افزونه های وردپرس

درج خودکار واترمارک تصاویر در وردپرس با افزونه Image Watermark

با درج خودکار واترمارک تصاویر در وردپرس و یا همان درج لوگو در تصاویر وردپرس می توانید از کپی تصاویری که در وبسایتتان قرار می دهید، جلوگیری نمایید.

البته با استفاده از افزونه هایی همچون فتوشاپ نیز قرار دادن واترمارک بر روی تصاویر ممکن است اما چنانچه از سیستم وردپرس استفاده می کنید و چندان تمایلی به یادگیری استفاده از نرم افزارهایی همچون فتوشاپ ندارید، می توانید بدون استفاده از هیچ نرم افزاری اقدام به درج واترمارک تصاویر در وردپرس کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به صورت خودکار لوگو در تصاویر وردپرس قرار می دهد. در ادامه با ما همراه باشید.

درج خودکار واترمارک تصاویر در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای درج لوگو در تصاویر وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Image Watermark در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۵۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴ را از کاربران خود بدست بیاورد. برای درج خودکار واترمارک تصاویر در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه Image Watermark

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیرمنویی با عنوان Watermark در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس ظاهر می شود که با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات عمومی افزونه درج لوگو در تصاویر وردپرس
تنظیمات عمومی ازونه

General setting

Automatic watermarking: با فعال کردن این گزینه، تصاویری که در وبسایت خود آپلود می کنید، به طور خودکار در آنها لوگو تصاویر در وردپرس قرار میگیرد.

این مطلب را از دست ندهید :
سئوی وردپرس با افزونه Yoast SEO

Manual watermarking: با فعال کردن این گزینه، دکمه ای در بخش ویرایش تصاویر وبسایتتان ایجاد می شود که به کمک آن می توانید اقدام به ایجاد واترمارک تصاویر در وردپرس برای تصاویر قبلی کنید.

Enable watermark for: از این قسمت می‌توانید تصاویر وردپرس را که قصد دارید واترمارک گذاری روی آنها اعمال شود، بر اساس اندازه انتخاب کنید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید روی تصاویر شاخص نوشته هایتان واترمارک قرار نگیرد، برای این منظور تیک گزینه thumbnail که مربوط به تصاویر شاخص است را غیرفعال کنید.

Frontend watermarking: با فعال کردن این گزینه، در صورتی که با افزونه ای قابلیت آپلود تصاویر از طریق فرنت-اند را ایجاد کرده باشید، می توانید اقدام به قرار دادن واترمارک تصاویر در وردپرس در فرانت-اند نیز کنید.

Deactivation: با فعال کردن این گزینه هم کلیه تنظیمات افزونه در صورتی که آن را پاک کنید از دیتابیس حذف شده و تنظیماتی از افزونه در جداول وردپرس باقی نخواهد ماند.

تنظیمات محل قرارگیری واترمارک در تصاویر وردپرس
محا قرار گیری واترمارک

Watermark position

Watermark alignment: با استفاده از این بخش میتوانید یکی از مکان های ۹ گانه رو برای قرار گیری واترمارک مورد نظر روی تصویر انتخاب کنید تا لوگو در تصاویر وردپرس در آن خش قرار بگیرد.

 Watermark offset: با استفاده از این قسمت نیز می توانید بر حسب پیکسل حاشیه ای برای قرارگیری واترمارک تصاویر در وردپرس انتخاب کنید.

Offset unit: واحد اندازه گیری میزان حاشیه را نیز از این گزینه اتخاب نمایید.

تصویر واترمارک در وردپرس
تنظیم تصویر واترمارک در وردپرس

Watermark image

Watermark image: از این قسمت ابتدا لوگویی که قصد دارید به عنوان واترمارک روی تصاویر قرار گیرد را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب، تصویر در قسمت Watermark preview نمایش داده می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس با افزونه Video Slider

Watermark size: یا استفاده از این قسمت می توانید اندازه دلخواه را برای قرارگیری واترمارک تصاویر در وردپرس را در سه حالت اندازه اصلی، سفارشی و اندازه درجه بندی شده انتخاب کنید.

Watermark custom size: با استفاده از این بخش نیز می توانید اندازه سفارشی بر حسب پیکسل را برای درج لوگو در تصاویر وردپرس انتخاب نمایید.

Watermark Scale:  اگر اندازه واترمارک بر اساس درجه بندی شده یا گزینه scaled انتخاب شده باشد، می توانید بر حسب درصد میزان آن را تعیین کنید تا در سرتاسر تصویر درج شود.

Watermark transparency / opacity: در این گزینه میزان شفافیت و کدری برای درج لوگو در تصاویر وردپرس را بر حسب درصد تعیین کنید.

Image quality: از این گزینه نیز کیفیت تصویر نهایی که روی آن لوگوی انتخابی واترمارک شده است را بر حسب درصد تعیین کنید.

Image format: در نهایت از این بخش هم می توانید فرمت تصاویری که واترک در آنها قرار گرفته را به صورت ثابت و یا تصادفی انتخاب کنید.

تنظیمات مربوط به حفاظت از تصاویر در واترمارک تصاویر
تنظیمات حفاظت از تصاویر در وردپرس

Image protection

Right click: با فعال کردن این گزینه امکان راست کلیک در تصاویر وردپرس غیرفعال خواهد شد. بنابراین بازدیدکنندگان قادر نخواهند بود تا روی تصاویر آپلود شده کلیک راست کنند.

Drag and drop: با فعال کردن این گزینه نیز خاصیت کشیدن و رها کردن تصاویر غیرفعال خواهد شد. بنابراین بازدیدکنندگان قادر نخواهند بود تصاویر را در پنجره جدیدی برای مشاهده قرار دهند و یا با کشیدن آن درون ویرایشگر از تصویر یک کپی تهیه کنند.

Logged-in users: در صورتی که تمایل دارید برای کاربران وارد سایت شده نیز امکانات دو گزینه بالا واقع شود، این گزینه را نیز فعال نمایید با فعال کردن این گزینه امکان راست کلیک و کشیدن رها کردن تصاویر برای کاربران عضو نیز غیرفعال می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش اخطار فعال بودن کوکی در وردپرس با افزونه Cookie Notice for GDPR
بک آپ تصاویر قبل از درج لوگو در وردپرس
بک آپ گرفتن از تصاویر قبل از ایجاد واترمارک

Image backup

Backup full size image: با فعال کردن این گزینه از تمامی تصاویر اصلی با اندازه اصلی آنها قبل از قرار دادن واترمارک تصاویر در وردپرس یک نسخه در هاست ذخیره میشود تا در صورت غیرفعال کردن افزونه و یا عدم استفاده از آن بتوانید به تصاویر اصلی نیز دسترسی داشته باشید.

Backup image quality: از این بخش می توانید کیفیت فایل پشتیبان تصاویر را بر حسب درصد تعیین کنید.

درج لوگو در تصاویر وردپرس با افزونه Image Watermark
پیش نمایش افزونه Image Watermark

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در صفحه ویرایش تصاویر می توانید اقدام به درج لوگوی خود در تصاویر قبلی وردپرس کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن