آموزش های وردپرس

لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس

لینک دادن به تصاویر در نوشته های وردپرس یکی از کارهای خسته کننده در تولید محتوا محسوب می شود، بنابراین می توانید از خاصیت لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس استفاده نمایید.

لینک دار کردن تصاویر وقتی طاقت فرسا می شود که برای مثال شما ۲۰ تصویر در یک نوشته دارید، لینک دار کردن این همه تصویر علاوه بر زمان بر بودن کار طاقت فرسایی نیز خواهد بود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به آموزش نحوه لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس خواهیم پرداخت.

لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس

برای اینکه بتوانید امکان لینک دادن خودکار به تصاویر در وردپرس را ایجاد نمایید، لازم به نصب هیچ افزونه و تنظیمات خاصی نیست.

برای این منظور باید در تنظیمات هسته وردپرس دست ببریم. بنابراین تاکید می کنم که قبل از انجام هر گونه تغییری حتما از وبسایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

پس از اینکه از وبسایت خود بک آپ گرفتید، به هاست خود رفته و روی گزینه File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست هدایت شوید.

بعد از اینکه وارد فایل منیجر هاست خود شدید، روی گزینه public_html کلیک کنید تا به دایرکتوری اصلی هاست یا روت اصلی هاست هدایت شوید.

در روت هاست خود به مسیری که وردپرس را نصب کرده اید وارد شده و دنبال پوشه ای با عنوان wp-admin بگردید.

در این پوشه فایلی با نام options.php قرار دارد که تنظیمات وردپرس در آن ذخیره می شود. این فایل را ویرایش کرده و با استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL + F به دنبال عبارت زیر در این فایل بگردید.

image_default_link_type

بعد از اینکه این کد را پیدا کردید، یکی از حالت‌های زیر را بر اساس نیاز خود دقیقا جایگزین این عبارت کنید تا لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس با استفاده از این بخش انجام بگیرد.

'image_default_link_type', 'file'

'image_default_link_type', 'post'

'image_default_link_type', 'none'

'image_default_link_type', 'attachment'
  • در صورت انتخاب کد اول، انتخاب file باعث میشود تا تصاویر شما به صورت اتوماتیک لینکدار شده و هنگام کلیک کردن روی عکس به آدرس تصویر ضمیمه شده هدایت شوید.
  • در صورت انتخاب کد دوم، با انتخاب post، لینک مقصد به تصویر در حالت atachement خواهد بود، یعنی تصویر در سایت شما در قالب یک نوشته نمایش داده می شود؛ اما متنی از نوشته داخل آن به نمایش در نخواهد آمد. به چنین نوشته هایی در وردپرس ضمیمه می گوییم.
  • در صورت انتخاب کد سوم، با انتخاب none هم لینکدهی شما به صورت پرونده چند رسانه ای خواهد بود.
  • در نهایت در صورت انتخاب کد چهارم، یعنی انتخاب attachment به تصاویر در همان حالت post خواهد بود اما با این تفاوت که لینکدهی به کل تصاویر داخل پست صورت می گیرد.
این مطلب را از دست ندهید :
قوانین لوگو وردپرس و قوانین علامت تجاری وردپرس

اکنون یکی از حالت‌ها را دقیقا جایگزین کلمه image_default_link_type در فایل تنظیمات وردپرس خود کنید. از این پس لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس شما رخ خواهد داد. دقت کنید که این حالت برای نوشته های قدیمی کاربردی نخواهد داشت و صرفا برای پستهای جدید عمل خواهد کرد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن