز بهره ببرید.

نکته آخر

عجله نکنید؛ باید توجه داشته باشید هدف نام دامنه ی شماست، که به عنوان نام اصلی وب سایت و ایمیل هایتان قرار خواهد گرفت ، پس لازم است در این مورد تحقیقات زیادی انجام دهید و نام دامنه های مشابه را نیز در نظر داشته باشید، یک روش بصرفه ثبت یک جفت دامنه است که راهی ساده برای یافتن مشتریان بیشتر می باشد.

انتخاب نام دامنه درست یکی از مهمترین تصمیمات در کسب و کارتان می باشد.

 

منبع : bluehost

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن