آموزش های وردپرس

نحوه درج دکمه ادامه مطلب در وردپرس

ممکن است بخواهید تنها بخش کوچکی از مطلب را در لیست نوشته هایتان به نمایش بگذارید، به نحوی که لازم باشد کاربر برای خواندن مطلب کامل روی لینک یا دکمه ادامه مطلب یا ادامه مطالعه کلیک کند. بعضی از قالب ها به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام میدهند؛ یعنی هر چقدر هم که نوشته ی شما طولانی باشد، تنها بخش کوچکی از آن برای کاربر به نمایش در می آید و برای خواندن مطلب کامل، کاربر باید از لینک ادامه مطلب کمک بگیرد. اما بعضی از قالب ها جهت نمایش ادامه مطلب به شما متکی هستند. یعنی دکمه یا لینک ادامه مطلب تنها در جایی نمایش داده میشود که خود شما نوشته را با استفاده از تگ مخصوص نمایش ادامه مطلب، علامتگذاری کرده باشید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی با هم روش ایجاد دکمه ادامه مطلب را بررسی می کنیم.

درج ادامه مطلب در وردپرس

برای اضافه کردن دکمه ادامه نوشته در وردپرس چند راه مختلف وجود دارد که با استفاده از راهکارهایی مثل اضافه کردن تگ more  در نوشته یا ویرایش فایل single.php قالب وردپرس و یا اینکه با استفاده از چکیده نوشته میتوانید خلاصه مطالب را در وردپرس نمایش داده و اقدام به گذاشتن دکمه ادامه مطلب در وردپرس بکنید. اما ویرایش فایل single.php قالب و استفاده از چکیده مطلب در وردپرس تا حد زیادی به قالب شما بستگی دارد. اگر قالب شما از تابع the_excerpt در آن استفاده نشده باشد به راحتی نمیتوانید دکمه ادامه نوشته در وردپرس را نمایش دهید. در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای 403 در وردپرس

گذاشتن دکمه ادامه مطلب در وردپرس با تگ more

برای استفاده از این قابلیت میتوانید از ویرایشگر وردپرس کمک بگیرید و دکمه ادامه مطلب را در وردپرس اضافه کنید. برای این منظور به صفحه ویرایش نوشته‌ای که قصد دارید دکمه ادامه مطلب را در آن نمایش دهید مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر با استفاده از ابزار موجود در ویرایشگر وردپرس روی دکمه گذاشتن واژه بیشتر کلیک کرده یا اینکه از دکمه‌های ترکیبی Shift + Alt + T برای قرار دادن تگ more استفاده کنید.

اضافه کردن دکمه ادامه مطلب
افزودن تگ more

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید بعد از اینکه روی دکمه قرار دادن واژه بیشتر کلیک کردید تگ MORE به محتوای نوشته اضافه خواهد شد. حالا هر متنی که در بالای این خط قرار دارد به عنوان خلاصه نوشته و هر متنی که در زیر آن قرار دارد به عنوان ادامه مطلب در وردپرس قرار خواهد گرفت. با مراجعه به صفحه نوشته هم میتوانید محتوای کامل نوشته را بدون اینکه عنوانی از کلمه MORE داخل متن مشاهده شود و یا حتی فاصله‌ای بین خلاصه مطلب و ادامه مطلب ایجاد گردد مشاهده کنید.

در صورتی که در ویرایشگر شما تگ MORE وجود نداشته باشد هم به راحتی میتوانید با قرار دادن کد زیر در خط مورد نظر خود، تگ ادامه مطلب در وردپرس را اضافه کنید و یا اینکه با استفاده از دکمه‌های shift + alt + t با استفاده از میانبرهای صفحه کلید این کار را انجام دهید.

<!–more–>

دقت کنید برای استفاده از کد بالا باید ابتدا ویرایشگر وردپرس را از حالت دیداری به حالت متنی تبدیل کنید و سپس کد بالا را در هر بخش از نوشته که قصد دارید ادامه مطلب از آنجا به بعد شروع گردد، وارد کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش نقشه گوگل در وردپرس بدون استفاده از افزونه

گذاشتن دکمه ادامه مطلب در وردپرس با استفاده از چکیده مطلب

یکی دیگر از راه‌های قرار دادن خلاصه مطلب در وردپرس این است که ابتدا خلاصه نوشته خود را در باکس چکیده مطلب که در زیر ویرایشگر وردپرس با همین نام قرار دارد، وارد کنید. اگر این باکس را مشاهده نمی‌کنید مشابه تصویر زیر در صفحه ویرایش نوشته وردپرس روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کرده و سپس تیک گزینه چکیده را فعال کنید.

افزودن بخش چکیده مطلب
افزودن بخش چکیده

بعد از اینکه این گزینه را فعال کردید زیر باکس ویرایشگر مشابه تصویر زیر باکسی با عنوان چکیده اضافه خواهد شد و میتوانید خلاصه مطلب را در آن وارد کنید تا در صفحات آرشیو نوشته و صفحه اصلی وردپرس خلاصه نوشته شما نمایش داده شود.

چکیده مطلب
چکیده

ممکن است استفاده از چکیده همیشه جوابگوی شما نباشد و با استفاده از آن نتوانید خلاصه نوشته را در وردپرس نمایش دهید، چرا که استفاده از چکیده همانطور که گفته شد بستگی به قالب شما دارد و از طرفی اگر در آینده اقدام به تغییر قالب وردپرس بکنید و تگ the_excerpt در آن وجود نداشته باشد به مشکل برمیخورید و لازم است تا کدهایی را در قالب خود تغییر دهید. اما استفاده از تگ MORE اینطور نیست و یکی دیگر از مزیت‌هایی که این تگ دارد این است که به راحتی میتوانید از هر نوع محتوا مثل عکس و انواع رسانه نیزدر آن استفاده کنید و تعداد کلمات برای نمایش خلاصه نوشته را هم به دلخواه خود تعیین کنید اما با استفاده از چکیده صرفا محدود هستید به استفاده از محتوای متنی و قابلیت استفاده از تصویر، استایل دلخواه در وردپرس و رسانه‌های دیگر را نخواهید داشت.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

  1. سلام.
    سرکار خانم نوربخش من چجوری میتونم ادامه مطلب رو از نوع دکمه قرار بدم؟ تگ مور فقط متن هست و خیلی ریز هست و توجه رو جلب نمی کنه. آیا میشه بجای متن از باتوم استفاده کرد؟

    1. سلام وقتتون بخیر
      با توجه به قالبتون می تونید دکمه ایجاد کنید و یا خودتون با کدنویسی این قابلیت رو به فایل های پوسته اضافه کنید.

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن