افزونه های وردپرس

سازماندهی افزونه ها برای افزایش سرعت سایت وردپرسی با افزونه Plugin Organizer

افزونه های وردپرسی نیز روی سرعت وب سایت شما تاثیر گذار هستند، پس با مدیریت و سازماندهی افزونه ها می توانید تا حد زیادی به افزایش سرعت وب سایتتان کمک کنید.

سرعت سایت یکی از عوامل کلیدی در رشد سئوی وب سایت است. افزونه های استاندارد وردپرس به گونه ای طراحی شده اند که تنها در هنگام نیاز در سایت بارگذاری می‌شوند و این روی سرعت وب سایت تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

اما برخی از توسعه ‌دهندگان، افزونه های خود را به گونه ای طراحی می کنند که در تمامی مواقع در سایت بارگذاری می‌شوند. اگر این افزونه ها دارای کدهای CSS و Javascript نیز باشند، سرعت لود سایتتان را افزایش می دهند.

با بهینه سازی و سازماندهی افزونه ها در وردپرس که موضوع این آموزش از وردپرس نارنجی نیز می باشد، می توانید تا حد زیادی سرعت وب سایتتان را کاهش دهید.

سازماندهی افزونه ها برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

افزونه ای که در این آموزش برای سازماندهی و مدیریت افزونه های وردپرسی معرفی می کنم، با عنوان Plugin Organizer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای سازماندهی افزونه ها در وب سایت وردپرسی خودتان و افزایش سرعت سایت، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
نحوه تبدیل آسان واحد ریال به تومان در EDD با افزونه Conversion of Rial to Toman

دانلود افزونه Plugin Organizer

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Plugin Organizer در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

General Setting:

برای سازماندهی افزونه ها در وردپرس این بخش مهم ترین بخش خواهد بود که در ادامه گزینه های مختلف آن را بررسی می کنم.

تنظیمات اصلی افزونه Plugin Organizer
تنظیمات افزونه

Fuzzy URL Matching

با فعال کردن این گزینهعملکرد افزونه ها در زیر صفحات نیز فعال خواهد شد. برای مثال چنانچه افزونه در صفحه wpnarenji.ir/sample فعال باشد در صفحه wpnarenji.ir/sample-child نیز فعال خواهد بود.

Ignore URL Protocol

با فعال کردن این گزینه، استفاده از https یا http در سایت توسط افزونه ها نادیده گرفته خواهد شد تا با سازماندهی افزونه ها عملکرد آن ها روی تمامی بخش های سایت به شکل استاندارد صورت بگیرد. این گزینه برای سایت هایی که اقدام به نصب SSL در وردپرس کرده اند، می تواند مفید واقع شود.

Ignore URL Arguments

با فعال سازی این گزینه استفاده از Arguments ها در ادرس ها نادیده گرفته می شود.

Only allow network admins to change plugin load order

فعال کردن این گزینه برای وب سایت هایی که از وردپرس شبکه استفاده کرده اند مفید واقع خواهد شد و تنها به ادمین اصلی مجوز تغییرات در سازماندهی افزونه ها را می دهد.

Auto Trailing Slash

این بخش به شما کمک می کند تا بتوانید استفاده یا عدم استفاده از اسلش (/) در پایان URL خود را از پیکربندی صورت گرفته در بخش پیوند‌های یکتای وردپرس، فراخوانی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایمپورت وردپرس با افزونه WordPress Importer

Selective Plugin Loading

با فعال کردن این گزینه، می توانید افزونه های خود(فعال یا غیرفعال) را در بخش خاصی از سایت خود بارگذاری کنید.

Selective Mobile Plugin Loading

با فعال کردن این گزینه، می توانید هنگام سازماندهی افزونه ها در وب سایت خود، آن ها را در صفحات خاصی برای کاربران موبایلی فعال کنید.

Selective Admin Plugin Loading

با فعال کردن این گزینه  می توانید استفاده ازافزونه های خود را، تنها در بخش خاصی از صفحات سایت، در هنگام بازدید مدیران سایت امکان پذیر کنید.

Disable Plugins By Role

با فعال کردن این گزینه می توانید افزونه های مورد نظر خود را بر اساس نقش های کاربری مختلف غیر فعال کنید.

Custom Post Type Support

با استفاده از این گزینه می توانید برخی از افزونه های موردنیاز خود را تنها روی یک نوع پست تایپ فعال کنید و از این طریق به سازماندهی افزونه های خود بپردازید.

Global Plugins:

هنگام سازماندهی افزونه ها می توانید پلاگین ها را تنها در مواقع مورد نیاز بارگذاری کنید. این امکان در منوی Global Plugins فراهم شده است.

بارگذاری افزونه ها تنها در مواقع ضروری
سازماندهی افزونه با global plugin

افزونه های مورد نظر خود را با کشیدن و رها کردن انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه Save کلیک کنید. با اینکار افزونه را غیر فعال نمی‌کنید، اما بارگذاری آن را تنها به صفحات خاص محدود خواهید کرد.

Search Plugins:

در این زیرمنو می توانید بارگذاری برخی از افزونه ها را در صفحه نتایج جستجوی وردپرس متوقف کنید تا از این طریق بتوانید به سازماندهی افزونه ها بپردازید.

حذف افزونه ها از جستجوی وردپرس برای افزایش سرعت
حذف افزونه ها از جستجو

افزونه های مورد نظر خود را با کشیدن و رها کردن به بخش Disabled Standard – Not Logged In برای کاربران وارد نشده به وردپرس و Disabled Standard – Default Logged In برای کاربران وارد شده به وردپرس انتقال دهید. چنانچه بخواهید افزونه های غیر فعال را مجدداً فعال کنید، کافی است آنها را به بخش قبلی یا همان بخش Available Items انتقال دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

Post Type Plugins :

در این منو برای سازماندهی افزونه ها و برای غیر فعال‌ سازی بارگذاری برخی از افزونه ها در انواع پست های وردپرسی، مانند مراحل قبل، بارگذاری افزونه های مورد نظر را با کشیدن و رها کردن در بخش های مختلف فعال یا غیرفعال کنید.

توقف افزونه در انواع پست های وردپرس
افزونه های انواع پست ها

Group and Order Plugins:

در این صفحه ترتیب بارگذاری افزونه ها بر اساس حروف الفبا قابل مشاهده هستند. می توانید برای سازماندهی افزونه ها و بر اساس نظر خودتان ترتیب آن ها را تغییر دهید.

سازماندهی افزونه ها با گروه بندی و اولویت بندی
گروه بندی و اولویت لود افزونه ها

همچنین در این صفحه می توانید افزونه های مختلف را با انتخاب و کلیک بر روی Submit در یک گروه خاص قرار دهید و برای آن گروه یک نام در نظر بگیرید تا هنگام مراجعه به بخش افزونه ها، آن ها در گروه بندی خاص نمایش داده شوند.

Filter Groups:

در این صفحه برای سازماندهی افزونه ها می توانید یک گروه یا دسته بندی برای فیلتر کردن آن ها ایجاد کنید.

سازماندهی افزونه ها با ایجاد گروه
ایجاد گروه برای افزونه ها

Plugin Filters:

در این صفحه نیز می توانید فیلترهای مختلفی برای سازماندهی افزونه های ایجاد کنید، برای این منظور باید گزینه Ignore URL Arguments در تنظیمات افزونه فعال باشد.

برای ایجاد فیلتر جدید روی Add Plugin Filter کلیک کنید.

ایجاد فیلتر برای سازماندهی افزونه
افزودن فیلتر جدید برای افزونه ها

نام: از بین افزونه های موجود، آن افزونه ای که میخواهید برایش فیلتر تعریف کنید انتخاب نمایید.

مقدار: مقدار فیلتر را برای سازماندهی افزونه وارد کنید.

Filter Groups: از بین گروه های فیلتری که ایجاد کرده اید، یکی را برای این افزونه انتخاب کرده و در نهایت روی دکمه انتشار کلیک کنید.

اگر از افزونه های زیادی برای ایجاد امکانات مختلف بر روی وب سایتتان استفاده کرده اید، با سازماندهی افزونه ها می توانید به بهبود سرعت وب سایتتان کمک کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن