کدهای وردپرس

محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس

عنوان نوشته ها یکی از عناصر مهم برای سئوی پست ها هستند، استفاده از عناوین جذاب با تعداد کلمات مناسب بسیار مهم خواهد بود. با محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس می توانید نویسندگان خود را در مورد این موضوع کنترل کنید.

افزونه Yost SEO نیز در تعیین تعداد کلمات مناسب برای عناوین پست ها به شما کمک می کند، اما پیروی کردن از راهنمایی های این افزونه به عهده خود شماست.

اگر وب سایتی دارید که تعداد زیادی نویسنده در حال پست گذاری در آن هستند، شما نیز به محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس نیاز پیدا خواهید کرد.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی به کمک توابع وردپرسی و بدون استفاده از افزونه، نحوه تشخیص خودکار تعداد کلمات عنوان را آموزش خواهم داد.

محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس

عنوان نوشته ها در وردپرس باید بین ۳۵ تا ۶۵ کاراکتر را شامل شود، اما مدیریت تمام پست های سایت برای این تعداد کاراکتر کار دشواری خواهد بود. شما می توانید نویسنده های خود را مجبور به رعایت تعداد کلمات مناسب کنید.

برای محدود کردن عنوان نوشته ها ابتدا باید از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید و سپس با مراجعه به هاست خود به مسیر نصب وردپرس بروید.

در مسیر نصب وردپرس به پوشه wp-content/themes رفته و سپس پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید و در آن به دنبال فایلی با عنوان functions.php بگردید.

برای محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس، قطعه کد زیر را در جای مناسبی از فایل فانکشن پوسته نصبی قرار دهید.

function wpn_minWord($content)

{

global $post;

$content = $post->post_content;

if (str_word_count($content) < 7 ) //set this to the minimum number of words

wp_die( __('خطا: تعداد کلمات عنوان بسیار کم هست.') );

}

add_action('publish_post', 'wpn_minWord');

با کمک کد بالا حداقل تعداد کلمات عنوان نوشته بر روی ۳۵ عدد قرار خواهد گرفت. با فرض اینکه هر کلمه شامل ۵ کاراکتر است، پس با داشتن ۷ کلمه حداقل تعداد کلمات عنوان نوشته یعنی ۳۵ عدد رعایت می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد پاورقی شناور در وردپرس بدون استفاده از افزونه

در همین فایل و برای محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس برای حداکثر تعداد کلمات، از قطعه کد زیر استفاده کنید.

function wpn_maxWord($title)
{
global $post;
$title = $post->post_title;
if (str_word_count($title) >= 13 ) //set this to the maximum number of words
wp_die( __('خطا: تعداد کلمات عنوان مطلب شما بسیار زیاد هست.') );
}
add_action('publish_post', 'wpn_maxWord');

باز هم اگر متوسط تعداد کاراکتر هر کلمه را ۵ عدد در نظر بگیرید، عدد ۱۳ بیانگر وجود ۶۵ کلمه در عنوان نوشته خواهد بود که حداکثر تعداد کلمات عنوان را مشخص می کند.

خطای محدود شدن عنوان نوشته
خطای محدودیت عنوان نوشته

اکنون با محدود کردن عنوان نوشته در وردپرس، چنانچه نویسندگان شما میزان حداقل و حداکثر عنوان را رعایت نکنند، با خطا مواجه خواهند شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن