آموزش های وردپرس

آموزش کامل ادغام دو سایت در وردپرس

ممکن است شما هم دو یا چند سایت وردپرسی با موضوعاتی یکسان داشته باشید و برای بهبود رتبه خود تصمیم بگیرید اقدام به ادغام دو سایت در وردپرس کنید.

مکن است بخواهید وبلاگ وردپرسی جدیدی با ترکیب از وبلاگ قدیمی خود بسازید. بهتر است بدانید مدیریت و کنترل یک وبسایت بسیار آسان تر و به صرفه تر از مدیریت چند وبسایت است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به نحوه ادغام دو سایت در وردپرس می پردازیم. چنانچه تمایل دارید سایتهای بیشتری را نیز ادغام کنید، به همین روش برای سایتهای سوم و الی آخر استفاده نمایید.

ادغام دو سایت در وردپرس

در این آموزش تنها به کمک ۶ مرحله یاد میگیریم که چگونه بتوانیم دو سایت وردپرسی را با هم ادغام کنیم. فراموش نکنید که قبل از انجام هر کاری حتما از هر دو وبسایت یک فایل پشتیبان تهیه نمایید تا در صورت بروز مشکل هنگام ادغام دو سایت در وردپرس، بتوانید به حالت اولیه برگردید.

در این آموزش از دو اصطلاح سایت قدیمی و سایت جدید استفاده خواهد شد. می خواهیم اطلاعات سایت قدیمی را با اطلاعات سایت جدید ادغام کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله اول: برون ریزی محتوا از وبسایت قدیمی

برای اینکه بتوانید اقدام به ادغام دو سایت در وردپرس کنید، ابتدا باید اطلاعات را از وبسایت قدیمی برون ریزی کرده و در وبسایت جدید درون ریزی کنید.

قبل از اجرای عملیات برون بری وبسایت قدیمی به نکات زیر دقت نمایید:

  • هر شورت کدی که در این وبسایت استفاده کرده اید را حذف کرده و یا به افزونه ها و شورت کدهای جدیدی که در وبسایت جدید نیز قابل استفاده است، تغییر دهید.
  • دسته ها و برچسب های نوشته های خود را در وبسایت قدیمی حذف نمایید، چرا که پیش از این آنها را در وبسایت جدید ایجاد کرده اید.
  • به بخش رسانه های خود بروید و هر تصویری که فکر می کنید به آن در وبسایت جدید نیازی ندارید، حذف نمایید.
  • فیلدهای سفارشی در وبسایت قدیمی، از جمله افزونه هایی که نوشته را به یک صفحه جدید هدایت می کنند، حذف نمایید.
این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نحوه تغییر نویسنده پست ها در وردپرس

اکنون برای برون بری اطلاعات سایت قدیمی و ادغام دو سایت در وردپرس، به منوی ابزارها >> برون بری در پیشخوان وبسایت قدیمی خود مراجعه نمایید.

برون بری اطلاعات سایت
برون بری کردن محتواهای وبسایت قدیمی

در این صفحه گزینه هر محتوایی را انتخاب کرده و سپس روی دکمه دریافت پرونده برون بری شده کلیک نمایید.

بسته به تعداد نوشته ها و محتواهای وبسایت شما، مدت زمانی طول می کشد تا یک فایل با فرمت xml حاوی محتواها و نوشته های شما دانلود گردد.

مرحله دوم: درون ریزی محتوا در وبسایت جدید

پس از اینکه فایل xml حاوی محتواهای وبسایت قدیمی را دانلود کردید، برای ادغام دو سایت در وردپرس به پیشخوان وبسایت جدید خود رفته و برای درون ریزی اطلاعات وبسایت قدیمی به منوی ابزارها >> درون ریزی بروید.

درون ریزی محتوا
درون ریزی در وبسایت جدید

همانطور که در تصویر مشخص شده است، در قسمت wordpress روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک نمایید.

اجرای درون ریز برای ادغام دو سایت در وردپرس
اجرای درون ریز در وردپرس

پس از نصب ابزار نام این دکمه به اجرای درون ریز تغییر می کند. برای ادغام دو سایت در وردپرس روی اجرای درون ریز کلیک کرده و در صفحه جدید پس از انتخاب فایلی که پیش از این از محتوای وبسایت قدمی دانلود کردید، روی دکمه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک کنید.

مرحله درون ریزی محتوا در وردپرس
انتخاب فایل و اجرای مرحله درون ریزی

مرحله سوم: اختصاص دادن نویسندگان

پس از انتقال محتوا، باید محتواهای موجود در وبسایت قدیمی را به نام یکی از کاربران در وبسایت جدید ثبت کنید و یا یک کاربر جدید برای این منظور ایجاد نمایید.

اختصاص محتوا به کاربران
اختصاص محتوای وبسایتقدیمی به کاربران وبسایت جدید

بهترین راهکار این است که تمام نوشته ها را به ادمین سایت اختصاص دهید. پس از اختصاص محتواهای منتقل شده به کاربر دلخواه، برای ادغام دو سایت در وردپرس روی دکمه تایید کلیک نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
سیستم مدیریت محتوا یا سی ام اس (CMS) چیست؟
درون ریزی محتوا در وبسایت جدید
درون ریزی با موفقیت انجام شده است

پس از اجرای صحیح درون ریزی با پیغامی مانند تصویر بالا مواجه خواهید شد.

مرحله چهارم: ریدایرکت کردن آدرس ها

اگر سئوی وبسایت جدید برای شما مهم است، باید تمام مطالب وبسایت قدیمی را با ریدایرکت ۳۰۱ به وبسایت جدید منتقل کنید تا کاربران از طریق موتورهای جستجو و کلیک روی لینک های وبسایت قدیمی، به وبسایت جدید منتقل شوند.

برای این منظور به هاست وبسایت قدیمی خود مراجعه کرده و در محل نصب وردپرس فایل .htaccess را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را به آن اضافه کنید.

#Options +FollowSymLinks

RewriteEngine on

RewriteRule ^(.*)$ http://www.yournewsite.com/$1 [R=301,L]

دقت کنید که استفاده از https یا http به فعال یا فعال نبودن  ssl در وبسایت جدید شما بستگی دارد. پس از ذخیره فایل، تمامی لینک های مربوط به وبسایت قدیمی، به وبسایت جدی منتقل خواهند شد.

مرحله پنجم: اصلاح لینکهای داخلی

پس از ادغام دو سایت در وردپرس، باز هم چنانچه در محتواهای وبسایت قدیمی از لینکهای داخلی استفاده کرده باشید، این لینکها ریدایرکت نشده و به همان وبسایت قدیمی منتقل می شوند.

برای اصلاح لینک های داخلی در محتواها با استفاده از آموزش جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس، آدرس وبسایت قدیمی را با وبسایت جدید جایگزین نمایید.

مرحله ششم: اصلاح تصاویر

پس از ادغام دو سایت بررسی کنید که تمام تصاویر آپلود شده باشند. در صورتی که هنگام درون ریزی تصاویر با خطا مواجه شده اید، می توانید تصاویر را از وبسایت قدیمی دانلود و در وبسایت جدی آپلود نمایید.

اکنون با انجام دادن تمامی این ۶ مرحله توانستیم دو سایت در وردپرس را با هم ادغام کنیم. گرچه این مراحل به نظر ساده هستند اما ممکن است پس از ادغام دو سایت در وردپرس با باگ های زیادی مواجه شوید، به همین دلیل قبل از شروع مراحل تاکید کردیم که فایل پشتیبان از هر دو وبسایت خود تهیه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای پیوندی که دنبال می کردید منقضی شده است

بهتر است به کاربران خود هم در وبسایت قدیمی و هم در وبسایت جدید با ارائه یک پاپ آپ در وردپرس اعلام کنید که تغییر آدرس داده و دو سایت را با هم ادغام کرده اید.

فراموش نکنید که در کنسول گوگل وبسایت قدیمی خود حتما تغییر آدرس را ایجاد نمایید تا از نظر سئو دچار مشکل نشوید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن