آموزش های وردپرس

ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی

با ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی کاربران شما با مراجعه به صفحه تصاویری که در نوشته قرار داده اید، به صفحه نوشته ریدایرکت خواهند شد.

پس از آپلود کردن هر تصویر یا فایلی در وردپرس، یک صفحه به آن اختصاص پیدا می کند که فقط حاوی فایل خواهد بود و کاربران با مراجعه به آن تصویر یا فایل آپلود شده را مشاهده خواهند کرد.

چنانچه صفحات رسانه خود را به نوشته ای که در آن آپلود شده اند ریدایرکت کنید، چنانچه کاربری از طریق جستجوی تصویری به یکی از تصاویر موجود در نوشته شما برخورد، به راحتی به صفحه اصلی نوشته ریدایرکت می شود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی را با یکدیگر بررسی می کنیم.

ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی

وقتی شروع به تولید محتوا در وردپرس می کنید و پستی را که برای مثال دارای دو تصویر است در بین نوشته های خود قرار می دهید، سه آدرس مختلف در دیتابیس شما ذخیره می شود.

یکی از این آدرس ها مربوط به نوشته اصلی است و شما را به آن ارجاع می دهد و دو آدرس دیگر مربوط به تصاویر هستند که با کلیک روی آن ها به صفحه ای که تنها حاوی رسانه وردپرس است منتقل می شوید. اما در این حالت چه اتفاقی رخ می دهد؟

  • موتور جستجو گوگل با استفاده از نقشه XML سایت و یا به هر روش دیگری به آدرس این فایل ها در حالت پیوست دسترسی داشته و به همین خاطر چون تصویر در محتوای قالب سایت نمایش داده می شوند، تنها متنی که در این حالت نمایش داده می شود عنوان تصویر و توضیحات تصویر خواهد بود. بنابراین با یک صفحه که بدون محتوای با کیفیت است مواجه خواهد شد.
  • در برخی از قالب ها وقتی به این نوع صفحات وارد شویم، با کلیک روی لینکی که مشخص شده این فایل در کدام نوشته پلود شده است، به صفحه نوشته اصلی وارد می شویم. اما چون با کلیک روی لینک های مختلف از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می شویم، این حالت رابط کاربری مناسبی نخواهد داشت.
  • موتور جستجوی گوگل تمام فایل های تصاویر را فهرست کرده و بعد از ایندکس شدن در گوگل، به عنوان محتوای تکراری دیده خواهد شد.
این مطلب را از دست ندهید :
فعال کردن امکان ورود از طریق شبکه های اجتماعی در وردپرس توسط افزونه (social login (miniOrange

پس می توانیم با ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی سئوی خود را ارتقا دهیم.  برای ریدایرکت صفحات رسانه خود به نوشته ای که در آن قرار گرفته اند، سه روش را در این آموزش معرفی می کنیم.

روش اول: استفاده از افزونه سئوی وردپرس

افزونه سئوی وردپرس یکی از افزونه های پرطرفدار در زمینه بهینه سازی وب سایت وردپرسی است که بسیاری از عملیات های سئو و بهینه سازی را برای ما آسان می کند.

برای ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی نیز این افزونه راهکاری قرار داده که می توانید با استفاده از قابلیت ریدایرکت در افزونه سئو وردپرس، کاربران خود را از آدرس فایل پیوست شده به نوشته اصلی که فایل در آن آپلود شده است، هدایت کنید.

برای این منظور پس از نصب افزونه یوست سئو به منوی سئو >>بهبود ظاهر جستجوها رفته ودر تب رسانه لینک های رسانه و فایل های پیوست را روی حالت بله قرار دهید.

تنظیمات افزونه یوست سئو
هدایت از صفحه رسانه به صفحه پست با افزونه یوست سئو

پس از ذخیره تنظیمات، هر زمان به صفحه پیوست رسانه مراجعه کنید به صورت خودکار عملیات ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی رخ خواهد داد و به صفحه نوشته رسانه منتقل می شوید.

روش دوم: استفاده از افزونه  Attachment Pages Redirect

با استفاده از افزونه  Attachment Pages Redirect می توانید به راحتی عملیات ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی را انجام دهید.

این افزونه که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را بر روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس

دانلود افزونه Attachment Pages Redirect

پس از نصب و فعال سازی افزونه هیچ منو یا تنظیمات خاصی به وردپرس شما اضافه نخواهد شد. در این حالت فقط با نصب و فعال سازی افزونه با مراجعه به صفحه رسانه وردپرس به صورت خود با ریدایرکت ۳۰۱ به صفحه نوشته ای که رسانه در آن آپلود شده است منتقل می شوید.

روش سوم: استفاده از کد نویسی

چنانچه با هیچ کدام از روش های بالا موافق نیستید، برای ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی می توانید از کد نویسی استفاده کنید.

برای این منظور باید در فایل function.php قالبتان تغییراتی ایجاد نمایید، پس پیش از هر کاری یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید.

چنانچه امکان ویرایش فایل های قالب را در پیشخوان خود مخفی کرده اید، به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes مراجعه نمایید.

در این صفحه به پوشه قالب نصبی خود مراجعه نمایید و پس از ویرایش فایل function.php قالبتان کدهای زیر را در جای مناسبی از آن قبل از ?>  قرار دهید.

# Redirect Attachement

add_action( 'template_redirect', 'wpnarenji_attachment_redirect' );

function wpnarenji_attachment_redirect(){

global $post;

if ( is_attachment() && isset($post->post_parent) && is_numeric($post->post_parent) && ($post->post_parent != 0) ) :

    wp_redirect( get_permalink( $post->post_parent ), 301 );

    exit();

    wp_reset_postdata();

    endif;

}

پس از ذخیره فایل، به طور خودکار ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی رخ خواهد داد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن