آموزش های وردپرسویدئوهای وردپرس

آموزش نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان

با بخشی دیگر از آموزش های مقدماتی وردپرس در خدمت شما هستم. این بار تصمیم دارم با هم نحوه ی نصب یک قالب جدید بر روی وردپرس و راه اندازی آن را بررسی کنیم. نصب قالب در وردپرس به چند روش قابل انجام است که در ادامه به بررسی یکی از این روش ها یعنی نصب از طریق پیشخوان خواهیم پرداخت.

پس از نصب وردپرس روی وب سایت و بررسی و انتخاب قالب مناسب خود مرحله بعد نصب و راه اندازی قالب است. بری نصب قالب می توانید از دو طریق اقدام کنید:

  1. نصب از طریق پیشخوان وردپرس
  2. نصب از طریق هاست یا روت خود

که در این مقاله نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان مدیریت وردپرس بررسی خواهد شد.

آموزش نصب قالب وردپرس

اولین قدم برای مدیریت قالب و یا همون پوسته وردپرس ورود به صفحه اختصاص داده شده به قالب است. بنابراین وارد پیشخوان وردپرس شده و سپس به مسیر نمایش >> پوسته‌ها مراجعه کنید. با مراجعه به این صفحه لیستی از قالب‌های موجود در سایت خود را مشاهده خواهید کرد که قادر هستید از هر کدام از قالب‌هایی که قصد دارید استفاده کنید؛ با استفاده از دکمه فعال کردن آنرا فعال کرده تا ظاهر سایت شما تغییر کند و یا اینکه با استفاده از دکمه سفارشی‌سازی بر اساس تنظیماتی که قالب شما در این بخش در اختیارتان قرار میدهد اقدام به شخصی سازی تمامی بخش‌های قالب خود بکنید.

برای تغییر قالب وردپرس ابتدا باید قالب خود را در هاست  آپلود کنید و بعد از اینکه قالب شما آپلود شد آنرا نصب و فعال کنید. می توانید از قالبهای موجود در مخزن وردپرس استفاده نمایید و یا اینکه قالب سفارشی خود را بارگزاری نمایید.

  1. استفاده از قالبهای موجود در مخزن وردپرس

برای نصب قالب از مخزن وردپرس که در آدرس wordpress.org/themes  قرار دارد میتوانید بر اساس انواع دسته‌بندی ها و فیلتر کردن ویژگی‌های گوناگون یک قالب اقدام به جستجو کرده و قالب مورد نظر خود را پیدا کنید. برای نصب قالب از مخرن وردپرس میتوانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

این مطلب را از دست ندهید :
آیا آدرس وب سایت وردپرسی باید www داشته باشد؟

به مسیر نمایش >> پوسته ها بروید و روی دکمه افزودن پوسته تازه کلیک کنید.

پوسته جدید وردپرس
افزودن پوسته جدید وردپری

با استفاده از گزینه‌های شاخص، محبوب، جدید، علاقه‌مندی‌ها و یا فیلد جستجو اقدام به یافتن قالب مورد نظر در دسته‌بندی‌های دلخواه خود بکنید و یا اینکه روی دکمه صافی-خصوصیات کلیک کنید تا پنجره زیر برای شما نمایش داده شده و از میان ویژگی‌های موجود قالبی که میخواهید ویژگی‌های تعیین شده را داشته باشد را پیدا کنید.

جستجوی قالب وردپرس
فیلتر کردن جستجوی وردپرس در مخزن

بعد از اینکه قالب مورد نظر خود را پیدا کردید می توانید با زدن روی دکمه پیشنمایش دموی قالب را مشاهده کنید و اگر واقعا مطابق با نیاز شما بود روی دکمه نصب کلیک کنید تا قالب شما نصب شود و سپس روی دکمه فعال کردن کلیک کرده و ظاهر سایتخود را به قالب جدید تغییر دهید.

  1. نصب قالب سفارشی

برای نصب قالب سفارشی در صفحه نمایش >> پوسته ها بعد از کلیک روی افزودن پوسته تازه، روی دکمه بارگزاری پوسته کلیک کرده و فایل .zip قالب خود را انتخاب کرده و سپس روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک نمایید.

بارگزرای پوسته سفارشی
بارگزاری پوسته سفارشی وردپرس

بعد از آپلود قالب به صفحه بعدی هدایت خواهید شد که در آن میتوانید روی دکمه‌های پیش‌نمایش زنده و یا فعال کردن کلیک کنید تا نسخه نمایشی قالب را ببینید و در صورت نبود مشکلی در قالب با کلیک روی دکمه فعال کردن پوسته مورد نظر را برای نمایش در سایت انتخاب کنید.

صفحه تمام شدن نصب قالب در پیشخوان
اتمام نصب قالب وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

  1. ممنون از تدریس زیبایتان. خانم مهندس طراحی یک سایت شخصی با لرن پرس و ووکامروس چقدر هزینه نیاز دارد.

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن