آموزش های وردپرس

افزایش حجم آپلود در وردپرس

یکی از مواردی که برای هر کسی که با وردپرس کار می کند پیش خواهد آمد، احتیاج به افزایش حجم آپلود در وردپرس است.

محدودیت در حجم آپلود وردپرس به میزبان هاست شما بر میگردد و بسته به اینکه حداکثر حجم آپلود در هاستتان روی چه میزانی قرار گرفته باشد، اگر فایلی با حجم بیشتر روی وردپرستان آپلود کنید با خطای کمبود حجم آپلود مواجه می شوید.

برای آپلود اینگونه فایلها مجبور هستید از طریق هاست فایل مورد نظر را آپلود نمایید که در این صورت در میان پرونده چندرسانه ای قرار نخواهد گرفت و یا اینکه اقدام به افزایش حجم آپلود در وردپرس نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، ۵ روش مرسوم برای افزایش حجم آپلود در وردپرس را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس

قبل از اینکه به افزایش میزان حجم آپلود در وبسایت وردپرسی خود بپردازیم، بهتر است اصلا ببینیم حداکثر حجم آپلود در وبسایتمان چقدر است.

برای این منظور به منوی رسانه >> افزودن در پیشخوان وردپرس خود بروید. در این صفحه مشابه تصویر زیر می توانید حداکثر حجم قابل آپلود در وردپرس را مشاهده نمایید.

حداکثر حجم اپلود در وردپرس
حجم آپلود

همانطور که مشاهده می نمایید، حداکثر حجم آپلود در وبسایت ما روی ۱۲۸ مگابایت تنظیم شده است و در نتیجه قادر به آپلود فایلهایی با حجم بیشتر نخواهیم بود.

برای اینکه بتوانید اقدام به افزایش حجم آپلود در وردپرس کنید، یکی از ورش های زیر را انتخاب نمایید.

افزایش حجم آپلود با تغییر در فایل  php.ini

یکی از مرسوم ترین روش های افزایش حجم آپلود در وردپرس، تغییر فایل php.ini می باشداگر از سرور مجازی استفاده می کنید و یا به فایل php.ini در هاستتان دسترسی دارید، کدهای زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

upload_max_filesize = 512M

post_max_size = 512M

max_execution_time = 300

در این کد همانطور که مشاده می کنید، حجم آپلود را روی ۵۱۲ مگابایت تنظیم کرده ایم که بسته به میزان نیاز خود می توانید آن را تغییر دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش کامل ادغام دو سایت در وردپرس

افزایش حجم آپلود با ایجاد فایل php.ini

در صورتی که به فایل php.ini دسترسی ندارید، می توانید در روت هاست خود و در مسیر نصب وردپرس یک فایل با این نام ایجاد کرده و کدهای روش قبل را در آن قرار دهید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با تغییر در فایل function.php

اگر با روشهای گفته شده موفق به افزایش حجم آپلود در وبسایت خود نشدید، می توانید با ایجاد تغییر در فایل function.php قالب خود تغییرات را ایجاد نمایید. دقت کنید که قبل از ایجاد هر تغییری از سایت خود فایل پشتیبان تهیه نمایید.

برای افزایش حجم آپلود با این روش می توانید با مراجعه به منوی نمایش >> ویرایشگر پیشخوان فایل function.php را تغییر دهید و یا از طریق هاست در مسیر نصب وردپرس و در مسیر wp-content/themes/yourtheme فایل function.php را ویرایش نمایید و کدهای زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '512M' );

@ini_set( 'post_max_size', '512M');

@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

بعد از ذخیره فایل می توانید به پیشخوان سایت سر زده و در بحش رسانه ببینید آیا میزان حجم قابل آپلود در وبسایتتان افزایش یافته است یا خیر.

افزایش حجم آپلود با تغییر در فایل .httaccess  

اگر باز هم موفق به افزایش حجم آپلود در وبسایتتان نشدید، می توانید با تغییر در فایل .httaccess این کار را انجام دهید.

برای این منظور به مسیر نصب وردپرس در هاستتان مراجعه کرده و فایل .httaccess را ویرایش نمایید و کدهای زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

php_value upload_max_filesize 512M

php_value post_max_size 512M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

بعد از قرار دادن این کدها در فایل .httaccess حجم آپلود در وبسایت شما به ۵۱۲ مگابایت افزایش خواهد یافت.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای 403 در وردپرس

افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از افزونه Increase Max Upload Filesize

اگر تا کنون با هیچ کدام از ۴ روش فوق موفق به افزایش حجم آپلود در وردپرس نشده اید، می توانید با نصب و فعالسازی افزونه Increase Max Upload Filesize کار را به اتمام برسانید.

این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون با بیش از ۴۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۳.۹ را از کاربران خود بدست بیاورد. برای استفاده از این افزونه با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه Increase Max Upload Filesize

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Upload Max Filesize  در پیشخوان وردپرس شما ایجاد می شود که با کلیک روی آن به بخش افزایش حجم آپلود در وردپرس منتقل خواهید شد.

تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه افزایش حجم آپلود در وردپرس

در این صفحه در بخش Enter Value In Number حجم مورد نیاز خود را به بایت وارد کرده و روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

پس از آن چنانچه به بخش افزودن رسانه مراجعه کنید خواهید که حجم آپلود در وبسایت شما افزایش یافته است.

افزایش حداکثر حجم مجاز برای آپلود
افزایش حجم مجاز برای آپلود

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن