افزونه های وردپرس

تغییر کلمات در وردپرس با افزونه Say What

تغییر کلمات در وردپرس و تغییر منوها و عناوین از جمله محبوب ترین فعالیت ها بشمار می رود. با تغییر عناوین و رشته های مختلف به مقادیر دلخواه تا مقدار زیادی به سفارشی سازی پیشخوان و بسایت خود خواهید پرداخت.

بسیاری از افراد برای تغییر ترجمه و رشته های مورد نظرشان در وردپرس اقدام به تغییر فایل ترجمه می کنند. اما پس از به روزرسانی وردپرس یا به روزرسانی هر یک از افزونه ها، فایلهای جدید جاگزین فایلهای قبلی شده و رشته هایی که تغییر داده اید نیز به حالت اول بر می گردند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به کمک آن می توانید اقدام به تغییر کلمات و به نوعی ترجمه رشته های مختلف در پیشخوان، قالب و افزونه های وردپرس کنید و پس از به روزرسانی نیز ابتدا ترجمه های این بخش تایید می شود، بنابراین جایگزینی های شما در این افزونه از بین نمی روند. در ادامه با ما همراه باشید.

تغییر کلمات در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای تغییر کلمات در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Say What در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال امتیاز ۴.۱ را از کاربران خود بدست آورده است.

برای تغییر کلمات در وردپرس و تغییر رشته های مختلف، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت کپچای وردپرس با افزونه DakyaCo Recaptcha

دانلود افزونه Say What

پس از نصب و راه اندازی افزونه زیرمنویی با عنوان Text changes در بخش ابزارها در پیشخوان وردپرس ظاهر می شود. با کلیک روی این منو و سپس زدن دکمه Add New وارد صفحه تغییر و افزودن کلمات در وردپرس می شوید.

تغییر و ترجمه کلمات و عناوین در وردپرس
تغییر کلمات در وردپرس

Original string: در این گزینه، رشته ای که در حال حاضر و به صورت پیشفرض به عنوان نام برای  کلمه مورد نظر استفاده میشود را وارد کنید.

Text domain: در این بخش نامی که برای Text domain قالب یا افزونه استفاده شده است را وارد نمایید. برای به دست آوردن text domain هر قالب و یا افزونه ای باید یکی از فایل های قالب یا افزونه را بررسی نمایید.

به عنوان مثال در افزونه تغییر کلمات داخل فایلی که منوهای مدیریت افزونه آورده شده است، به دنبال عبارت text changes میگردیم. در خط ۵۶ از فایل say-what-admin.php کد زیر را مشاهده خواهید کرد.

__( 'Text changes', 'say-what' ),

همانطور که مشاهده می کنید،  Text changes در اینجا نام رشته مورد نظر است که در منوی پیشخوان وردپرس نمایش داده می شود. بنابراین  say-what که بعد از آن قرار گرفته است text domain رشته خواهد بود. در این فیلد برای این افزونه باید text domain را برابر با say-what قرار دهیم تا بتوانیم از عنوان دلخواه استفاده کنیم.

Text context:  در این افزونه می توانید تعیین کنید که اگر رشته کدنویسی شده همراه با این context در این بخش قرار بگیرد، چنین عنوانی برای آن انتخاب شود. به عنوان نمونه فرض کنید از کلمه Pounds در بخشی از افزونه و یا قالب استفاده شده است، Pounds هم میتواند واحد شمارش وزن باشد و هم میتواند به عنوان واحد ارز مورد استفاده قرار بگیرد. با این قابلیت میتوانید تعیین نمایید کلمه پوندی که در بخش مورد نظر شما وارد شده است برای ارز است یا اینکه برای وزن مورد استفاده قرار گرفته است.

// استفاده از Pounds برای واحد شمارش وزن

_x('Pounds', 'Unit of weight', 'plugin-domain');

// استفاده از Pounds برای ارز پولی کشور انگلستان

_x('Pounds', 'The British currency', 'plugin-domain');

Replacement string: در این گزینه نیز نام جدید خود را که می خواهید پس از تغییر کلمات در وردپرس قرار بگیرند را وارد کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه WP-Optimize
تغییر کلمات و عناوین در وردپرس
تغییرات کلمات ایجاد شده در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، عبارت text changes که مربوط به عنوان منو در این افزونه و عنوان صفحه اصلی بود، به تغییر کلمات تغییر داده شده است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن