افزونه های وردپرس

افزودن قابلیت عضویت پولی در وردپرس با افزونه Paid Memberships Pro

احتمالا وقتی این مقاله را باز کرده و مشغول خواندن آن شده اید، می خواهید قابلیت عضویت پولی در وردپرس را به وب سایت خودتان اضافه کنید.

با ایجاد امکان عضویت پولی در وردپرس می توانید برای ایجاد حساب کاربری در وب سایت خود از کاربرانتان هزینه ای را دریافت کرده و سپس امکان دسترسی به حساب را برای آنان فراهم کنید.

این قابلیت برای مواردی کاربرد دارد که برای مثال بخواهید دسترسی به مقالات مهم خود را فقط برای کاربرانی که حق عضویت خود را پرداخته کرده اند فراهم کنید.

موارد دیگر برای استفاده از عضویت پولی در وردپرس، ایجاد بسته های مختلفی مثلا بسته هایی برای فروش محصولات دانلودی و یا عضویت دوره ای می باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای کاربردی را معرفی می کنم که به کمک آن می توانید از کاربران خود حق عضویت دریافت کنید.

افزودن قابلیت عضویت پولی در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد حق عضویت در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Paid Memberships Pro در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 80.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.2 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای اینکه قابلیت عضویت پولی در وردپرس خود ایجاد کنید و به ازای دریافت مبلغی از کاربران خود برای آن ها امکان عضویت در سایت را فراهم کنید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نضب افزونه ها در وردپرس آن را روی سیستم خود نصب و فعال نمایید.

دانلود افزونه Paid Memberships Pro

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان عضویت در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه داشبور افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
مدیریت رویدادها در وردپرس با افزونه Event Organiser
داشبورد افزونه عضویت پولی
داشبورد افزونه

همانطور که مشاهده می کنید، این افزونه دارای 6 بخش مختلف است که هر کدام را در ادامه معرفی می کنیم.

تب Dashboard

در این تب می توانید یک مرور کلی بر روی اقدامات حاصل از افزونه داشته باشید. برای مثال کاربران عضو شده را مشاهده کنید، مبالغ دریافتی را ببینید و به طور کلی آمار بازدید و عضویت در وب سایتتان را بررسی کنید.

بخش دوم افزونه عضویت پولی
تب members

تب Members

در این تب می توانید اعضای سایت خود را که با قابلیت عضویت پولی در وردپرس در سایتتان ثبت نام کرده اند را مشاهده کرده و در صورت نیاز یک فایل خروجی از اطلاعات آن ها با فرمت CSV تهیه کنید.

سفارشات عضویت پولی
بخش سفارشات افزونه

تب سفارشات

در این تب نیز می توانید سفارشات عضویت پولی در وردپرس را مشاهده و بررسی نمایید و حتی فایل خروجی از آن ها تهیه کنید و یا سفارش جدیدی به صورت دستی ایجاد نمایید.

گزارشات پرداخت های حق عضویت
بخش گزارشات

تب گزارش ها

در این تب می توانید حق عضویت های پرداخت شده، تعدا ورود های کاربران و به طور کلی وضعیت وب سایت خود را بررسی نمایید.

تب Setting

این تب مهم ترین بخش از ایجاد عضویت پولی در وردپرس است. این بخش که خود از 6 زیر بخش تشکیل شده است، تنظیمات اصلی افزونه را به دنبال دارد.

سطوح کاربری در حق عضویت وردپرس
افزودن سطح کاربری جدید

بخش سطوح

در این بخش می توانید سطح های کاربری مختلفی ایجاد کنید. منظور از سطوح کاربری، همان گروه های کاربری است که هر کدام از این گروه ها میتوانند دسترسی ها و امکانات خاص خودشان را داشته باشند. برای مثال می توانید یک سطح کاربری ساده، متوسط و حرفه ای ساخته تا هر کدام دسترسی های مخصوص به خودشان را داشته باشند.

برای این منظور روی دکمه Create a Membership Level کلیک کنید تا به صفحه ایجاد سطح کاربری جدید برای عضویت پولی در وردپرس هدایت شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن کاربر با مدت محدود و بدون نیاز به رمز در وردپرس با افزونه Temporary Login Without Password

در این صفحه می توانید برای سطح عضویت خود نام و توضیحات مربوطه را وارد کرده و هزینه عضویت با توجه به این سطح را نیز وارد نمایید.

همچنین در انتها می توانید دسترسی اعضا به دسته ها ی مختلف را پس از خریداری این سطح تعیین کنید.

ایجاد کد تخفیف برای کاربران عضو شده
بخش کد تخفیف

بخش کد تخفیف

در این بخش مانند آنچه در ایجاد کوپن تخفیف در ووکامرس توضیح دادیم، می توانیم برای عضویت پولی در وردپرس کد تخفیف ایجاد و آن را در اختیار کاربران خود قرار دهید.

برای این منظور روی دکمه Create a Discount Code کلیک کرده و کد تخفیف دلخواه خود را ایجاد نمایید.

ایجاد کد تخفیف برای اعضای سایت
ایجاد کد تخفیف جدید

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، برای کد تخفیف خود می توانید تاریخ انقضا تعیین کرده و همچنین از بین سطوح دسترسی ایجاد شده در مرحله قبل آن هایی را که می توانند از این کد استفاده کنند را تعیین کنید.

برگه های مختلف برای دسترسی اعضا
بخش برگه ها

بخش برگه ها

برای استفاده از افزونه Paid Memberships Pro باید برگه های مختلف را از قبل در منوی برگه ها >> افزودن برگه ایجاد کرده و در این بخش آن ها انتخاب کنید.

برای مثال کاربران شما به صفحه حساب کاربری برای ویرایش و مشاهده اطلاعات حساب خود نیاز دارند. پس روی دکمه Generate Pages For Me کلیک کرده و صفحات را انتخاب کنید.

افزودن صفحات برای دسترسی کاربران
افزودن صفحات جدید

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، در هر صفحه باید شورت کد مناسب با آن صفحه را قرار دهید. پس شورت کدی که مشخص شده است را در هنگام ایجاد برگه ها، وارد نمایید و پس از انتخاب برگه ها روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بخش درگاه پرداخت و گواهی اس اس ال

در این بخش همانطور که مشخص است باید درگاه پرداخت خود را مشخص کنید و در صورت نصب گواهی SSL در وردپرس، کد Seal SSL خود را وارد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن استایل CSS در وردپرس با افزونه Simple Custom CSS

درگاه پرداخت واسط زرین پال افزونه ای با عنوان  Zarinpal Paid Memberships Pro دارد که برای دریافت هزینه های عضویت پولی در وردپرس خود می توانید آن را نصب کرده و در گزینه درگاه پرداخت انتخاب کنید.

بخش ایمیل های ارسالی برای کاربران عضو شده
ایمیل ها

بخش ایمیل

در این بخش می توانید امکان ارسال ایمیل پس از ثبت نام و پرداخت حق عضویت و بقیه مراحل را فعال یا غیرفعال کنید. همینطور ایمیل فرستنده و نام فرستنده از این بخش قابل تغییر هستند.

تنظیمات پیشرفته افزونه
بخش پیشرفته

بخش پیشرفته

در نهایت در این بخش از تنظیمات افزونه عضویت پولی در وردپرس می توانید پیام های ورود بدون پرداخت حق عضویت، خروج و … را شخصی سازی کنید.

تب افزونه ها

افزونه Paid Memberships Pro برای افزایش امکانات خود دارای افزونه های جانبی دیگری نیز می باشد. از تب افزونه ها می توانید این افزونه ها را مشاهده کنید.

افزونه های تکمیل کننده عضویت پولی در وردپرس
تب افزونه ها

 برخی از این افزونه ها رایگان بوده و با یک کلیک می توانید از آن ها استفاده کنید اما برخی دیگر تجاری هستند و برای استفاده از امکانات آن ها باید نسخه تجاری و لایسنس دار را خریداری و نصب نمایید.

افزونه Paid Memberships Pro یکی از بهترین افزونه های عضویت پولی در وردپرس محسوب می شود که با درگاه های ایرانی هم امکانات آن برای ما مردم کشور ما نیز فراهم شده است. ایده های زیادی را با کمک این افزونه می توانید عملی کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

  1. این افزونه رو پیشنهاد میکنید یا افزونه ristract content pro ؟ کدومش برای سیستم اشتراک ماهیانه مفیدتره؟

    1. افزونه Paid Memberships Pro محبوبیت و کارایی بیشتر نصبت به افزونه ristract content pro داره و این افزونه بیشتر پیشنهاد میشه

آسیب پذیری امنیتی در افزونه WP Database Resetآپدیت کنید
+
بستن