افزونه های وردپرس

ایجاد لودینگ در وردپرس با افزونه Loading Page

با ایجاد لودینگ در وردپرس می توانید تا زمانی که صفحات شما بارگزاری شوند، از فرار کاربران جلوگیری کرده و آنها را ترغیب کنید تا صبر نموده و از وبسایت شما بازدید کنند.

سرعت پایین در بالا آمدن سایت همیشه به حجم تصاویر و سرعت سایت شما بستگی ندارد، گاهی کاربران با کاهش سرعت اینترنت مواجه می شوند و سایت شما برای آنها دیر بارگزاری خواهد شد.

با ایجاد لودینگ در وردپرس خود می توانید تا حد زیادی در چنین مواقعی از ترک کاربران جلوگیری نمایید. البته هنگام استفاده از لودینگ در اول سایتتان بهتر است از تصاویر کم حجم استفاده نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به کمک آن به ساخت لودینگ در وردپرس می پردازیم.

ایجاد لودینگ در وردپرس

افزونه های مختلفی برای ایجاد لودینگ در وردپرس ایجاد شده اند، اما افزونه ای که در این آموزش معرفی می کنیم با عنوان Loading Page with Loading Screen در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۲ را از کاربران خود دریافت نماید. برای ایجاد لودینگ در وردپرس خودتان با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه Loading Page with Loading Screen

پس از نصب و راه اندازی افزونه، زیرمنویی با عنوان Loading Page در بخش تنظیمات پیشخوان وبسایت وردپرسی شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد درگاه پرداخت آنلاین در ووکامرس با افزونه زرین پال
تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه لودینگ وردپرس

Enable loading screen: با فعال کردن این گزینه، بارگزاری صفحه در وبسایت شما فعال خواهد شد.

Display a close screen button: با فعال کردن این گزینه در هنگام ایجاد لودینگ در وردپرس، دکمه بستن انیمیشن بارگزاری صفحه نمایش داده می شود.

Remove the loading screen in the window onload event: با علامت زدن این گزینه، بارگزاری صفحه را برای زمانی که صفحه ای قبلا لود شده است، غیرفعال می کنید.

Display the loading screen on: از منوی کشویی موجود در این گزینه می توانید تعیین نمایید که لودینگ ایجاد شده در چه صفحاتی نمایش داده شود.

Display the loading screen: در این گزینه در هنگام ایجاد لودینگ در وردپرس می توانید تعیین کنید که چند بار انیمیشن بارگزاری صفحه نمایش داده شود.

Display loading screen in: در این گزینه می توانید تعیین کنید که آیکون بارگزاری صفحه در چه صفحاتی نمایش داده شود.

Exclude loading screen from: در این بخش می توانید تعیین کنید که در چه صفحاتی انیمیشن بارگزاری صفحه نمایش داده نشود. شناسه صفحاتی را که نمیخواهید لودینگ در آنها اجرا شود وارد کرده و صفحات مختلف را با , از هم جدا کنید.

Select the loading screen: در هنگام ایجاد لودینگ در وردپرس می توانید نوع لودینگ را نیز انتخاب کنید. می توانید آن را روی درصد لود قرار داده و یا روی لوگو قرار دهید. جنانچه این گزینه را روی لوگو قرار دهید در گزینه بعد باید تصویر لوگوی خود را انتخاب کرده و یا از میان انیمیشن های متحرک یکی را انتخاب نمایید و در صورتی که روی Bar screen قرار دهید، در مرحله بعدی باید رنگ پس زمینه را مشخص کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
امکان تیکت و پشتیبانی در وردپرس با افزونه Awesome Support

Select background color: رنگ پس زمینه بارگزاری صفحه را از این بخش تعیین نمایید.

Select image as background: می توانید به جای رنگ پس زمینه از تصویر مورد نظر خود در پس زمینه هنگام ایجاد لودینگ در وردپرس استفاده کنید و تصویر مورد نظر را در این قسمت قرار دهید.

Select foreground color: رنگ درصد لود صفحه را از این بخش تعیین نمایید.

Additional seconds: در این گزینه با قرار دادن عدد دلخواه خود بر حسب ثانیه تعیین می کنید که پس از گذر از آن مقدار ثانیه، تصویر لودینگ مجددا بارگزاری شود.

Include an ad, or your own block of code: در این کادر می توانید تبلیغات مورد نظر خود و یا کدهای دلخواهتان را در هنگام بارگزاری صفحه قرار دهید.

Display loading percent: با فعال کردن این گزینه میزان درصد پیشرفت هنگان لودینگ در وردپرس نمایش داده خواهد شد.

در نسخه تجاری افزونه نیز می توانید قابلیت بارگزاری تنبل را برای تصاویر مورد نظر برای ایجاد لودینگ در وردپرس فراهم نمایید.

پس از انجام تمام تغییرات مورد نظر روی دکمه update setting کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

پیش نمایش لودینگ صفحه
لودینگ در وردپرس

اکنون اگر صفحه وبسایت خود را  رفرش کنید خواهید دید که هنگام بارگزاری صفحه، انیمیشن لودینگ مانند گیف بالا نمایش داده می شود.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن