افزونه های وردپرس

درج محتوای برگه در نوشته ها با افزونه Insert Pages

با درج محتوای برگه در نوشته های خود می توانید بخشی از محتوای برگه های خود را بدون اینکه مجبور باشید دوباره آن ها را ایجاد نمایید، در نوشته های خود فراخوانی کرده و نمایش دهید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که یک فرم یا محتوای خاصی را باید کاربرانتان مشاهده و پر نمایند. در آسان ترین روش می توانید در پایین نوشته خود لینک برگه را قرار داده تا کاربران به برگه مورد نظر مراجعه نمایند. اما این روش چندان اصولی نیست.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی می کنیم که به کمک آن می توانید محتوای برگه های خود را در نوشته ها یا صفحه محصولات به نمایش دربیاورید.

درج محتوای برگه در نوشته ها

افزونه ای که در این آموزش برای نمایش محتوای برگه ها در نوشته ها معرفی می کنیم، با عنوان Insert Pages در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۳۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۷ را از کاربران خود بدست بیاورد. برای درج محتوای برگه در نوشته ها با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Insert Pages

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیرمنویی با عنوان Insert Pages در بخش پیشخوان وبسایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات درج محتوا در نوشته
تنظیمات افزونه Insert Pages

Shortcode format: با استفاده از این گزینه می توانید حالت استفاده از شورت کد برای درج محتوای برگه در نوشته های وردپرس را مشخص کنید. استفاده از شورت کد در افزونه Insert Pages با استفاده از ID یا شناسه برگه و همچنین نامک برگه امکان پذیر خواهد بود که به دلخواه خود یکی از این دو حالت را انتخاب نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش اطلاعیه در پیشخوان وردپرس با افزونه KJM Admin Notices

Wrapper for inserts: با استفاده از این گزینه میتوانید حالت نمایش برگه را بر اساس div یا span در سورس کد صفحات مشخص کنید. در صورتی که با استفاده از div چیدمان صفحه هنگام درج محتوای برگه در نوشته به هم ریخت، میتوانید از حالت span استفاده کنید.

Insert method: با استفاده از این گزینه نیز می توانید متد دلخواهتان را برای نمایش و درج محتوای برگه در نوشته انتخاب کنید. گزینه اول کمی قدیمی بوده و ممکن است با برخی افزونه ها مانند گوتنبرگ ناسازگار باشد، اما گزینه دوم سازگاری بیشتری دارد.

TinyMCE filter: در نهایت با استفاده از این گزینه هم میتوانید فیلتر دلخواه را برای ویرایشگر وردپرس انتخاب کنید.

پس از ذخیره تغییرات به نوشته ای که تمایل دارید محتوای برگه را در آن درج نمایید، وارد شوید.

دکمه Insert Pages
دکمه افزودن محتوای برگه به نوشته

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، دکمه ای با عنوان Insert Pages در ویرایشگر نوشته ظاهر شده است. با کلیک روی این دکمه می توانید از میان محتواهای موجود جستجو کرده و محتوای دلخواه را در نوشته، برگه یا صفحه محصولات خود درج نمایید.

درج محتوا به صفحه دیگر
افزودن محتوای برگه به نوشته

 ابتدا نوشته و یا برگه ای که قصد دارید محتوای آن در این نوشته قرار گیرد را انتخاب کنید. پس از آن روی گزینه Options کلیک نمایید تا تنظیمات بیشتر برای درج محتوای برگه در نوشته ها باز شود.

ابتدا از بخش Display نوع نمایش برگه در صفحات وردپرس را بر اساس یکی از گزینه‌های زیر انتخاب کنید.

Title: با انتخاب این گزینه صرفا عنوان برگه یا صفحه انتخابی در این صفحه نمایش داده خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید :
مدیریت رویدادها در وردپرس با افزونه Event Organiser

Link: با انتخاب این گزینه لینک برگه انتخابی نمایش داده میشود و با کلیک روی این لینک کاربران به محتوای برگه هدایت خواهند شد.

excerpt with title: با انتخاب این گزینه عنوان صفحه مورد نظر به همراه خلاصه محتوای برگه در نوشته نمایش داده خواهد شد.

excerpt only: با انتخاب این گزینه فقط خلاصه ای از برگه در نوشته نمایش داده خواهد شد.

Content: با انتخاب این گزینه محتوای کامل صفحه مورد نظر به نوشته شما اضافه خواهد شد.

All: با انتخاب این گزینه کلیه محتوای برگه شامل عنوان و محتوای آن نمایش داده خواهد شد.

Extra Classes: با فعال کردن این گزینه نیز در صورتی که قصد دارید از استایل دلخواه برای درج محتوای برگه در نوشته خود استفاده کنید، می توانید کلاس استایلی که در قالب تعریف کرده اید را در این گزینه وارد کنید.

در نهایت برای درج محتوای برگه در نوشته خود روی دکمه Insert Page کلیک کنید.

نمایش لینک محصول در صفحه نوشته
نمایش محتوای یک برگه در برگه دیگر

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، طبق تنظیماتی که انجام دادیم لینک محصول ما در بخشی از نوشته انتخابی نمایش داده شده است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن