افزونه های وردپرس

فارسی سازی وردپرس با افزونه Loco Translate 

یکی از نیازهایی که برای هر شخصی که از وردپرس استفاده می کند پیش می آید، ترجمه و فارسی سازی وردپرس است.

ممکن است بخواهید افزونه، قالب و یا حتی پیغامهایی در وردپرس که هنوز فارسی نشده اند را فارسی کنید و یا به زبان دیگری (گویش محلی یا هر زبان دلخواهی) ترجمه اختصاصی برای قالبی که خریداری و نصب کرده اید تهیه نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به کمک یکدیگر نحوه فارسی سازی افزونه وردپرس و فارسی سازی قالب وردپرس را یاد میگیریم. در ادامه با ما همراه باشید.

فارسی سازی وردپرس

افزونه ای که برای ترجمه و فارسی سازی وردپرس در این آموزش معرفی می کنیم، با عنوان Loco Translate در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 800.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود بدست بیاورد. با کمک افزونه Loco Translate می توانید اقدام به ترجمه و فارسی سازی افزونه وردپرس و همچنین ترجمه و فارسی سازی قالب وردپرس و یا حتی هسته وردپرس کنید.

برای استفاده از امکانات این افزونه با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه Loco Translate

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی تحت عنوان Loco Translate در پیشخوان وبسایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد که با کلیک روی آن به صفحه افزونه هدایت می شوید.

ترجمه و فارسی سازی وردپرس
افزونه ترچمه وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید، بسته به نیاز خود در این افزونه می توانید اقدام به ترجمه قالب، افزونه و هسته وردپرس در منوهای Themes, Plugins و WordPress کنید و هر یک از قالب ها و افزونه های فعال و یا حتی غیرفعالی که در سایت خود دارید را ترجمه و فارسی سازی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت دکمه در وردپرس با افزونه Forget About Shortcode Buttons

ترجمه و فارسی سازی قالب وردپرس

برای ترجمه و فارسی سازی قالب وردپرس، به منوی Themes مراجعه کرده و از میان قالب‌های موجود که در سایت خود استفاده میکنید قالب مدنظرتان برای ترجمه و فارسی سازی انتخاب کنید تا وارد صفحه فارسی سازی قالب وردپرس شوید.

قالب های موجود برای ترجمه
قالب های موجود در وبسایت شما

مشابه تصویر زیر در هر قالب موجود، میزان ترجمه قالب برای هر زبان را به صورت نوار پیشرفت سبز رنگ می توانید مشاهده کنید. با کلیک بر روی دکمه‌های مشخص شده می توانید فایل ترجمه را ویرایش، کپی و یا حذف کنید.

ویرایش ترجمه و فارسی سازی قالب
ویرایش ترجمه قالب

برای ترجمه قالب وردپرس روی دکمه Edit کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش فایل ترجمه قالب شوید. سپس مشابه تصویر زیر برای ترجمه هر کدام از کلمات ابتدا از بخش Translation خط مورد نظر را انتخاب کرده تا در کادر source text به نمایش داده شود و سپس در کادر Persian translation معادل آن عبارت را به صورت فارسی شده وارد کنید.

ترجمه محتویات یک قالب وردپرس به فارسی
ترجمه محتویات قالب به فارسی

در نهایت بعد از اینکه  کلمه یا عبارت مورد نظرتان را ترجمه کردید، روی دکمه Save کلیک کنید تا فایل ترجمه آپدیت و به روزرسانی گردد. به همین ترتیب برای تمامی رشته ها عمل کنید و فایل ترجمه قالب را شخصی سازی کنید.

با کلیک بر روی تب source که در بالای صفحه قرار دارد نیز می توانید لیست تمامی رشته ها را به همراه شماره خط کدنویسی شده در فایلی که در آن قرار دارد، مشاهده کنید.

منبع تمامی رشته ها در فارسی سازی وردپرس
منبع تمام رشته ها در ترجمه وردپرس

ترجمه و فارسی سازی افزونه وردپرس

درست مانند فارسی سازی قالب وردپرس در ترجمه افزونه وردپرس نیز به منوی Plugins مراجعه کرده و مشابه مرحله قبل هریک از افزونه هایی را که قصد دارید ترجمه کنید انتخاب و ویرایش کرده و یا فایل ترجمه برای آن ایجاد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
راه اندازی سیستم آموزش آنلاین در وردپرس با افزونه LearnPress

ترجمه و فارسی سازی هسته وردپرس

برای فارسی سازی و ترجمه هسته وردپرس که میتواند شامل تغییر نام گزینه ها، منوها و سایر بخش‌های پیشخوان وردپرس باشد، به منوی WordPress مراجعه کرده و بسته نسخه ی زبان وردپرس را که از آن استفاده می‎کنید را انتخاب کرده و سپس مشابه ویرایش ترجمه قالب و افزونه اقدام به ترجمه و فارسی سازی وردپرس کرده و از کلمات دلخواه خود در هسته وردپرس استفاده نمایید.

ایجاد فایل ترجمه برای قالب و افزونه وردپرس

در صورتی که قالب یا افزونه ای که در حال استفاده از آن هستید اصلا دارای فایل زبان فارسی نباشد، لازم است خودتان اقدام به ساخت فایل ترجمه برای آنها بکنید.

برای اینکه اقدام به ساخت فایل زبان در قالب وردپرس و یا افزونه وردپرس بکنید، مشابه تصویر زیر در صفحه ویرایش قالب  و یا در صفحه ویرایش افزونه بسته به این که برای کدام یک قصد ساخت فایل ترجمه را دارید، بر روی دکمه New Language نمایید.

ترجمه زبان جدید در وردپرس
افزودن زبان جدید در ترجمه

بعد از کلیک روی این گزینه مشابه تصویر زیر وراد صفحه دیگری می شوید که در آن میتوانید زبان مورد نظر برای ایجاد فایل ترجمه و ساختار نویسنده و مترجم فایل زبان را انتخاب کرده و شروع به ساخت فایل زبان مورد نظر خودتان کنید.

ایجاد ترجمه سفارشی در وردپرس
ایجاد ترجمه در وردپرس

با انتخاب گزینه custom language نیز میتوانید زبانی که در حال حاضر وردپرس از آن پشتیبانی نمی کند و یا در لیست زبان دلخواه شما وجود ندارد را وارد کرده و پس از تعیین نوع ساختار نویسنده فایل ترجمه و مسیر آن بر روی دکمه start translating  کلیک کرده و وارد صفحه ترجمه وردپرس  شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
گوگل آنالیتیکس برای وردپرس با افزونه Google Analytics by MonsterInsights

این بخش نیز درست مانند ویرایش فایل زبان ترجمه است که پیش از این راجع به آن توضیح دادیم.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش وردپرس در اصفهانثبت نام رایگان (کد تخفیف : WpNarenji)
+