افزونه های وردپرس

خروج کاربران غیرفعال در وردپرس با افزونه Inactive Logout

یکی از روش های مهم برای افزایش امنیت وب سایت وردپرسی، فراهم کردن امکان خروج کاربران غیرفعال به صورت خودکار از سیستم وردپرس است.

بسیاری از کاربران پس از اینکه وارد وب سایت شدند و کار خود را در پیشخوان انجام دادند، فراموش می کنند از سیستم خارج شوند و با بستن مرورگر کار خود را تمام می کنند. در این حالت چنانچه شخصی وارد مرورگر این افراد شود، به راحتی می تواند به حساب کاربری آنها دسترسی داشته باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای کاربردی را معرفی می کنیم که به کمک آن بتوانید امکان خروج کاربران غیرفعال در سیستم وردپرس را به صورت خودکار و اتوماتیک فراهم کنید.

خروج کاربران غیرفعال به صورت اتوماتیک در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای خارج کردن کاربران غیرفعال از حساب کاربریشان در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Inactive Logout در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۵.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد. با کمک Inactive Logout می توانید امکانی را فراهم کنید که کاربرانی که برای مدت زمانی مشخص به سیستم وارد شده اند و هیچ فعالیتی نداشته اند، به صورت خودکار از آن خارج شوند.

برای خروج کاربران غیرفعال در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در سیستم خود نمایید.

دانلود افزونه Inactive Logout

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت صفحه ارسال پیام بین کاربران وردپرس با افزونه Front End PM

پس از نصب و فعال سازی افزونه، زیرمنویی با عنوان Inactive Logout در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تنظیمات افزونه inactive logout
تنظیمات اصلی افزونه

تب Basic Management

Idle Timeout: در این گزینه مدت زمان دلخواه خود را برای ماندن کاربر در سیستم به صورت غیرفعال انتخاب کنید. به عنوان مثال در این حالت کاربر می تواند ۱۵ دقیقه فعالیتی نداشته باشد و در سیستم باقی بماند.

Idle Message Content: در این بخش متن دلخواه خود را برای اخطار به خروج کاربران غیرفعال وارد نمایید. پس از گذشت مدت زمانی که پیش از این تعیین کردید، پیغام موجود در این بخش به کاربران غیرفعال نمایش داده می شود.

Popup Background: با فعال کردن این گزینه می توانید برای پاپ آپ هشدار خود، رنگ پس زمینه دلخواهی انتخاب کنید.

Disable Timeout Countdown: به طور معمول پس از نمایش پاپ آپ برای خروج کاربران غیرفعال مدت ۱۰ ثانیه فرصت داده می شود تا کاربران ماندن در وب سایت یا خروج از آن را انتخاب نمایند. با فعال کردن این گزینه بدون گذشت این زمان و فصت برای انتخاب کاربران غیرفعال از سایت خارج می شوند.

Show Warn Message Only: با فعال کردن این گزینه، پاپا آپی جهت فعال کردن کاربران به آنها نمایش داده می شود که محتوای آن را در بخش Warn Message Content می توانید وارد نمایید.

Disable Concurrent Logins: با فعال کردن این گزینه، با خروج کابران غیرفعال به طور خودکار دیگر نمی توانند از همان فرم ورود با اطلاعات از قبل پر شده استفاده کنند.

این مطلب را از دست ندهید :
جلوگیری از ثبت نام اسپم در وردپرس

Enable Redirect: با فعال کردن این گزینه نیز در صورتی که کاربری بیش از مدت زمان تعیین شده غیرفعال بماند، از سیستم خارج شده و به صفحه دلخواه هدایت می شود.

تنظیمات پیشرفته افزونه inactive logout
تنظیمات پیشرفته

تب Advanced Management

در این تب می توانید برای نقش های کاربری مختلف، مدت زمان های مختلفی برای غیرفعال بودن و سپس خروج خودکار تعیین نمایید.

اکنون چنانچه کاربری در سایت وارد شود و پس از مدت زمان تعیین شده توسط شما فعالیتی انجام ندهد، با پاپ آپی مانند تصویر زیر مواجه خواهد شد.

پاپ آپ خروج کاربران غیرفعال
پاپ آپ هشدار برای فعالیت یا خارج شدن از سایت

با خروج کاربران غیرفعال در وردپرس به صورت خودکار، می توانید امنیت وب سایت خود را به میزان چشم گیری افزایش دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن