آموزش های وردپرس

آموزش قرار دادن ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از ابزار آپارات

آپارات یکی از سرویس‌های اشتراک ویدئوی ایرانی است که با هدف پاسخگویی به نیاز اشتراک گذاری ویدئو توسط کاربران ایرانی در سال ۸۹ بر پا شده و با توجه به فیلتر بودن Youtube در ایران در کانون توجه فارسی زبانان قرار گرفته است. با آپلود  ویدئوهایی که تهیه و گردآوری کرده اید در سایت آپارات و نمایش آنها در سایت خودتان، ضمن اینکه از مصرف بیش از اندازه پهنای باند سایت خود جلوگیری میکنید میتوانید تا بخشی از ترافیک سایت را از طریق درج آدرس و توضیحاتی که بتوانید توسط آن کاربران رو به سایت خود ارجاع دهید استفاده نمایید.

اگر بخواهید همه ویدیو های سایتتان را بر روی هاست آپلود کنید، ظرفیت هاستتان به زودی تکمیل میشود و باید یا هاست دانلود خریداری کنید و یا ویدئوهای خود را بر روی یوتیوب یا آپارات آپلود نمایید.

در این مقاله نحوه گذاشتن ویدئو از آپارات در وردپرس را آموزش خواهم داد تا با استفاده از روشهای گفته شده بتوانید فیلمهایی را که در آپارات منتشر کرده اید و یا توسط سایر افراد منتشر شده اند در سایت خود نمایش دهید. در این مقاله برای نمایش ویدئوهای آپارات، نحوه قرار دادن ویدئو به وسیله ابزاری که سایت آپارات در اختیارشما قرار داده را معرفی می کنم.

قرار دادن ویدئو آپارات در وردپرس

به طور کلی برای قرار دادن ویدئوهای آپلود شده در آپارات دو راه وجود دارد:

  1. استفاده از ابزاری که سایت آپارات با استفاده از کدهای script و iframe  در اختیار شما قرار می دهد.
  2. استفاده از افزونه گذاشتن ویدئو از آپارات در وردپرس
این مطلب را از دست ندهید :
نمایش آخرین ورود کاربران در وردپرس

استفاده از ابزار آپارات

ابزاری که آپارات در اختیار شما قرار میدهد با استفاده از کدهای script و iframe است که شما را قادر میسازد تا با وارد کردن کدهایی که در اختیار شما قرار میدهد بر اساس اندازه دلخواهی که مدنظر شماست ویدئوهای آپارات را در وردپرس نمایش دهید. برای این کار ابتدا به صفحه ویدئو مورد نظر خود در آپارات مراجعه نمایید. سپس همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید روی منوی بیشتر کلیک کرده و در نهایت گزینه </>ویدئو در سایت شما را انتخاب کرده تا بخش ارائه کدهای آپارات برای گذاشتن ویدئو از آپارات در وردپرس به شما نمایش داده شوند.

انتخاب نمایش ویدئو در وب سایت
انتخاب گزینه نمایش در وب سایت شما

بعد از کلیک روی این گزینه بخشی مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که با استفاده از آن می توانید کدهای نمایش ویدئو در سایت خود را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال با استفاده از این کدها میتوانید تا اندازه دلخواهی برای پنجره نمایش ویدئو انتخاب کنید و یا نوع کد دلخواه خود را انتخاب کنید.

تنطیمات ویدئو آپارات
انتخاب تنظیمات ویدئو

اگر می خواهید از کد script  یا کد iframe در سایت خود استفاده کنید، روی انتخاب نوع کد و اندازه نمایش کلیک کنید، سپس در پنجره ای مانند تصویر زیر تنظیمات مربوط به کد و اندازه برای شما نمایش داده میشود. ابتدا نوع کد خود را انتخاب کرده و سپس شخصی سازی دلخواه برای اندازه پنجره نمایش ویدئو آپارات را انتخاب نمایید. در نهایت کدی که در باکس مورد نظر نمایش داده میشود را کپی کرده و در ویرایشگر وردپرس قرار دهید.

انتخاب نوع کد
انتخاب نوع کد و اندازه ویدئو

بعد از کپی کردن کدی که در آپارات برای شما نمایش داده شده است، به نوشته ای که قصد قرار دادن ویدئو در آن را دارید مراجعه نمایید. ویرایشگر خود را در حالت متن قرار داده و سپس کدی که در مرحله قبل از سایت آپارات کپی کرده بودید را مانند تصویر زیر در آن قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
چگونه از وردپرس برای ایجاد صفحه فرود استفاده کنیم؟
کپی کردن کد آپارات
کپی کردن کد آپارات در نوشته

بعد از اینکه کد را در محل مورد نظر قرار دادید، نوشته یا برگه را ذخیره کرده و به صفحه مشاهده نوشته مراجعه کنید تا مشابه تصویر زیر ویدئو قرار داده شده را ببینید.

نمایش ویدئو در نوشته
نمایش ویدئو در وب سایت

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ویدئو شما که در آپارات قرار داشت اکنون در نوشته شما نمایش داده خواهد شد.

 

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن