افزونه های ووکامرس

افزودن امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس با افزونه Order Delivery Date

برای افزایش لذت تجربه خرید مشتریان خود، میتوانید امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس را به فروشگاه خودتان اضافه کنید تا کاربران در زمانی که برایشان مناسب تر است سفارش خود را دریافت کنند.

حتما برای شما هم پیش آمده است که زمانی که سفارش به دستتان می رسد در پرمشغله ترین روز خود هستید یا نمی توانید برای دریافت سفارش در محلی که تعیین کرده اید حاضر شوید و به طور کلی برای تاریخ دریافت سفارش دچار مشکل می شوید.

چنانچه امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس وجود داشته باشد، مشتریان می توانند زمانی را که برایشان مناسبتر است، برای دریافت سفارشات انتخاب کرده و از فروشگاه بخواهند کالا را به گونه ای ارسال کند تا در آن زمان به دستشان برسد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، نحوه اضافه کردن ویژگی انتخاب زمان دریافت سفارش را با هم آموزش می بینیم. در ادامه با ما همراه باشید.

افزودن امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس

افزونه ای که برای سفارشی سازی انتخاب زمان دریافت سفارش برای مشتریان ووکامرس در این آموزش معرفی می کنیم، با عنوان Order Delivery Date for WooCommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۷.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود بدست بیاورد. برای ایجاد امکان سفارشی سازی زمان دریافت سفارش با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
تغییر تعداد محصولات ووکامرس با افزونه SMNTCS WooCommerce Quantity Buttons

دانلود افزونه Order Delivery Date for WooCommerce

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Order Delivery Date در پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد که با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه Order Delivery Date
تنظیمات تاریخ افزونه

Date Settings

Enable Delivery Date: با استفاده از این گزینه می توانید بسته به هر زمان و مناسبتی که نیاز داشتید امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس را از مراحل خرید غیرفعال کنید و هر زمان که لازم داشتید مجددا فعال نمایید..

Delivery Days: با استفاده از این گزینه میتوانید روزهای مشخصی را انتخاب نمایید تا مشتریان شما فقط قادر به انتخاب چنین روزهایی برای دریافت سفارش خود باشند. برای مثال از آنجایی که جمعه تعطیل است می توانید این روز را از لیست انتخاب خود حذف کنید.

(Minimum Delivery time (in hours: با استفاده از این گزینه میتوانید یک حداقل زمان برای دریافت سفارش را تعیین کنید که مشتری حتما باید تاریخ دریافت سفارش را متناسب با زمانی که اقدام به ثبت سفارش میکند مشخص نماید. به عنوان مثال با انتخاب ۴۸ ساعت، مشتری حداقل بعد از مدت ۴۸ ساعت که برابر با دو روز است، می تواند سفارش خود را دریافت کند.

Number of dates to choose: با استفاده از این گزینه میتوانید تعداد روز قابل انتخاب برای دریافت سفارش کالا توسط مشتری را انتخاب کنید.

?Mandatory field: در این گزینه میتوانید انتخاب کنید که امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس فیلد اختیاری و یا اجباری باشد، در صورت انتخاب اجباری حتما باید مشتری هنگام ایجاد سفارش، تاریخ دریافت سفارش را نیز مشخص کند.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن محصول به علاقه مندی ووکامرس با افزونه Smart Wishlist

Lockout date after X orders: با استفاده از این گزینه میتوانید تعداد روز دلخواهی را انتخاب کنید تا مشتری تعداد روزی که برای دریافت سفارش میتواند انتخاب کنید، بیشتر از این تعداد نباشد.

Sort on WooCommerce Orders Page: با فعال کردن این گزینه مرتب سازی سفارشات در ووکامرس را به صورت نزولی تعیین می کنید تا در پیشخوان وردپرس نمایش داده شوند و تاریخ سفارشاتی که در آینده مشخص شده به صورت نامنظم در پیشخوان وردپرس نمایش داده نشود.

Auto-populate first available Delivery date: با انتخاب این گزینه امکان انتخاب خودکار تاریخ دریافت سفارش را در روزی که محصول سفارش داده میشود، تعیین کنید تا این فیلد به صورت خودکار پر شود.

Apply Minimum Delivery Time for non working weekdays: با استفاده از این گزینه نیز می توانید تاریخ دریافت سفارش را برای روزهای آخر هفته در حداقل زمان لازم تعیین کنید.

تنظیمات افزونه Order Delivery Date
تنظیمات پیشرفته در افزونه

Appearance

Calendar Language: با استفاده از این گزینه می توانید تقویم مناسب خود را برای مثال در کشور ایران با انتخاب گزینه Persian روی تقویم فارسی انتخاب کنید.

Date Format: با استفاده از این گزینه فرمت تاریخ را برای نمایش انتخاب کنید.

First Day of Week: در این گزینه روز آغازین هفته را انتخاب کنید.

Field Label: با استفاده از این گزینه عنوان دلخواه برای فیلد تعیین تاریخ برای سفارشی سازی زمان دریافت سفارش در ووکامرس را وارد نمایید.

Field Placeholder Text: با استفاده از این گزینه متن نگهدارنده تاریخ را انتخاب کنید.

Field Note Text: با استفاده از این گزینه میتوانید یادداشت دلخواه برای تاریخ تحویل سفارش در ووکامرس را وارد کنید تا در زیر فیلد انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس نمایش داده شود.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت بارکد برای محصولات ووکامرس با افزونه QR Code for WooCommerce

Number of Months: با استفاده از این گزینه میتوانید تعداد ماه برای انتخاب زمان دریافت سفارش در ووکامرس را تعیین کنید.

Field placement on the Checkout page: با استفاده از این گزینه نیز میتوانید فیلد انتخاب تاریخ دریافت سفارش را در برگه سفارش، برگه پرداخت، بعد از فیلد یادداشت سفارش یا قبل از آن قرار دهید.

Delivery Date field on Cart page: با استفاده از این گزینه میتوانید اطلاعات انتخاب تاریخ دریافت سفارش محصول در ووکامرس را در صفحه جزییات سفارش نمایش دهید.

Theme: از این بخش میتوانید قالب دلخواه مورد نظر برای نمایش تقویم مورد نظر را انتخاب کنید.

Disable the Delivery Date Field for: با استفاده از این گزینه هم میتوانید نمایش انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس را برای محصولات دانلودی ووکامرس و محصولات ویژه ووکامرس نمایش ندهید.

تنظیمات افزونه Order Delivery Date
تنظیمات تعطیلات در افزونه

Holidays

در این تب نیز می توانید برای زمان تعطیلات فروشگاه خود تاریخ تعیین نمایید.

انتخاب زمان دریافت سفارش در ووکامرس
پیش نمایش انتخاب تاریخ دریافت سفارش

همانطور که در تصویر بالا میبینید فیلد تعیین زمان دریافت سفارش در ووکامرس اضافه شده است و مشتری میتواند تاریخ مورد نظر خود را برای دریافت محصول انتخاب نماید تا در زمانی که مشغله کمتری دارد محصول خود را دریافت کند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن