آموزش های وردپرس

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که همیشه تاکید می کنیم، از آنجایی که پل ارتباطی بین شما و کاربرانتان بخش نظرات یا دیدگاه های سایت است پس باید همیشه به آن اهمیت دهید و بخشی از وقتتان را به مدیریت دیدگاه ها در وردپرس اختصاص دهید.

به همین دلیل است که در وردپرس نارنجی، در مقالات زیادی در مورد نظرات در وردپرس صحبت کرده ایم و تصمیم گرفتیم در این مقاله در رابطه با مدیریت دیدگاه ها در وردپرس صحبت کنیم.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

برای دسترسی به بخش دیدگاه ها در وردپرس ابتدا به پیشخوان سایت خود در وردپرس مراجعه نمایید، سپس به منوی تنظیمات >> گفتگو بروید. در این بخش می توانید تنظیمات نظرات در وردپرس را شخصی سازی کنید.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس
تنظیمات نظرات

گزینه‌های پیش‌فرض نوشته: در این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به دیدگاه ها در وردپرس را مدیریت کنید.

  • کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است: اگر در نوشته ای از سایت خود به وبلاگی که با وردپرس ساخته شده است لینک دهید، آنها از این موضوع از طریق دیدگاه‌ها مطلع می شوند. در بخش دیدگاه ها در بخش بازتاب‌ها سایت مورد نظر نمایش داده خواهد شد.
  • اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب برای نوشته‌های تازه: امکان ارسال بازتاب برای نوشته هایتان فراهم می شود.
  • اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید: برای مطالب جدید امکان گذاشتن دیدگاه را می دهد.

دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها: در این بخش قادر هستید تعیین کنید که هنگام ارسال نظر حتما باید نام و ایمیل وارد شود و یا اینکه فقط کاربرانی که ثبت نام کردند و وارد سایت شده اند امکان ارسال نظر داشته باشند، در این صورت برای بازدیدکنندگانی که عضو سایت نیستند امکان ارسال نظر وجود نخواهد داشت. همچنین میتوانید از قسمت بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر تعداد روز مورد نظر برای هر نوشته را تعیین کنید و امکان ارسال نظرات جدید در نوشته های قدیمی را غیرفعال کنید. از سایر بخش ها هم میتوانید دیدگاه های مطالب خود را صفحه بندی کنید، همچنین میتوانید تعیین کنید اولویت با نمایش نظرات کهنه‌تر باشد و یا اینکه نظرات جدیدتر در ابتدا نمایش داده شوند.

این مطلب را از دست ندهید :
ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

برایم نامه بفرستید هرگاه: این بخش به شما این امکان را خواهد داد تا هر زمان که کسی اقدام به ارسال نظر در سایت شما کرد و یا دیدگاهی نیاز به بررسی داشت، یک ایمیل برای شما ارسال شده و شما مطلع شوید.

پیش از‌ اینکه دیدگاهی نمایان شود: از این قسمت میتوانید نحوه تایید نظرات در وردپرس را تعیین کنید، که پیشنهاد می کنم گزینه اول را برای جلوگیری از ارسال نظرات اسپم فعال کنید.

بررسی دیدگاه: در این قسمت میتوانید تعیین کنید که هر نظری که در سایت شما ارسال میشود اگر دارای این تعداد لینک باشد، و یا اگر دارای کلمات تعریف شده ای که در این بخش تعیین میکنید باشد، دیدگاه مورد نظر به صف بررسی منتقل شود تا آن را بررسی کنید.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاها: در این قسمت واژه هایی وارد می کنید، هنگامی که یک دیدگاه چنین واژه‌هایی را در محتوا، نام، نشانی، ایمیل یا آی‌پی داشته باشد٬ به نام جفنگ نشانه‌گذاری می شود. ‌ درهر خط تنها باید یک واژه قرار دهید.

نیم‌رخ‌ها: با استفاده از نیم‌رخ ها می توانید آواتار کاربران سایت را نمایش دهید. آواتارهای نمایش داده شده میتوانند بر اساس گراواتار یا تصاویر پیشفرض وردپرس باشند و میتوانید تعیین کنید برای هر کاربری که نظری ارسال کرده این تصاویر به صورت تصادفی و رندوم انتخاب شوند.

پس از اینکه تنظیمات دیدگاه های خود را سفارشی سازی کردید روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات مورد نظر شما اعمال شوند.

برای دسترسی به بخش نظرات و پس از آن مدیریت دیدگاه ها در وردپرس ، به مسیر دیدگاه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید تا مشابه تصویر زیر صفحه نظرات وردپرس را مشاهده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
روش حل مشکل پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب قالب در وردپرس
بخش دیدگاه ها
بخش نظرات در وردپرس

در این صفحه می توانید همه دیدگاه هایی که برای سایت شما ارسال شده‌اند را مشاهده کنید. با مراجعه به قسمت‌های در انتظار تایید، تایید شده، جفنگ و زباله‌دان، می توانید به دیدگاه ها و نظرات وردپرس با توجه به وضعیت مورد نظر دسترسی داشته باشید.

با نزدیک کردن ماوس به هر دیدگاه نیز میتوانید به منوهایی که برای پذیرفتن، نپذیرفتن، پاسخ دادن، ویرایش، جفنگ، انتقال به زباله‌دان و… کلیک کنید و هر دیدگاه را مدیریت نمایید.

کارهای دسته جمعی در دیدگاه ها

یکی از قابلیت های منحصر به فرد در وردپرس اقدامات کلی به اعمال تغییرات روی نظرات است. به این صورت که با انتخاب چندین دیدگاه میتوانید برخی از بخش های نظرات انتخابی را ویرایش کرده و تغییر دهید.

عملیات دسته جمعی در وردپرس
کارهای دسته جمعی

جستجو صافی دیدگاه ها

با استفاده از این قابلیت به راحتی میتوانید در میان لیست انبوهی از دیدگاه های تولید شده، اقدام به جستجو کرده ودیدگاه ها یا پینگ های وردپرس را به صورت جداگانه مشاهده و مدیریت کنید.

ازلیست چند انتخابی که با عنوان همه نوع دیدگاه وجود دارد می توانید یکی از گزینه‌های دیدگاه‌ها و یا پینگ‌ها را انتخاب کنید تا به هر یک از آنها دسترسی داشته باشید.

پینک بک یا بازتاب در نظرات وردپرس چیست؟

ممکن است سایتهای دیگری از مطالب شما استفاده ‌کنند. در برخی از موارد این سایت‌ها چه عمدا و چه سهوا در محتوایی که از سایت شما استفاده کرده اند لینک آن نوشته یا سایر صفحات شما را قرار داده و محتوای شما را نقل قول می کنند.

اینجاست که برای شما یک بازتاب یا پینگ بک محسوب می شود و وردپرس این بازتاب(ping back) برای شما در قالب یک دیدگاه ارسال میکند که شامل نام صفحه‌ای که لینک شما را نقل کرده است و لینک صفحه ی شما خواهد بود؛ همچنین محتوایی از خلاصه بخشی که در متن لینک شدید را بین دو کاراکتر براکت قرار می گیرد که در این صورت میتوانید به آدرس مقصد مراجعه کرده و از جزییات بازتاب ارسالی با خبر شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

نتیجه گیری

در این آموزش با بخش‌های مختلف در مدیریت دیدگاه ها در وردپرس آشنا شدیم، اما در نهایت نکته ای که از مدیریت نظرات در وردپرس وجود دارد همانطور که در ابتدای آموزش و در سایر آموزش های مربوط به دیدگاه ها تاکید کرده ام این است که دیدگاه ها در وردپرس به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سایت هستند که با استفاده از آن قادر هستید با مخاطبان خود در ارتباط و تعامل مستقیم باشید.

همیشه سعی کنید به بخش دیدگاه ها توجه زیادی داشته باشید و پاسخ دیدگاه های کاربران خود را به سرعت و در کمترین زمان بدهید.

نکته مهم دیگری که در بخش نظرات و هنگام مدیریت دیدگاه ها در وردپرس باید به آن توجه کنید، نظرات اسپم است که با استفاده از قابلیت های مختلف وردپرس مانند کد کپچا می توانید تا حد زیادی از آنها جلوگیری کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن