افزونه های وردپرس

رمزدار کردن سایت وردپرسی با افزونه Password Protected

با رمزدار کردن سایت وردپرسی تنها کسانی که رمز سایت را داشته باشند توانایی مشاهده وب سایت را خواهند داشت و سایر افراد با صفحه ورود رمز در هنگام مراجعه به وب سایت رو به رو می شوند.

پیش از این در مورد نحوه رمزدار کردن نوشته ها در وردپرس صحبت کردیم، اما ممکن است شما تمایل داشته باشید به طور کلی وب سایت خود را از نمایش به عموم مخفی کرده و در اختیار افرادی قرار دهید که رمز عبور را دارند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی با نحوه رمزدار کردن سایت وردپرسی آشنا شویم تا بتوانیم وب سایت خود را از نمایش به عموم مخفی کنیم.

رمزدار کردن سایت وردپرسی

افزونه ای که در این آموزش برای گذاشتن رمز روی سایت وردپرسی معرفی می کنیم با عنوان Password Protected در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد. با کمک افزونه Password Protected می توانید روی کل وب سایت وردپرسی خود رمز گذاشته و نمایش آن را برای عموم غیرفعال کنید.

برای رمزدار کردن سایت وردپرسی با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را در وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Password Protected

پس از نصب و راه اندازی افزونه زیرمنویی با عنوان رمزدار در بخش تنظیمات پیشخوان سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
قرار دادن باکس کد در نوشته با افزونه Crayon Syntax Highlighter
تنظیمات رمزدار کردن سایت
تنظیمات افزونه

وضعیت حفاظت رمز عبور: با فعال کردن این گزینه قابلیت رمزدار کردن سایت وردپرسی برای شما فعال شده و هر کاربری که قصد مشاهده سایت را داشته باشد بعد از ورود به سایت باید حتما رمز عبور را وارد نماید تا بتواند وب سایت شما را مشاهده کند.

هر زمان که بخواهید رمز سایت را غیرفعال کنید، کافی است این گزینه را غیرفعال کرده و تنظیمات را ذخیره نمایید.

Protected Permissions: با استفاده از این گزینه میتوانید مشخص کنید که چه کسانی قادر هستند بدون نیاز به وارد کردن رمز سایت را مشاهده کنند.

رمز تازه: در این بخش رمز مورد نظر خود را برای سایتتان وارد نمایید. در صورتی که بخواهید رمز .ب سایت را تغییر دهید می توانید از این بخش رمز جدید را وارد کنید.

Allow IP Addresses: با استفاده از این بخش می توانید امکان مشاهده سایت وردپرسی رمزدار را برای برخی کاربران از طریق IP وردپرس بدون نیاز به وارد کردن رمز فراهم کنید.

در صورتی که از کش وردپرس استفاده می‌کنید تا سرعت وردپرس را افزایش دهید، به دلیل کش شدن برخی صفحات ممکن است این افزونه به درستی کار نکند.

بنابراین لازم است امکان کش بر روی حالت رمزدار سایت را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن کش در وردپرس برای این افزونه کدی که در فیلد Cookies قرار دارد را کپی کرده و در افزونه کش وردپرس  نصبی خود وارد کنید تا این نوع کش را در وردپرس غیرفعال کنید.

وب سایت وردپرسی رمز دار
وب سایت رمزدار

چنانچه پس از رمزدار کردن سایت وردپرسی خود آدرس آن را در مروگرتان تایپ نمایید، با صفحه ای مانند تصویر بالا مواجه خواهید شد که با وارد کردن رمز عبوری که پیش از این تعیین کردید می توانید وب سایت خود را مشاهده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن