افزونه های وردپرس

هدایت بازدیدکنندگان وردپرس به کانال تلگرام

برای افزایش بازدید سایتتان می توانید از ابزارهای شبکه های اجتماعی مانند تلگرام استفاده کنید. یکی از راه های افزایش بازدید هدایت بازدیدکنندگان وردپرس به کانال تلگرام و یا بالعکس هدایت از کانال تلگرام به وبسایت است.

امروزه همانطور که خودتان هم تجربه می کنید، استفاده از شبکه های اجتماعی به یکی از فعالیت های رزمره افراد تبدیل شده و با اینکه برخی شبکه ها مانند تلگرام فیلتر شده اند، باز هم طرفداران زیادی داشته و هر روزه مخاطبان زیادی از آنها استفاده می کنند.

چنانچه کاربران سایتتان را به شبکه های اجتماعی خود هدایت کنید، با ارئه مطالب و لینک مطالب خود در آنها می توانید کاربران را ترغیب به خواندن مطالب کنید.

اگر وبسایت وردپرسی دارید به راحتی می توانید کاربران خود را از وردپرس به کانال تلگرام وبسایت خود هدایت کنید. از آنجایی که افراد همه روزه به تلگرام خود سر میزنند، می توانند به سرعت از جدیدترین مطالب شما باخبر شده و به وبسایت شما سر بزنند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، نحوه هدایت کاربران از وردپرس به کانال تلگرام را با هم بررسی می کنیم.

هدایت بازدیدکنندگان وردپرس به کانال تلگرام

افزونه ای که می تواند برای هدایت کاربران به تلگرام سایت ما کمک کند، با عنوان Link To Telegram در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۸۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴ را از کاربران خود بدست بیاورد. برای انتقال و هدایت کاربرانی که به وبسایت شما سر زده اند به کانال تلگرامی خود، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت اسلایدر آخرین پست ها در وردپرس با افزونه WP Responsive Recent Post Slider

دانلود افزونه Link To Telegram

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Link To Telegram در پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود که با کلیک روی آن به بخش تنظیمات عمومی افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات عمومی
تنظیمات عمومی افزونه

برای اینکه افزونه هدایت کاربران وردپرس به کانال تلگرام در وردپرس فعال گردد، تیک گزینه فعال را بزنید. از بخش نوع کانال خصوصی بودن یا عمومی بودن کانال را انتخاب کنید.

از بخش نوع پاپ آپ انتخاب کنید که هدایت کاربران به کانال تلگرام در وردپرس به چه شکلی انجام بگیرد. در صورت انتخاب گزینه مستقیم کاربران بدون هیچ حق انتخابی به کانال تلگرام وارد می شوند، اما در صورت انتخاب گزینه مودال پنجره پاپ آپ در وردپرس بر اساس تنظیماتی که مشخص می کنید نمایش داده خواهد شد.

در فیلد نام کاربری یوزرنیم کانال عمومی خود را بدون کاراکتر @ وارد کنید. سپس در فیلد لینک اختصاصی هم لینک اختصاصی کانال خود را وارد نمایید. در صورتی که کانال عمومی است میتوانید لینک را به صورت عمومی انتخاب کنید، اما اگر کانال خصوصی باشد باید حتما در این فیلد لینک خصوصی کانال را وارد نمایید.

با فعال کردن تیک گزینه یک بار برای هر کاربر، پاپ آپ برای هر آی پی تنها یک بار نمایش داده خواهد شد. اگر گزینه نمایش فقط در موبایل و تبلت را هم فعال کنید، امکان نمایش پاپ آپ برای هدایت کاربران وردپرس به کانال تلگرام تنها در دستگاه‌های موبایل و تبلت نمایش داده می شود و برای کاربرانی که با کامپیوترهای شخصی وارد سایت شما شده اند، پاپ آپی نمایش داده نمی شود.

این مطلب را از دست ندهید :
گذاشتن ویدئو از آپارات در وردپرس با افزونه

در صورتی که روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید، تنظیمات شما ذخیره شده و در صورتی که روی تنظیم پیش فرض کلیک کنید به تنظیمات اولیه افزونه بر می گردید.

چنانچه در تنظیمات عمومی گزینه پاپ آپ را روی مودال قرار داده اید، برای سفارشی سازی پنجره پاپ آپ خود روی منوی مودال کلیک کنید.

تنظیمات پاپ آپ هدایت وردپرس به تلگرام
تنظیمات پاپ آپ

پوسته مودال: با استفاده از این گزینه یکی از پوسته‌های دلخواه را برای نمایش پنجره پاپ آپ برای هدایت کاربران وردپرس به کانال تلگرام انتخاب کنید. در حال حاضر این افزونه از دو پوسته پشتیبانی میکند که میتوانید یکی از آنها را برای نمایش پنجره پاپ آپ در وردپرس انتخاب کنید.

تصویر مودال: در این گزینه یک عکس دلخواه برای پاپ آپ خود انتخاب نمایید.

پشت زمینه پوشش: در این فیلد نیز می توانید رنگ پس زمینه دلخواه برای پنجره پاپ آپ را وارد نمایید.

عنوان مودال: در این فیلد نیز نام دلخواه خود را برای عنوان پنجره پاپ آپ در وردپرس را وارد کنید.

توضیح مودال: در این فیلد توضیحات کوتاه برای عضویت و هدایت کاربران سایت وردپرس به کانال تلگرام را وارد نمایید.

متن دکمه: در این فیلد هم متن دکمه ای که کاربران با کلیک روی آن به کانال تلگرام هدایت میشوند را وارد کنید.

متن خروج: در نهایت در این فیلد هم می توانید متن دلخواه برای دکمه بستن پنجره پاپ آپ را وارد کنید.

در صورتی که اکنون وبسایت خود را باز کنید پاپ آپ هدایت کاربران وردپرس به کانال تلگرام را مشاهده خواهید کرد.

پیش نمایش هدایت کاربران وردپرس به تلگرام
پیش نمایش افزونه

همانطور که در تصویر میبینید، پنجره پاپ آپ با تصویر دلخواه در صفحه سایت قرار گرفته و کاربران با کلیک روی دکمه سبز رنگ می توانند به کانال تلگرامی شما وارد شوند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن