افزونه های وردپرس

افزودن فرم جستجو به وردپرس با افزونه Ivory Search

یکی مهم ترین مواردی که باید در هر سایتی وجود داشته باشد، قسمت جستجو است تا کاربران به راحتی بتوانند موضوع مورد نظر خود را پیدا کنند. افزودن فرم جستجو به وردپرس با اینکه امکان پذیر است اما به جایگاه های ابزارک ها محدود است.

بهترین جایگاه برای نمایش فرم جستجو، منوی ناوبری یا جایگاه فهرست شما می باشد تا در دسترس بوده و سریع پیدا شود. این مورد ممکن است در بسیاری از قالب ها وجود داشته باشد و در بسیاری دیگر نباشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه افزودن فرم جستجو به وردپرس را با کمک یکی از افزونه های محبوب وردپرس بررسی خواهم کرد.

افزودن فرم جستجو به وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای افزودن فرم جستجو به منوی ناوبری وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Ivory Search در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای افزودن فرم جستجو به وردپرس خود، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Ivory Search

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Ivory Search در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه ویرایش فرم جستجو هدایت خواهید شد.

این مطلب را از دست ندهید :
کدهای دلخواه در هدر و فوتر وردپرس با Insert Headers and Footers
ویرایش فرم جستجو
ویرایش فرم جستجو

همانطور که مشاهده می کنید، در این صفحه پنج تب مختلف قرار دارد که برای پیکربندی فرم جستجو در وردپرس می توانید از آن ها کمک بگیرید. با کلیک روی دکمه Add New نیز می توانید فرم جدید ایجاد کنید، در ادامه این پنج تب را بررسی خواهم کرد.

تب Includes

در این تب می توانید تعیین کنید که پس از افزودن فرم جستجو به وردپرس چه بخش هایی از وب سایت شما قابلیت جستجو داشته باشند. مثلا برگه ها، محصولات، نوشته ها و … .

همچنین شورت کد نمایش فرم جستجو در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید از آن برای نمایش فرم جستجو در مکان های دلخواه خود استفاده کنید.

تب Excludes

برعکس تب قبلی، در این تب می توانید تعیین کنید که در جستجوی وب سایت شما کدام بخش ها وجود نداشته باشند.

ویرایش فرم جستجو
ویرایش فرم جستجو بخش استثناعات

مثلا می توانید برخی پست ها، صفحات، محصولات، صفحات نویسندگان، دسته بندی ها و … را پس از افزودن فرم جستجو به وردپرس خود از جستجو شدن مخفی کنید.

تب AJAX

در این تب می توانید با فعال سازی گزینه Enable AJAX Search، قابلیت جستجوی ایجکس را فعال کنید و در سایر بخش ها این جستوی ایجکسی و پیشرفته را برای نحوه نمایش نتایج جستجو پیکربندی کنید.

ویرایش فرم جستجو
ویرایش ایجکسی فرم

تب Options

در نهایت در این تب نیز می توانید تعداد نتایج نمایش داده شده در هر صفحه پس از جستجو را تعیین کنید.

ویژگی های فرم ها
ویرایش فرم ویژگی های فرم

در هر بار پس از ایجاد تغییرات، روی دکمه Save Form کلیک کنید تا پس از افزودن فرم جستجو به وردپرس تغییرات شما اعمال شود.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ با افزونه Advanced Gutenberg

اکنون برای افزودن فرم جستجو به منوی ناوبری خود در وردپرس، به زیرمنوی Setting بروید. در تنظیمات افزونه Ivory Search دو تب برای پیکربندی وجود دارد، که در ادامه آن ها را بررسی خواهم کرد.

تنظیمات افزونه
تنظیمات منو

تب Menu Search

در این تب و در بخش Select Menu می توانید انتخاب کنید که برای افزودن فرم جستجو به وردپرس، این فرم در کدام فهرست ناوبری نمایش داده شود. موارد نمایش داده شده در این بخش بستگی به قالب شما نیز دارد.

در بخش Form Style می توانید نحوه نمایش فرم جستجو را انتخاب کنید و در بخش Close Icon می توانید تعیین کنید که دکمه بستن فرم جستجو نمایش داده شود.

تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه Ivory Search

تب Setiing

در نهایت در این تب نیز می توانید تنظیمات مربوط به استایل نمایش فرم و نمایش فرم جستجو در فوتر، در حالت موبایل و … را شخصی سازی کنید.

پیش نمایش Ivory Search
پیش نمایش افزونه

اکنون پس از افزودن فرم جستجو در وردپرس، با توجه به پیکربندی های انجام شده فرم مورد نظر برای شما مانند تصویر بالا نمایش داده خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن