اخبار وردپرس
موضوعات داغ

تحولات وردپرس در یک ماه آینده

در ماه گذشته نسخه های بتای 1، بتای 2 و بتای 3 وردپرس 5.2 منتشر شدند و در هر مرحله توسعه دهندگان این سیستم در حال بررسی و رفع باگ های احتمالی برای این سیستم بوده اند. اما سیر تحولات وردپرس در ماه آینده چگونه خواهد بود؟

کمی قبل از آغاز سال 2019 میلادی وردپرس از نسخه جدید خود با عنوان نسخه 5.0 رونمایی کرد. عمده ترین تغییر در این نسخه استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ به جای ویرایشگر کلاسیک قدیمی بود.

در ماه گذشته ویژگی های زیادی به این نسخه از سیستم مدیریت محتوا اضافه شد تا آینده ای بهتر را برای آن رقم بزند و به گسترش و رشد آن کمک کند.

اما ماه جاری نیز برای وردپرس خالی از لطف نخواهد بود و در این مقاله از وردپرس نارنجی قصد دارم سیر تحولات وردپرس در ماه آینده را بررسی کنم.

نسخه 5.2 وردپرس برای انتشار آماده است

از جمله تحولات وردپرس در ماه آینده، انتشار نسخه 5.2 پس از مدت ها انتظار است. در 7 ماه می 2019 مصادف با 17 اردیبهشت ماه 1398 پیش بینی می شود نسخه 5.2 وردپرس منتشر خواهد شد.

از جمله ویژگی های مهمی که در نسخه جدید وردپرس رونمایی می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

4 مین روز جهانی وردپرس در راه است

در زمره تحولات وردپرس در ماه آینده می توان به برگزرای چهارمین روز جهانی ترجمه وردپرس اشاره کرد. این رویداد جهانی در روز 21 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد که در آن به مدت 24 ساعت افراد اقدام به ترجمه بخش های مختلف وردپرس از هسته وردپرس گرفته تا قالب ها، افزونه و بخش های بازایابی آن می کنند.

این مطلب را از دست ندهید :
وردپرس 5.0.2 با هدف افزایش امنیت منتشر شد!

پروژه کتابخانه بلوک های ویرایشگر شروع خواهد شد

علاوه بر تمام مواردی که توضیح دادم، یکی دیگر از تحولات وردپرس در ماه آینده شروع پروژه ای برای ایجاد کتابخانه ای از بلوک های آماده در ویرایشگر گوتنبرگ است که قابل استفاده از طریق خود این ویرایشگر می باشد.

این پروژه از طریق github مدیریت می شود و افرادی که تمایل به همکاری دارند می توانند در آن شرکت کنند.

تیم وردپرس نارنجی نیز بی صبرانه در انتظار انتشار نسخه جدید وردپرس و برگزاری رویدادهای مهم این سیستم مدیریت محتوا در این ماه است.

اقتباس از : مخزن وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس نارنجی در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده است.به این وب سایت رای دهید
+
بستن