مجله وردپرس

قالب های آماده یا طراحی اختصاصی ؟ کدام را باید انتخاب کنیم؟

پس از اینکه تصمیم به راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود با کمک وب سایت گرفتید، احتمالا سیستم وردپرس را به دلیل مزایای عالی که دارد انتخاب خواهید کرد؛ اما در انتخاب پوسته کدام قالب های آماده یا طراحی اختصاصی را انتخاب می کنید؟

قالب های آماده انواع و اقسام مختلفی دارند و به دو صورت تجاری و رایگان عرضه می شوند. قبلا در مورد تفاوت های بین قالب های تجاری و قالب های رایگان صحبت کرده بودم.

اما با وجود پوسته های آماده بسیاری از افراد باز هم تمایل دارند از قالب اختصاصی خود استفاده کنند. چرا زمانی که با هزینه ای بسیار اندک می توان قالبی خریداری کرد، به سراغ هزینه های چند ده میلیونی برای طراحی اختصاصی بروید؟

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد انتخاب قالب های آماده یا طراحی اختصاصی صحبت خواهم کرد.

قالب های آماده یا طراحی اختصاصی ؟

پیشتر برای اینکه بتوانید یک وب سایت داشته باشید، باید از یک برنامه نویس کمک می گرفتید تا با هزینه های بالا و همچنین زمان نسبتا طولانی یک وب سایت برای شما راه اندازی کند.

اما اکنون با وجود سیستم های مدیریت محتوای قدرتمندی مانند وردپرس، دیگر نیازی ندارید این همه زمان و هزینه صرف کنید. خودتان نیز بدون داشتن دانش برنامه نویسی و با تسلط بر وردپرس می توانید یک وب سایت زیبا داشته باشید.

در این بین انتخاب پوسته وب سایت یکی از مسایل بسیار مهم قلمداد می شود.

آیا باید از طراحی های آماده استفاده کنید و یا اینکه کار را کمی حرفه ای تر کرده و طراحی اختصاصی تری داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید :
چرا باید وردپرس یاد بگیریم؟
قالب های آماده
استفاده از قالب های آماده

قالب های آماده معمولا برای عموم کسب و کارها طراحی شده اند و قابلیت های عمومی دارند. مثلا برای یک وب سایت شرکتی طراحی شده و طراحی جذاب و ایده آلی نیز دارند.

طراحی اختصاصی
طراحی اختصاصی در وردپرس

اما قالب اختصاصی تنها برای وب سایت شما و هدف کسب و کار شما طراحی می شود. البته که هزینه بیشتری نیز دارد، اما اگر به دنبال کار اختصاصی تر هستید، پس باید هزینه بیشتری نیز بپردازید.

در انتخاب پوسته هنگامی که بین قالب های آماده یا طراحی اختصاصی در حال تصمیم گیری هستید، ابتدا هدف خود را بررسی کنید.

آیا در حال راه اندازی یک استارتاپ هستید که هزینه برای شما یک اولویت است، آیا نمی توانید هزینه های چند میلیونی بکنید؟ پس در این حالت شما باید قالب های آماده را انتخاب کنید و به دنبال قالب ایده آل خود در بین پوسته های تجاری یا رایگان بگردید.

اما اگر می خواهید برای خود یک طراحی منحصر بفرد داشته باشید که این طراحی در هیچ وب سایت دیگری وجود نداشته باشد، همچنین هر آنچه برای شما و کاربرانتان مفید است نمایش داده شود، بهترین انتخاب طراحی اختصاصی است.

البته همانطور که گفتم، علاوه بر هدف در هنگام انتخاب بین قالب های آماده یا طراحی اختصاصی، هزینه را نیز مد نظر قرار دهید. چرا که در قالب های آماده برای خرید پوسته هزینه ای کم تر از ۱۰۰ هزار تومان نیاز خواهید داشت اما در طراحی اختصاصی هزینه های چند میلیونی نیاز دارید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن