آموزش های وردپرسافزونه های وردپرس

مدیریت و کنترل فعالیت کاربران در وردپرس

بررسی و کنترل فعالیت کاربران در وردپرس از اهم مواردی است که هر وبسایت کاربر محوری که دارای چندین نویسنده می‌باشد باید از آن استفاده کند تا همواره قادر به کنترل فعالیت‌هایی که کاربران در آن انجام می‌دهد باشد. گاها پیش می‌آید که به دلیل وجود تعداد زیاد نویسنده در سایت و انتشار روزانه مطالب به تعداد بالا برخی نویسندگان تخطی کرده و با ویرایش مطالب ممکن است اقدام به لینک‌سازی و.. کنند.بنابراین لازم است به صورت مداوم اکاربران خود را بررسی کنید. اما مسلما خواندن تک تک مطالب و دقت در تغییرات آنها کاری غیرممکن و نشدنی خواهد بود.

در این مقاله از وردپرس نارنجی افزونه‌ای را معرفی خواهم کرد که با استفاده از آن میتوانید کلیه فعالیت کاربران را تحت نظر قرار دهید. در ادامه همراه ما باشید.

آموزش مدیریت و کنترل فعالیت کاربران در وردپرس

افزونه‌ای که  به شما در کنترل فعالیت کاربران کمک می کند با نام  Audit Trail در مخرن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۲.۸  را کسب کند. با استفاده از این افزونه  می توانید فعالیت‌هایی همچون آپلود فایل، تغییر و ویرایش مطالب، کارهایی که بر روی افزونه‌ها انجام میگیرد و.. را مشاهده و کاربری که چنین فعالیت‌هایی را انجام داده است را شناسایی کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خود بکنید.

دانلود افزونه Audit Trail

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش فارسی کردن وردپرس انگلیسی

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Audit Trail در بخش ابزارهای  پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کرده و سپس مشابه تصویر به سربرگ Options مراجعه کنید تا ابتدا تنظیمات افزونه را شخصی سازی کنیم.

کنترل کاربران وردپرس
options در افزونه audit trail

همانطور که در تصویر میبینید با فعال کردن تیک گزینه‌های زیر میتوانید تاریخچه فعالیت کارهای مختلف را در دیتابیس ذخیره کرده و بررسی کنید تا هرگاه جداول موجود هریک از این فعالیت‌ها تغییری یافت قادر به مشاهده آنها باشید.

 • File attachments :  در صورت آپلود فایل در رسانه وردپرس این بخش در فعالیت کاربران ذخیره شده و قابل مشاهده خواهد بود.
 • Audit Trail actions : با فعال کردن این گزینه میتوانید تاریخچه تغییر تنظیمات افزونه را مشاهده کنید.
 • Category management : با فعال کردن این گزینه میتوانید تغییراتی که در دسته‌بندی مطالب وردپرس صورت میگیرد، مشاهده کنید.
 • Comment management : با فعال کردن این گزینه میتوانید تغییراتی که در مدیریت دیدگاه‌ها و نظرات وردپرس صورت میگیرد مشاهده کنید.
 • Link management : با فعال کردن این گزینه میتوانید تغییراتی که در لینک‌های وردپرس صورت میگیرد را ببینید.
 • Plugin actions :با فعال کردن این گزینه میتوانید فعالیت بر روی افزونه‌های وردپرس همچون نصب، فعال و غیرفعال سازی و حذف افزونه و اینکه توسط کدام کاربر انجام گرفته را مشاهده کنید.
 • Post & page management : با فعال کردن این گزینه میتوانید تغییراتی که در نوشته‌های وردپرس و برگه‌های وردپرس صورت میگیرد، حتی با اعمال کوچکترین تغییراتی ببینید.
 • Theme switching : با فعال کردن این گزینه میتوانید تغییراتی که در قالب و پوسته وردپرس انجام میگیرد را مشاهده کنید.
 • User profiles & logins : با فعال کردن این گزینه هم میتوانید تغییراتی که در مدیریت کاربران و پروفایل صورت میگیرد، ببینید.
 • User page visits :  در نهایت با فعال کردن این گزینه میتوانید تا نسبت به مشاهده صفحه پروفایل کاربران در وردپرس اقدام کنید.
این مطلب را از دست ندهید :
تبدیل لینک های بلند سایت وردپرسی به لینک های کوتاه با افزونه Makhlas

با مراجعه به فیلد Auto-expire که در بخش other options قرار دارد میتوانید تعداد روزهایی که قصد دارید تاریخچه فعالیت کاربران در وردپرس ذخیره و مورد بررسی قرار بگیرد را تعیین نمایید. واضح است در صورتی که  اگر تعداد روزها از این بازه زمانی مشخص شده بیشتر شوند، اطلاعات و فعالیت‌های ثبت شده متعلق به روزهای قبل حذف خواهد شد.

با استفاده از فیلد Ignore users هم میتوانید کاربرانی را که قصد ندارید فعالیت آنها را مورد بررسی قرار دهید، انتخاب نمایید. برای این منظور کافی است آی‌دی کاربران را در آن وارد کرده و هر ID را با یک کامای انگلیسی از هم جدا کنید.

 • Error log on failed actions : با استفاده از این گزینه میتوانید فایل لاگ را جهت ذخیره سازی آی‌پی کاربران ایجاد کرده و آنها را بررسی کنید.

بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید به منظور مشاهده فعالیت‌هایی که قصد دارید بررسی شوند به منوی اصلی افزونه مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر میبینید که لیستی از فعالیت‌های انجام شده توسط هر کاربر به شما نمایش داده خواهد شد که این اطلاعات میتواند شامل فعالیت‌های انجام شده، توضیحات مرتبط، تاریخ و زمان دقیق انجام فعالیت و آی‌پی کاربر مربوطه باشد.

کنترل کاربران وردپرس
تنظیمات اصلی افزونه

برای تهیه خروجی از فعالیت‌های انجام شده توسط کاربران هم میتاونید بر روی آیکون اکسل که در بالای صفحه قرار دارد، کلیک کرده و یک خروجی در قالب فایل اکسل که شامل کلیه‌ی فعالیت‌های اخیر انجام شده توسط کاربران خواهد بود را دریافت کرده و پس از دانلود آن را در سیستم کامپیوتری خود ذخیره کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن