کدهای وردپرس

تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید در وردپرس

همانطور که قبلا هم توضیح دادم، به راحتی به کمک تنظیمات پیشخوان وردپرس می توانید رنگبندی دلخواه را برای برای پنل خود انتخاب نمایید. علاوه بر این با تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید نیز می توانید یک رنگبندی را برای کاربران جدید خود انتخاب نمایید.

به طور پیش فرض برای هر کاربری که جدید به وب سایت وردپرسی خود اضافه می کنید، رنگ پیشخوان حالت اولیه خود یعنی آبی، مشکی را دربرمی گیرد.

رنگبندی پیش فرض پیشخوان وردپرس
رنگبندی آبی مشکی برای پیشخوان وردپرس

اما در این آموزش از وردپرس نارنجی به شما یاد می دهم که چگونه با تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید الورود، از رنگبندی دلخواه خود برای آن ها استفاده نمایید.

تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل فانکشن قالب نصبی خود ایجاد کنید، پس قبل از ادامه آموزش حتما یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-contents/themes مراجعه نمایید، پوشه قالب نصبی خود را باز کرده و فایل function.php را ویرایش کنید.

function set_default_admin_color($user_id) {

               $args = array(

                               'ID' => $user_id,

                               'admin_color' => 'sunrise'

               );

               wp_update_user( $args );

}

add_action('user_register', 'set_default_admin_color');

قطعه کد بالا را در جای مناسبی از فایل فانکشن قالب خود برای تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید، وارد نمایید و سپس فایل را ذخیره کنید.

با انجام این کار رنگبندی طلوع برای پیشخوان کاربران جدیدالورود به طور خودکار انتخاب خواهد شد، اما برای کاربرانی که قبلا ثبت نام کرده اند همچنان رنگبندی پیش فرض وردپرس نمایش داده می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
امنیت وردپرس با افزایش امنیت فایل wp-config

همچنین برای اینکه پس از تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید، آن ها نتوانند این رنگبندی را تغییر دهند، می توانید دسترسی به تغییر رنگ را از آن ها بگیرید.

برای اینکه دسترسی تغییر رنگبندی را از کاربران جدیدالورود بگیرید، از قطعه کد زیر در فایل فانکشن قالب نصبی خود استفاده نمایید.

if ( !current_user_can('manage_options') )
remove_action( 'admin_color_scheme_picker', 'admin_color_scheme_picker' );

با اضافه کردن این قطعه کد، تمامی کاربران به جز نقش مدیریت، دیگر به تنظیمات تغییر رنگبندی پیشخوان دسترسی نخواهند داشت و با تعیین رنگ پیش فرض پیشخوان برای کاربران جدید در وردپرس، این تضمین را دارید که رنگ پیشخوان دیگر توسط آنها تغییر پیدا نخواهد کرد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن