افزونه های وردپرس

نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار وردپرس با کمک افزونه Meks Smart Author Widget

با نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار وردپرس می توانید یک بیوگرافی از نویسنده مطلب و دکمه لینک به صفحه نوشته های وی را به نمایش بگذارید.

اگر به سایت های محتوا محور سر زده باشید، خواهید دید که احتمالا قسمتی مانند سایدبار را به نمایش اطلاعات نویسنده محتوای خود اختصاص داده اند.

با این عمل هم شما به عنوان خواننده می توانید با نویسنده مطلب بیشتر آشنا شده و چنانچه تمایل داشتید نوشته های دیگر وی را نیز مطالعه نمایید.

بعضی از قالب ها که برای وب سایت های خبری و وبلاگی ایجاد شده اند(مانند جنه) به طور پیش فرض امکان نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار را با ابزارک های مخصوص خود فراهم می کنند.

اما آنچه که در این آموزش از وردپرس نارنجی دنبال می کنم، نمایش اطلاعات نویسنده به کمک ابزارک در سایدبار با نصب افزونه است.

نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای به نمایش درآوردن اطلاعات نویسنده مطلب در سایدبار نوشته معرفی می کنم، با عنوان Meks Smart Author Widget در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۳۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۳ را از کاربران خود به دست بیاورد.

چنانچه تمایل دارید کاربران شما با مراجعه به صفحه نوشته در سایدبار در مورد نویسنده بیشتر بخوانند، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را در سیستم خود نصب و فعال نمایید.

دانلود افزونه Meks Smart Author Widget

این مطلب را از دست ندهید :
انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی با افزونه WordPress to Buffer

پس از نصب و فعال سازی افزونه هیچ زیرمنویی برای تنظیمات آن به پیشخوان شما اضافه نخواهد شد. برای نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار به منوی نمایش >> ابزارک ها بروید.

تنظیمات Meks Smart Author Widget
تنظیمات افزونه

در این صفحه ابزارکی با عنوان Meks Smart Author Widget به وجود آمده اسن که با قرار دادن آن در حاشیه مطالب خود می توانید آن را به صورت زیر پیکربندی کنید.

Title: در این گزینه عنوانی برای ابزارک خود انتخاب نمایید.

Choose author/user: با کمک لیست کشویی نویسنده ای تمایل دارید اطلاعاتش در ابزارک نمایش داده شود را انتخاب کنید.

Automatically detect author: با فعال کردن این گزینه برای نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار، افزونه به طور خودکار نویسنده مطلب را شناسایی می کند.

Display Options

Display author avatar: با فعال کردن این گزینه تصویر آواتار نویسنده نیز در باکس نمایش اطلاعات نمایش داده خواهد شد و در گزینه Avatar size می توانید اندازه دلخواه را بر حسب پیکسل برای آن وارد نمایید.

Display author name: با فعال کردن این گزینه، نام نویسنده نیز در هنگام نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار، نمایش داده خواهد شد.

Overwrite widget title with author name: با انتخاب این گزینه، نام نویسنده جایگزین عنوان ابزارک خواهد شد.

Display author description: با فعال کردن این گزینه اطلاعاتی که در بخش درباره من در شناسنامه نویسنده وارد شده است، در سایدبار نمایش داده می شود و با کمک گزینه Limit description می توانید تعداد وازه های نمایش داده شده را محدود کنید.

Link author name و Link author avatar: با فعال کردن این دو گزینه، نام نویسنده و تصویر گراواتار او به سایر نوشته های نویسنده لینک خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید :
محافظت امنیتی وردپرس با افزونه iThemes Security

Display author “all posts” archive link: با فعال کردن این گزینه نیز، لینکی برای مراجعه به صفحه آرشیو نوشته های نویسنده نمایش داده می شود. در گزینه Link text نیز می توانید متن این لینک را وارد کنید.

Override author link URL: چنانچه تمایل دارید به جای اینکه در حالت قبلی به صفحه آرشیو نوشته های نویسنده منتقل شوید، به صفحه ای دلخواه منتقل شوید، آدرس صفحه مورد نظر را در این قسمت وارد نمایید.

نمایش جزئیات اطلاعات یک نویسنده در سایدبار نوشته
نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار

اکنون با تنها نصب و فعال سازی ابزارک Meks Smart Author Widget مانند تصویر بالا اطلاعات نویسنده در سایدبار نمایش داده می شود.

با نمایش اطلاعات نویسنده در سایدبار وردپرس در سایت های محتوا محور می توانید کاربران خود را برای مطالعه سایر نوشته های نویسندگان تشویق کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن