افزونه های وردپرس

سیستم امتیازدهی در وردپرس با افزونه myCRED

با راه اندازی سیستم امتیازدهی در وردپرس می توانید برای هر عملی و واکنشی که کاربران در وب سایت شما انجام می دهند یک امتیاز دلخواه در نظر گرفته و کاربران را تشویق کنید تا در سایت شما فعالیت های مختلفی داشته باشند.

پیش از این در مورد ایجاد سیستم امتیازدهی برای مشتریان در ووکامرس و همچنین سیستم امتیازدهی به کاربران وردپرسی صحبت کرده بودم، اما در این اموزش می خواهم کمی فراتر قدم بردارم.

با افزونه ای که در این آموزش از وردپرس نارنجی معرفی می کنم، می توانید یک کیف پول برای امتیازهای کاربران خود ایجاد کنید و برای هر عملی که کاربر شما انجام می دهد به وی امتیاز دلخواه خود را هدیه دهید.

سیستم امتیاز دهی در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد سیستم امتیازدهی در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان myCRED در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود دریافت کند.

با کمک myCRED می توانید یک سیستم امتیازدهی قدرتمند را در وب سایت وردپرسی خود ایجاد کنید، برای مثال می توانید به ازای ثبت نام، به ازای انتشار مطلب، خرید محصول، مشاهده لینکی خاص و … به کاربران امتیاز دهید.

از جمله ویژگی های کلیدی این افزونه می توان به سازگاری کامل با ووکامرس، سازگاری با bbPress، سازگاری با گراویتی فرم، سازگاری با AffiliateWP، سازگاری با WP-Polls، قابلیت خرید اعتبار یا امتیاز، اعلان های ایمیلی، انتقال اعتبار و امتیاز بین کاربران و … اشاره کرد.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت فهرست ریسپانسیو در وردپرس با افزونه Responsive Menu

برای ایجاد سیستم امتیازدهی در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه myCRED

پس از نصب و فعال سازی افزونه پیغامی مانند تصویر زیر برای راه اندازی افزونه مشاهده خواهید کرد. پس روی دکمه اجرای نصب کلیک کنید.

اجرای نصب افزونه
اجرای نصب myCRED

با کلیک روی دکمه اجرای نصب به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد که در آن می توانید افزونه myCRED را راه اندازی کنید. در این بخش می توانید تنظیمات را به گونه ای انجام دهید که کاربران شما یک کیف پول به جای سیستم امتیازدهی در وردپرس داشته باشند.

راه اندازی افزونه myCRED
راه اندازی افزونه

پسوند: در این گزینه پسوند دلخواه خود را برای نمایش در قسمت سیستم امتیازدهی در وردپرس وارد کنید.

پیشوند: در این گزینه نیز می توانید پیشوند دلخواهتان را برای نمایش قبل از امتیاز مشتریان وارد نمایید.

 برچسب ها: برچسب دلخواهتان را برای امتیازهای کاربران، می توانید جایگزین برچسب های موجود نمایید.

Exclude by User ID: چنانچه می خواهید بعضی از کاربران شما نتوانند از سیستم امتیازدهی در وردپرس استفاده کنند، شناسه کاربری آن ها را در این قسمت وارد کنید. همچنین می توانید برای نقش های مدیریت و نویسنده نیز این استثنا را با فعال کردن گزینه های Exclude point editors و Exclude point administrators ایجاد کنید.

بعد از اینکه تنظیمات دلخواه خود را ایجاد کردید، روی دکمه Create Point Type کلیک کنید.

اتمام راه اندازی نصب myCRED
اتمام مراحل راه اندازی نصب

اکنون به صفحه اتمام تنظیمات myCRED هدایت خواهید شد. در این صفحه می توانید تنظیمات خود را ویرایش کنید، افزونه های جانبی را نصب و فعال کنید و یا هوک های وردپرس را برای این افزونه فعال نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش آخرین به روزرسانی ها در وردپرس با افزونه List Last Changes

همچنین منویی با عنوان امتیازها در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود، با کلیک روی این منو به صفحه گزارشات myCRED هدایت می شوید.

گزارشات myCRED
گزارشات افزونه

این افزونه اضافات کاربردی بی شماری دارد که می توانید از آن ها نیز برای سیستم امتیازدهی در وردپرس استفاده کنید.

اضافات افزونه myCRED
اضافات افزونه

علاوه بر این تنظیمات افزونه در منوی امتیازها >> Setting نیز در دسترس خواهد بود.

تنظیمات myCRED
تنظیمات افزونه

برای مشاهده امتیازهای کاربران خود می توانید به منوی کاربران در پیشخوان وب سایت وردپرسی مراجعه نمایید.

امتیازات کاربران
مشاهده امتیازات کاربران

چنانچه یک فروشگاه ووکامرسی دارید، برای تبدیل سیستم امتیازدهی در وردپرس به یک کیف پول، می توانید از افزونه ها کیف پول ووکامرس نیز استفاده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن