آموزش های وردپرس

آموزش حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی

با حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی وب سایت وردپرسی خود، می توانید امکان نمایش پست های آن دسته را در صفحه اصلی غیرفعال کنید.

به طور پیش فرض در صفحه اصلی از وب سایت وردپرسی شما، تمام نوشته ها از دسته های مختلف نمایش داده می شوند.

گاهی به دلایل مختلف ممکن است تمایل نداشته باشید نوشته های یکی از دسته ها در صفحه اصلی وب سایتتان نمایش داده شود، برای مثال ممکن است بخواهید نوشته های این دسته را در سایدبار نمایش دهید و یا به طور کلی در دید عموم قرار ندهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی دو روش مختلف را برای حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی معرفی و بررسی می کنم.

آموزش حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی

همانطور که پیش از این نیز گفتم، دو روش برای حذف نمایش یک دسته بندی خاص در صفحه اصلی وب سایت وردپرسی وجود دارد. یکی از روش ها با استفاده از افزونه ممکن می شود و دیگری با کمک کد نویسی.

از آنجایی که استفاده از افزونه برای انجام کارهای مختلف ترجیح عموم افراد است، ابتدا با کمک افزونه اقدام به حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی کرده و در روش دوم نحوه کد نویسی را توضیح می دهم.

حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی با کمک افزونه

افزونه ای که برای حذف نوشته های دسته های مختلف از صفحه اصلی معرفی می کنم، با عنوان Ultimate Category Excluder در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۴۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود به دست بیاورد.

این مطلب را از دست ندهید :
قرار دادن کد گوگل آنالیتیکس در وردپرس

برای حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی، ابتدا با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Ultimate Category Excluder

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منویی با عنوان Category Excluder در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه حذف یک دسته نوشته از صفحه اصی هدایت می شوید.

روش اول استفاده از افزونه برای حذف دسته بندی های خاص از صفحه اصلی
تنظیمات افزونه

همانطور که در تصویر می بینید، با کمک این افزونه می توانید نمایش یک دسته از نوشته های خود را در صفحه اصلی، صفحه آرشیو، جستجوی سایت یا خبرخوان غیرفعال کنید.

حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی با کد نویسی

برای این منظور ابتدا از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کرده و سپس در هاستتان به مسیر نصب وردپرس بروید. در این مسیر به آدرس wp-content/themes رفته و در پوشه قالب نصبی خود فایل function.php را ویرایش کنید.

function exclude_category_home( $query ) {

if ( $query->is_home ) {

$query->set( 'cat', '-5' );

}

return $query;

}

add_filter( 'pre_get_posts', 'exclude_category_home' );

قطعه کد بالا را در جای مناسبی از فایل فانکشن قالب خودتان برای حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی قرار دهید. در این کد به جای عدد ۵- شناسه دسته نوشته مورد نظر خود را همراه با علامت منفی قرار دهید.

برای پیدا کردن شناسه دسته بندی نوشته های خود می توانید آموزش نحوه پیدا کردن شناسه ها در وردپرس را مطالعه نمایید.

همچنین برای اینکه نوشته های چند دسته بندی مختلف را از نمایش در صفحه اصلی حذف کنید، می توانید در قطعه کد بالا به جای شناسه یک دسته بندی شناسه چند دسته بندی را با علامت کاما از هم جدا کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای پیوندی که دنبال می کردید منقضی شده است

با حذف یک دسته نوشته از صفحه اصلی می توانید تنها نوشته های دلخواهتان را در صفحه اصلی وب سایتتان به مخاطبان نمایش دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن