آموزش های وردپرسویدئوهای وردپرس

آموزش نحوه تغییر نام تصاویر در وردپرس

نام فایل های چندرسانه ای از جمله تصاویر نیز در سئوی سایت شما موثر خواهد بود. اگر در وردپرس خود تصویری را آپلود کرده باشید و پس از آن متوجه شوید که نام فایل آپلود شده مناسب نیست، باید اقدام به تغییر نام تصاویر در وردپرس کنید.

در وردپرس امکان قرار دادن ویژگی alt تصاویر و توضیحات وجود دارد، اما برای تغییر نام فایل آپلود شده در وردپرس باید به دنبال راه چاره ای دیگری باشید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم به شما آموزش دهم که در چند قدم ابتدایی با کمک افزودنی های وردپرس اقدام به تغییر نام تصاویر در وردپرس کنید؛ در ادامه با من همراه باشید.

چرا باید نام تصاویر را تغییر دهید؟

بسیاری از افراد به جای جستجوی متنی در گوگل، در جستجوی تصاویر به سایت شما وارد می شوند و در این حالت نام تصاویر بسیار اهمیت پیدا می کند.

ممکن است شما تصاویر را به طور مستقیم از دوربین خود یا موبایل خود آپلود کنید که در این حالت نام تصاویر چیزی شبیه DSC00789.jpg خواهد بود که اصلا برای موتورهای جستجو مناسب نیست.

برای نام تصاویر نیز باید از عباراتی توصیف کننده تصویر استفاده کنید تا موتورهای جستجو بتوانند درک بهتری از تصاویر آپلود شده داشته باشند.

اما اگر تصاویر را از قبل آپلود کرده اید و اکنون نیاز دارید آن ها را جایگزین کنید یا نیاز به تغییر نام دارید، جای نگرانی نیست و کافی است ادامه این آموزش را دنبال کنید.

در این آموزش ابتدا افزونه ای برای تغییر نام تصاویر در وردپرس را معرفی می کنم و در ادامه افزونه دیگری را برای جایگزین سازی تصاویر معرفی خواهم کرد.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نوفالو کردن لینک های خارجی در وردپرس

تغییر نام تصاویر در وردپرس

افزونه ای که برای تغییر نام فایل های آپلود شده در وب سایت وردپرسی معرفی می کنم، با عنوان Phoenix Media Rename در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای تغییر نام تصاویر در وردپرس کافی است با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Phoenix Media Rename

پس از نصب و فعال سازی افزونه لازم نیست هیچ تنظیماتی انجام دهید و هیچ منو یا زیرمنوی جدیدی به پیشخوان وب سایت شما اضافه نخواهد شد.

برای تغییر نام تصاویر در وردپرس کافی است به منوی رسانه >> کتابخانه بروید، ابتدا نحوه نمایش را به حالت لیست قرار داده و سپس تصویری که تمایل دارید نام آن را تغییر دهید ویرایش کنید.

ویرایش تصویر برای تغییر نام
ویرایش تصویر

پس از ویرایش تصویر مانند تصویر زیر، باکس جدیدی با عنوان Filename در بخش ویرایش تصویر افزوده شده است که در آن می توانید نام جدید را برای فایل خود وارد کنید.

تغییر نام تصاویر در وردپرس
تغییر نام تصویر آپلود شده

پس از تغییر نام تصویر از این قسمت، نا فایل در تمام برگه ها و نوشته هایی که از این تصویر استفاده شده است نیز تغییر می کند.

اما اگر به هر دلیلی این روش برای شما جواب نداد و نتوانستید نام تصاویر خود را در وردپرس ویرایش کنید، می توانید از روش دوم استفاده نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف منوهای پیشخوان وردپرس

جایگزینی تصاویر در وردپرس

اگر نتوانستید نام تصاویر را در وردپرس تغییر دهید، می توانید نام تصویر را در کامپیوتر خود تغییر داده و با تصویر قبلی جایگزین کنید.

برای اینکه به طور خودکار بتوانید تصویر را یکبار جایگزین کرده و در تمام نوشته ها و برگه هایی که از تصویر استفاده شده است جایگزین شود، می توانید از افزودنی های وردپرس استفاده کنید.

افزونه ای که برای جایگزینی تصاویر در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Enable Media Replace در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۴۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای جایگزینی تصاویر به جای تغییر نام تصاویر در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Enable Media Replace

پس از نصب و فعال سازی این افزونه نیز تنظیماتی لازم نیست انجام دهید و مانند حالت قبل ابتدا به منوی رسانه >> کتابخانه رفته، نمایش فایل های چندرسانه ای را به حالت لیست قرار دهید و تصویری که تمایل دارید جایگزین کنید را ویرایش نمایید.

جایگزینی تصویر
جایگزین کردت تصویر

پس از ویرایش همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، باکسی با عنوان Replace Media در سمت چپ ظاهر شده است که به کمک آن می توانید تصاویر را ابتدا در کامپیوتر خود رینیم کرده و سپس در وردپرس خود جایگزین کنید.

انتخاب تصویر جایگزین
انتخاب و آپلود تصویر جایگزین

برای تغییر نام تصاویر در وردپرس دو راه پیش روی شما قرار دارد، می توانید به صورت مستقیم نام فایل آپلود شده را تغییر دهید یا از جایگزینی تصاویر استفاده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن