افزونه های وردپرس

کوتاه کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Shortlinks by Pretty Links

یکی از موارد مهم در سئوی سایت وردپرسی، استفاده از لینک های کوتاه است. اما گاهی مجبوریم برای رساندن محتوا در لینک خود، از عبارات بلندتری استفاده کنید و نیاز به کوتاه کردن لینک ها در وردپرس پیدا می کنیم.

دردسر استفاده از لینک های بلند هنگام قرار دادن لینک محتواهای خودمان در شبکه های اجتماعی بیشتر هم می شود و ظاهر بدی به محتوای موجود در شبکه اجتماعی می دهد.

ابزارهای مختلفی برای کوتاه کردن لینک های سایت وجود دارند، مانند وب سایت های کوتاه کننده لینک از جمله bitly. اما تمام این موارد محدودیت های خاص خود را نیز دارند.

مثلا هنگام استفاده از وب سایت bitly هر عبارتی را نمی توانید به جای نام دامنه اصلی به کار ببرید و لینک ایجاد شده شما نباید قبلا توسط فرد دیگری استفاده شده باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی برای کوتاه کردن لینک ها در وردپرس یک سیستم اختصاصی کوتاه کننده لینک در وب سایت راه اندازی می کنم، در ادامه با من همراه باشید.

کوتاه کردن لینک ها در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای کوتاه کردن لینک های وب سایت وردپرسی معرفی می کنم، با عنوان Shortlinks by Pretty Links در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۶ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای راه اندازی سیستم کوتاه کننده لینک خود در وب سایت وردپرسیتان، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی وب سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت صفحه در دست تعمیر وردپرس با افزونه Under Construction

دانلود افزونه Shortlinks by Pretty Links

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Pretty Links در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که دارای ۶ زیرمنو نیز می باشد که در ادامه کاربرد هر کدام را بررسی می کنم.

منوها و زیرمنوهای Pretty Links
منوهای افزونه

زیرمنوی Options

در این قسمت تنظیمات اصلی افزونه Pretty Links قرار دارد که خود شامل دو بخش Links و Reporting می باشد.

تنظیمات لینک ها
گزینه لینک ها در کوتاه کردن لینک های وردپرسی

بخش Links

در این بخش می توانید جزئیات لینک های کوتاه شده را شخصی سازی کنید.

Redirection Type: نوی ریدایرکت دلخواه خود را از این گزینه انتخاب کنید. برای مثال می توانید پس از کوتاه کردن لینک ها در وردپرس، آن را با ریدایرکت ۳۰۱ ره لینک اصلی منتقل کنید.

Enable Tracking: با فعال کردن این گزینه می توانید آمار بازدید از لینک های کوتاه شده را، مشاهده کنید.

Enable No Follow: با فعال کردن این گزینه لینک کوتاه شما حالت No Follow می گیرد و ربات های گوگل آن لینک را دنبال نخواهند کرد.

Enable Permalink Fix: با فعال کردن این گزینه، پس از کوتاه کردن لینک ها در وردپرس، دیگر پیشوندهای مربوط به برخی نسخه های وردپرس به لینک های کوتاه اضافه نمی شود. پیشنهاد می کنم این گزینه را فعال نکنید.

بخش Reporting

در این بخش می توانید نحوه گزارش دهی از لینک های کوتاه شده را، پیکربندی کنید.

گزارشات کلیک روی لینک های کوتاه شده
بخش گزارشات

Tracking Style: در این گزینه می توانید حجم آمار مشاهده لینک ها پس از کوتاه کردن لینک ها در وردپرس را مشخص کنید.

Excluded IP Addresses: در این قسمت می توانید IP هایی که تمایل ندارید بازدید آن ها در آمار بازدید لحظا شود را وارد کنید. برای مثال می توانید آی پی ربات های گوگل و یا آی پی خودتان را وارد کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
بهبود سرعت و کارایی وردپرس با افزونه W3 Total Cache

Auto Trim Clicks: با فعال کردن این گزینه، Pretty Links آمار بازدید از لینک های کوتاه شده را پس از ۹۰ روز از پایگاه داده حذف می کند تا حجم این آمار باعث سنگینی وب سایت شما نشود.

Filter Robots: با فعال کردن این گزینه نیز می توانید آی پی های ربات ها را وارد کرده تا در آمار بازدید از لینک ها پس از کوتاه کردن لینک ها در وردپرس لحاظ نشوند.

زیرمنوی Tools

در این زیرمنو می توانید تنظیمات کاربردی افزونه Pretty Links را شخصی سازی کنید، که خود دارای دو بخش Bookmarklet و Trim Clicks می باشد.

بوکمارک کوتاه کننده لینک
بخش ایجاد بوکمارک

در بخش Bookmarklet همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، می توانید با فشردن دکمه Get Pretty Link لینک یک صفحه را برای کوتاه کردن لینک های وب سایتتان دریافت کنید.

لینک بوکمارک
لینک بوکمارک افزونه

با قرار دادن این لینک در بوکمارک مرورگر خود به راحتی و در هر زمان می توانید لینک های خود را با یک کلیک کوتاه کنید.

بخش پاک کردن آمار از پایگاده داده
پاک کردن آمار بازدید از لینک های کوتاه

در بخش Trim Clicks نیز می توانید آمار بازدید از لینک های کوتاه وب سایت را پس از کوتاه کردن لینک ها در وردپرس، پس از ۳۰ یا ۹۰ روز از پایگاه داده حذف نمایید.

زیرمنوی Clicks

در این صفحه می توانید آمار بازدید از لینک های کوتاهی که به کمک افزونه Pretty Links ایجاد کرده اید را مشاهده کنید.

مشاهده آمار بازدید از لینک های کوتاه شده
آمار بازدید از لینک های کوتاه

زیرمنوی Groups

در این زیرمنو نیز می توانید برای کوتاه کردن لینک ها در وردپرس گروه بندی دلخواه خود را ایجاد نمایید.

گروه بندی لینک های کوتاه د روردپرس
گروه های لینک های کوتاه

با کلیک روی دکمه Add Group به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شوید که در آن می توانید نامی برای گروه و توضیحات مربوطه را وارد کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
شماره گذاری اتوماتیک نوشته ها در وردپرس با افزونه Auto Numbering Post
افزودن گروه جدید برای لینک های کوتاه شده
افزودن گروه جدید

زیرمنوی Add New Link

در نهایت برای کوتاه کردن لینک ها در وردپرس باید روی این زیر منو کلیک کنید.

کوتاه کردن لینک ها در وردپرس
افزودن لینک کوتاه جدید

در این صفحه ابتدا نحوه ی ریدایرکت لینک کوتاه به لینک اصلی را مشخص نمایید. در قسمت Target URL آدرسی که می خواهید کوتاه شود را وارد کنید و در Pretty Link می توانید لینک کوتاه خود را ویرایش نمایید.

در گزینه های Title و Notes می توانید عنوان و توضیحی دلخواه برای لینک کوتاه خود اضافه نمایید. چنانچه این دو بخش خالی باشد، پس از کوتاه کردن لینک ها در وردپرس، عنوان و توضیحات از لینک اصلی خوانده می شود.

در بخش Advanced Options نیز می توانید قابلیت گروه بندی، فالو یا نوفالو بودن، استفاده از پارامتر دلخواه در پایان لینک و آمار بازدید لینکهای کوتاه را سفارشی سازی کنید.

در نهایت با زدن روی دکمه Create لینک کوتاه ایجاد شده و می توانید آن را در زیرمنوی Pretty Links مشاهده و مدیریت کنید.

با کوتاه کردن لینک ها در وردپرس، می توانید به راحتی و با چند کلیک درون وب سایت خودتان لینک های طولانی را کوتاه کرده و در شبکه های اجتماعی به راحتی به اشتراک بگذارید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

 1. سلام خداقوت

  چرا وقتی من یه مطلب یا محصولی ثبت میکنم اگه عنوانش طولانی باشه خود به خود بعد انتشار میاد کوتاهش میکنه ، درواقع میخوام جلوی این قضیه گرفته بشه

  همانطور که میبیند قبل از انتشار لینک به صورت کامل قرار میگیرد
  s6.picofile.com/file/8388549076/v1.JPG

  اما وقتی انتشار را میزنم و محصول منتشر میشود لینک از یه جایی به بعد حذف میگردد
  s7.picofile.com/file/8388549084/v2.JPG
  و به صورت زیر در میاید
  کتاب هوش مالتیپل چندگانه تیزهوشان ششم
  و بخشی از اون حذف میشه

  نمیخوام به این صورت باشه ، میخوام هرچقدر هم طولانی بود بمونه و عوض نشه

  1. سلام ممنونم و تشکر
   کاهش تعداد کاراکترهای لینک ها در وردپرس خاطر سئوی عالی وردپرس هست که روی ۷۰ کاراکتر قرار دارد و بهتر هست که شما از لینک های کوتاه استفاده کنید تا سعی کنید لینک هاتون رو بلندتر کنید، سعی کنید خلاصه ای از عنوان یا مهم ترین بخش را در پیوند یکتای خودتون قرار بدید، اگر نمی تونید پیوند یکتا رو ویرایش کنید به منوی تنظیمات >> پیوندهای یکتا رفته و پیوند یکتا را روی نام نوشته قرار بدید.
   اما اگر باز هم ترجیح میدید که لینک های طولانی تری داشته باشید می تونید از آموزش رفع محدودیت پیوند یکتا در وردپرس استفاده کنید.
   موفق باشید.

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن