افزونه های وردپرس

راه اندازی سیستم آموزش آنلاین در وردپرس با افزونه LearnPress

حتما سایتهایی را دیده اید که اقدام به برگزاری دوره های آموزشی، کلاس ها، دوره ها و… به صورت آنلاین می کنند، خبر خوب اینکه امکان ایجاد آموزش آنلاین در وردپرس نیز وجود دارد.

با ایجاد آموزش آنلاین در وردپرس می توانید تمامی دوره ها، کلاس ها، آزمون ها و… را به راحتی کنترل کنید و دوره ها، کلاس ها ی خود را برای فروش بگذارید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، با نصب یک افزونه سیستم وردپرس خود را به یک سیستم آموزش آنلاین تبدیل خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

راه اندازی سیستم آموزش آنلاین در وردپرس

افزونه ای که در جهت راه اندازی سیستم آنلاین آموزشی و استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم LMS به ما کمک می کند، با عنوان LearnPress در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 50.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.4 را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای راه اندازی سیستم آموزش آنلاین در وردپرس ، با کلیک روی دکمه زیر افزونه لرن پرس را دانلود و سپس به کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه LearnPress

پس از نصب و راه اندازی افزونه، منویی با عنوان لرن پرس در پیشخوان وبسایت شما اضافه میشود. قبل از هر کار دیگری به بخش تنظیمات افزونه میرویم. به این منظور روی منوی لرن پرس >> تنظیمات کلیک کنید.

تنظیمات عمومی آموزش آنلاین وردپرس
تنظیمات افزونه لرن پرس

تنظیمات افزونه شامل 7 تب می باشد.

عمومی

در این تب می توانید واحد پولی خود، محل آن جداکننده و تعداد اعشارها را مشخص کنید. در بخش Logout Redirect نیز میتوانید برگه ای که تمایل دارید کاربران پس از خروج از سایت به آن منتقل شوند را انتخاب نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت بسته نصب آسان در وردپرس با افزونه Duplicator
تنظیمات دوره های آموزشی
تنظیمات دوره ها

دوره ها

در تب دوره ها همانطور که از نامش مشخص است، می توانید اطلاعات مربوط به دوره های خود را شخصی سازی نمایید. در این تب می توانید اطلاعاتی مانند امکان ویرایش و بازدید دوره، اطلاعات برگه بایگانی دوره، آدرس لینکهای دوره ها و در نهایت تنظیمات مربوط به تصاویر دوره را شخصی سازی نمایید.

تنظیم مشخصات آموزش آنلاین در وردپرس
تنظیمات مشخصات

مشخصات

در تب مشخصات می توانید اطلاعات مربوط به داشبور کاربران خود را سفارشی سازی کنید. اطلاعاتی از قبیل تبهای صفحه پروفایل، آدرس صفحه، آواتار کاربران و … را در این بخش می توانید شخصی سازی کنید.

درگاه پرداخت
تنظیمات درگاه های پرداخت

درگاه های پرداخت

در این بخش همانند آنچه در پیکربندی ووکامرس گفتیم، می توانید تنظیمات مربوط به صفحه پرداخت خود و درگاه پرداختتان را تعیین کنید.

برگه ها در آموزش آنلاین در وردپرس
تنظیمات برگه ها

برگه ها

در این تب می توانید امکان ثبت نام افراد به عنوان دبیر را فراهم کنید. در بخش Become A Teacher Pag برگه ای برای نام نویسی مدرسان تعیین کرده وتیک گزینه نام نویسی مدرسان را فعال نمایید.پ

تنظیم ایمیل ها در آموزش آنلاین وردپرس
تنظیمات ایمیل ها

ایمیل ها

در این تب می توانید تنظیمات مربوط به ایمیل ها را بررسی و شخصی سازی نمایید. با انتخاب ایمیل های اطلاع رسانی مختلف از بخش سمت چپ می توانید ایمیل های مربوط به سفارش جدید، تکمیل سفارش و … را سفارشی سازی کنید.

تنظیمات پیشرفته آموزش آنلاین در وردپرس
تنظیمات پیشرفته

Advanced

در این تب اطلاعات مربوط به رنگبندی، CSS ها، تنظیمات کش، دروس ویدئویی را تکمیل کنید و در نهایت روی ذخیره تنظیمات برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید.

بعد از اینکه تنظیمات مربوطه را انجام دادید، برای ایجاد دوره خود به منوی لرن پرس >> دوره ها بروید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت فهرست ریسپانسیو در وردپرس با افزونه Responsive Menu
دوره های آموزش آنلاین
دوره ها

در این صفحه همانطور که در تصویر بالا میبینید، می توانید دوره ها و دسته ها و برچسبهای مربوط به آنها را ایجاد و مدیریت نمایید.

برای ایجاد یک دوره جدید کافی است روی دکمه افزودن کلیک نمایید. بعد از کلیک برروی افزودن دوره به صفحه افزودن یک دوره جدید منتقل میشوید که مانند صفحه افزودن نوشته می باشد و همچنین کاملا فارسی سازی شده است و شما برای ایجاد دوره در سیستم آموزش آنلاین در وردپرس، مشکلی نخواهید داشت.

دوره جدید در وردپرس
افزودن دوره جدید

در این صفحه همانطور که مشاهده میکنید، میتوانید توضیحات مربوط به دوره را وارد کنید، سرفصل ها و درس های مختلف آن را در بخش برنامه آموزشی و هزینه دوره، موجودی آن، مدرس آن و دیگر ویژگی های آن را در بخش تنظیمات دوره وارد کنید.

در نهایت پس از اینکه تمام مشخصات دوره خود را تکمیل و وارد کردید، برای در دسترس قرار دادن دوره آموزش آنلاین در وردپرس ، روی دکمه انتشار کلیک کنید.

منوی بعدی مربوط به درس ها می باشد، درس های دوره ها که پیش از این ایجاد کردید، در این بخش قرار میگیرند. می توانید درس های جدیدی نیز اضافه کنید و در دوره های مختلف از آن ها استفاده کنید.

بخش درس ها در آموزش آنلاین
درس ها

برای اضافه کردن درس جدید روی دکمه افزودن کلیک کنید. در قسمت افزودن درس جدید تمام گزینه ها مانند گزینه های افزودن نوشته است و تنها بخشی که به آن اضافه شده تنظیمات درس است که می توانید در آن مدت زمان درس را وارد کرده و امکان پیش نمایش را برای آن فعال یا غیرفعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران وردپرسی با افزونه Email download link
درس جدید در آموزش آنلاین
افزودن درس جدید

مرحله بعدی افزودن آزمون خواهد بود. برای افزودن آزمون به دوره های خود، به منوی لرن پرس >> آزمونها بروید.

آزمون ها در آموزش آنلاین
آزمون ها در لرن پرس

در این صفحه می توانید آزمونهای ایجاد شده را مشاهده کنید و یا برای افزودن آزمون جدید روی دکمه آزمون جدید کلیک کنید.

آ زمون جدید در لرن پرس
افزودن آزمون جدید

این بخش نیز مانند افزودن نوشته در وردپرس است و دو بخش به آن اضافه شده است. بخش اول سوالات است که میتوانید در آن سوالات خود را مطرح کنید و بسته به نوع سوالاتتان میتوانید پاسخ آنرا به ۳ صورت درست یا غلط، چند انتخابی و انتخاب تکی تعیین کنید.
بخش بعدی تنظیمات عمومی آزمونها است که شامل گزینه هایی همچون مدت زمان آزمون و… میباشد.

سوالاتی که در بخش قبل ایجاد کردید، در منوی لرن پرس >> سوالات قرار میگیرند. پس می توانید برای آزمونهای خود در این بخش سوالات مختلفی طراحی کنید.

سوالات در آموزش آنلاین
بخش سوالات و پاسخ ها

در این بخش می توانید برای سوالات خود جوابهای مختلفی نیز تعیین کنید.

در بخش سفارشات، سفارشهای مربوط به آموزش آنلاین در وردپرس را می توانید مشاهده و مدیریت کنید و در بخش آمار نیز می توانید آمارهای کلی را از سفارش ها، مدرسان، دانش آموزان و… را مشاهده نمایید.

پیش نمایش دوره در آموزش آنلاین در وردپرس
پیش نمایش دوره شما

در نهایت پس از انتشار دوره خود می توانید آن را در بخش دوره های خود مشاهده کنید و کاربرانتان می توانند در آن ثبت نام کنند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه

 1. سلام
  این افزونه امکان پخش زنده‌ی یک دوره رو هم به ما میده؟ اگر نه، چه افزونه‌ای میشناسید که این کار رو انجام بده؟

  1. درود
   این افزونه به تنهایی این این امکان رو نداره
   اما می تونید با کمک کلاس های ادوبی کانکت یا اسکای روم کلاس آنلاین هم برگزار کنید.

 2. سلام
  من امروز افزونه را نصب کردم و با همه بخشها تقریبا اشنا شدم
  متاسفانه بخشی که ارتباط دهنده درس ها به دوره و همچنین درس به ازمون و سئوالات به ازمون را متوجه نشدم کجاست و بخش ویرایش سریع در همه این بخشها نیز کار نمیکند علت چیست و چطور باید این مشکل را نیز حل کنم
  ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید.
  با تشکر از شما

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای درک ارتباط بین ازمون، درس و دوره بهتر است اول درس ایجاد کنید و در زمان ایجاد دوره درس های ایجاد شده را به دوره خود اضافه کنید. برای آزمون ها نیز به همین روش عمل کنید.
   در مورد عمل نکردن ویرایش سریع اگر از جدیدترین نسخه های استفاده نمی کنید، حتما از به روزترین نسخه وردپرس و افزونه لرن پرس استفاده نمایید و دقت کنید که گزینه ویرایش سریع در مرورگرهای قدیمی ممکن است پشتیبانی نشود، پس مرورگر خودتون رو هم آپدیت کنید.

وردپرس نارنجی در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده است.به این وب سایت رای دهید
+
بستن