آموزش های وردپرسافزونه های وردپرس

نحوه تایید اکانت کاربران وردپرسی

تایید اکانت کاربران در وردپرس و فعال کردن حساب کاربری برای سایت‌هایی که امکان عضویت دارند، یکی از موارد مهم برای کنترل بهتر وب سایت است. همانطور که در بیشتر سایت‌های کاربر محور دیدید وقتی کاربران در سایت عضو باشند در بیشتر موارد نیازی تایید نظرات آنها نیست، تصویری که برای پروفایل انتخاب می‌کنند بدون تایید وارد شده و… . این موارد در عین حال که می توانند یک مزیت برای ما به حساب بیایند، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی نیز بشود.

در سطح اینترنت کاربران خوب و بدی داریم که هر کدام یک نوع رفتار دارند که همین مسئله با وجود قوانین فیلترینگ خیلی سخت گیرانه در ایران میتواند منجر به فیلتر شدن سایت ما شود.  بنابراین لازم است تا راهی فراهم کنیم که امکان تایید حساب کاربری در وردپرس را به وجود آوریم و بعد از اینکه کاربری در سایت عضو شد ابتدا اطلاعات کاربر را مورد بررسی قرار داده و اگر صلاحیت فعالیت آزادانه در وب سایت را داشت اکانت کاربری وردپرس او را فعال کنیم.

در این مقاله با معرفی افزونه تایید اکانت کاربران در وردپرس و فعال کردن حساب کاربری یاد میگیریم که چگونه وقتی کاربری در سایت عضو شد، قبل از اینکه بتواند فعالیتی در سایت داشته باشد اکانت وی را تایید کنیم.

آموزش تایید اکانت کاربران وردپرسی

افزونه ای که برای تایید اکانت کاربران در وردپرس معرفی میکنم با نام New User Approve در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۳.۱ را کسب کند. با استفاده از این افزونه قادر به تایید یا عدم تایید اکانت کاربران وردپرسی خواهید بود و میتوانید اجازه فعالیت کاربران در وردپرس را تایید یا رد کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید و بعد از دانلود کردن افزونه با استفاده ازآموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش ایجاد صفحه ورود سفارشی بدون استفاده از افزونه

دانلود افزونه New User Approve

بعد از نصب و فعال سازی افزونه همانطور که در تصویر زیر میبینید می توانید در منوی کاربران بخشی با عنوان تایید کاربران را مشاهده کنید. در این بخش می توانید کاربران در انتظار تایید، کاربران تایید شده و کاربران رد شده رامشاهده نمایید.

افزونه تایید اکانت کاربران در وردپرس
تنظیمات افزونه تایید کاربران وردپرسی

در بخش کاربران خود نیز مانند تصویر زیر ستونی تحت عنوان وضعیت را مشاهده خواهید کرد و  در زیر دکمه‌های مدیریتی کاربران دو گزینه دیگر برای تایید و عدم تایید کاربران اضافه شده است که میتوانید با استفاده از این دو گزینه امکان فعالیت کاربران در وردپرس را بپذیرید و یا اینکه رد کنید.

بخش همه کاربران در وردپرس
بخش همه کاربران در افزونه new user approve

بعد از اینکه فعالیت کاربر را تایید کردید( چه از بخش کارهای دسته جمعی، چه بخش تایید کاربران و یا بخش همه کاربران) ستون وضعیت حساب کاربری وی به حالت تایید شده در می آید که نشان می دهد کاربر اجازه فعالیت در وب سایت را دارد. هر زمان که کاربری از چارچوب قوانین تعیین شده در سایت عبور کرد، میتوانید حساب کاربری وی را با کلیک روی دکمه عدم تایید به حالت تایید نشده تبدیل کنید تا هر زمان که احساس کردید مجددا اکانت وی را فعال کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن