افزونه های ووکامرس

نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات ووکامرس با افزونه Plot prices

برای برخی از محصولات تغییرات قیمت نیز اتفاق می افتد و ممکن است یک محصول هر روز در حال افزایش قیمت باشد و محصولی دیگر در حال کاهش قیمت. با نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات ووکامرس می توانید به راحتی هم چه تمام تر این تغییرات را به مشتریان خود نمایش دهید.

از آنجایی که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است، ضرب المثل محبوب برای این هم افزونه وجود دارد در اغلب موارد به کمک می آید.

برای نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات ووکامرس هم افزونه وجود دارد و در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی این افزونه و نحوه کارکرد آن را آموزش خواهم داد.

نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات ووکامرس

افزونه ای که برای نمایش نمودار تغییرات قیمت ها در این آموزش معرفی می کنم، یکی از افزونه های ایرانی ثبت شده در مخزن وردپرس است که با عنوان Plot prices در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای نمایش تغییرات قیمت ها، با کلیک روی دکمه زیر می توانید افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Plot prices

پس از نصب و فعال سازی افزونه، نیاز نیست تنظیمات خاصی را انجام دهید اما می توانید نوع نمایش نمودار را در تب جدید ایجاد شده در منوی پیکربندی ووکامرس با عنوان Customer List انتخاب نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
دریافت شماره کارت مشتری هنگام پرداخت در ووکامرس با افزونه iran shetab card
تنظیمات نوع نمودار

اکنون برای نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات ووکامرس، می توانید از شروت کد زیر در توضیحات محصول و یا توضیحات کوتاه استفاده نمایید.

[chartprice]

اکنون همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نمودار تغییرات قیمت در محل دلخواه نمایش داده می شود.

دموی افزونه Plot prices
نمایش نمودار تغییرات قیمت ها

علاوه بر این می توانید نمایش این نمودار را به طور کلی به قالب خود اضافه نمایید. برای این منظور از قطعه کد زیر در قالب خود استفاده نمایید.

echo do_shortcode( '[chartprice]' )

همانطور که پیش از این نیز توضیح دادم، افزونه Plot prices یکی از افزونه های ایرانی ثبت شده در مخزن وردپرس است و از این رو امکان نمایش تاریخ ها به صورت شمسی نیز وجود دارد.

برای این منظور از افزونه های شمسی سازی وردپرس استفاده نمایید و همچنین پس از گرفتن فایل پشتیبان از سایتتان، قطعه کد زیر را به فایل فانکشن پوسته نصبی خود اضافه نمایید.

add_filter('chart_price_apply_filter_format_date', 'format_date');
function format_date($date)
{
$date=date('Y/m/d'); //defult Y-m-d
return $date;
}

برای ویرایش فایل فانکشن پوسته نصبی، به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید و پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه بدنبال فایلی با عنوان functions.php بگردید و قطعه کد بالا را در جای مناسبی از ان قرار دهید.

اکنون علاوه بر نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات ووکامرس این نمودار با تاریخ شمسی نیز نمایش داده می شود.

برچسب ها

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن