کدهای وردپرس

نمایش تاریخ گذشته بودن پست های قدیمی در وردپرس

آپدیت و به روزرسانی نوشته های در وردپرس از انتشار نوشته بسیار مهم تر است، چرا که موتورهای جستجو به دنبال درخواست افراد به دنبال جدید ترین مطالب می گردند. اما اگر نوشته ای قدیمی دارید، می توانید با نمایش تاریخ گذشته بودن پست های قدیمی در وردپرس به کاربران خود اعلام کنید که این نوشته قدیمی است.

احترام به علایق کاربران و نظرات آن ها بسیار مهم است، پس اگر نتوانستید پست های وب سایت خود را به روزرسانی کنید، بهتر است به کاربران خود از این عدم به روزرسانی اطلاع دهید.

همانطور که قبلا در مورد علت نمایش تاریخ به روزرسانی پست ها صحبت کرده بودم، به همانصورت باید زمان انقضای نوشته های خود را مشخص کنید.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی، در مورد روش نمایش نوشته های منقضی شده وردپرس با کمک کدهای وردپرس توضیح خواهم داد.

نمایش تاریخ گذشته بودن پست های قدیمی وردپرس

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل single.php خود ایجاد نمایید، پس قبل از ادامه فرآیند حتما یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید و پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه به دنبال فایلی با عنوان single.php گشته و در این فایل برای نمایش تاریخ گذشته بودن پست های قدیمی وردپرس قطعه کد زیر را اضافه کنید.

<?php

$post_age = date('Y') - get_the_time('Y');

if($post_age > 1 && in_category('1') ) { ?>

<div class="old-post">

<p><strong>این پست منتشر شده است در تاریخ <?php the_time('Y'); ?></strong><br />

ممکن است این پست قدیمی شده باشد</p>

</div>

<?php } ?>

نکته: دقت کنید که نمایش یا عدم نمایش پیغام خطای موجود در این مقاله، تا حد زیادی به نحوه کدنویسی موجود در پوسته شما بستگی دارد و ممکن است در بسیاری از قالب ها این کد عمل نکند یا شما را دچار خاهای وردپرسی کند.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن ابزارک به قالب های وردپرس

در قطعه کد بالا post_age سن پست می باشد که در اینجا ۱ سال قرار داده شده است و in_category دسته بندی پست را نشان می دهد که در اینجا بر روی دسته بندی ۱ قرار دارد.

خطای نوشته شده در قطعه کد بالا را می توانید با دلخواه ویرایش کنید و کلاس CSS با نام old-post را می توانید برای استایل دهی به نمایش خطای منقضی بودن نوشته در وردپرس به فایل style.css پوسته نصبی خود مانند قطعه کد زیر اضافه نمایید.

.old-post {

margin: 0 0 20px 0; padding: 15px 20px;

background: #e9e9eb url(images/grey-bg.png);

}

.old-post p {

background: url(images/warning.png) left no-repeat; padding: 0 0 0 65px;

color: #717171;

}

برای تصویر پس زمینه موجود در قطعه کد بالا برای نمایش تاریخ گذشته بودن پست های قدیمی وردپرس ، نیز می توانید تصویر دلخواه را با عنوان warning.png در همین مسیر و در پوشه images قرار دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن