افزونه های وردپرس

استفاده از شورت کدها در وردپرس با افزونه بی نهایت شورت کد

شورت کدها کدهای کوتاه شده ای هستند که در وردپرس به ما کمک می کنند المان های مختلف را در مکان های دلخواه نمایش دهیم. افزونه بی نهایت شورت کد دارای کدهای کوتاه شده ای است که می توانید المان های دلخواه را با کمک آن ها در صفحات خود اضافه کنید.

المان هایی مانند برچسب ها، دکمه ها، عنوان ها، لیست ها و … را با کمک کدهای کوتاه می توانید استفاده نمایید.

در افزونه های مختلف و در هسته وردپرس نیز امکان ساخت شورت کدها و استفاده از آن ها وجود دارد، اما به کمک افزونه بی نهایت شورت کد می توانید از امکانات زیادی که در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی به آن ها اشاره می کنم استفاده نمایید.

افزونه بی نهایت شورت کد

این افزونه در مخزن وردپرس با عنوان Shortcodes Ultimate نیز به ثبت رسیده است و با نصب و فعال سازی آن می توانید از تعداد بی نهایت کد کوتاه وردپرس استفاده نمایید.

از جمله مواردی که با کمک افزونه بی نهایت شورت کد می توانید اضافه نمایید می توان به عنوان ها، برچسب ها، هایلایت ها، جداول، لیست ها، تب ها، جعبه ها، ویدئو، نقشه، گالری، اطلاعات نویسنده و … اشاره کرد.

برای استفاده از تمامی این امکانات، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Shortcodes Ultimate

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Shortcodes در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه لیست کدهای کوتاه افزونه هدایت خواهید شد.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس با افزونه Coming Soon Page
افزونه بی نهایت شورت کد
کدهای کوتاه افزونه

همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه از بی نهایت شورت کد می توانید تمامی شورت کدها، کدهای کوتاه مربوط به محتوا، کدهای مربوط به فایل های چند رسانه ای، داده ها و … را مشاهده نمایید.

در زیرمنوی Setting نیز تنیمات افزونه را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات افزونه
تنظیمات بی نهایت کد کوتاه

Custom CSS code: همانطور که مشخص است در این گزینه می توانید کدهای CSS دلخواه خود را به شورت کدها اضافه نمایید.

Available variables: در این بخش نیز متغیرهای موجود برای افزونه Shortcodes Ultimate نمایش داده شده است.

Shortcodes prefix: در این گزینه می توانید پیشوند دلخواهی را برای هنگام استفاده از شورت کدها وارد نمایید.

Custom formatting: با فعال کردن این گزینه در هر فرمتی می توانید از بی نهایت شورت کد استفاده نمایید.

Skip default settings: با فعال کدن این گزینه هنگام استفاده از شورت کدها، تنظیمات اولیه افزونه به همراه شورت کدها اضافه نخواهد شد و کدهای شما کوتاه تر خواهند بود.

Supported blocks: با کمک این گزینه می توانید تعیین کنید که در کدام نوع بلوک ها در ویرایشر گوتنبرگ قابلیت استفاده از بی نهایت شورت کد وجود داشته باشد.

Required user capability: در این گزینه دسترسی لازم برای استفاده از افزونه وجود دارد که می توانید آن را تغییر دهید. هر نقشی که این ویژگی را داشته باشد می توانید از بی نهایت شورت کد استفاده کند.

Enable shortcodes in: با فعال کردن گزینه های مربوطه، می توانید افزونه را در قسمت ابزارک های متنی و توضیحات دسته بندی نیز فعال کنید.

اکنون می توانید از بی نهایت شورت کدی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد استفاده نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش مطالب محبوب در وردپرس با افزونه WordPress Popular Posts
افزودن شورت کد در ویرایشگر کلاسیک
افزودن شورت کد در ویرایشگر کلاسیک

کافی است به صفحه افزودن نوشته یا برگه به وب سایت خود رفته و اگر از ویرایشگر کلاسیک مانند تصویر بالا روی دکمه Insert shortcode کلیک کنید.

اضافه کردن شورت کد با گوتنبرگ
افزودن شورت کددر ویرایشگر گوتنبرگ

اگر از ویرایشگر بلوک یا گوتنبرگ استفاده می کنید، همانطور که در بخش تنظیمات توضیحات دادم باید بلوکی که از افزونه پشتیبانی می کند را اضافه کرده و سپس مانند تصویر بالا از بی نهایت شورت کد که با دکمه Insert shortcode در اختیار شما قرار می گیرد استفاده نمایید.

افزودن شورت کد دلخواه
انتخاب شورت کد دلخواه

با کلیک روی این دکمه پاپ آپی مانند تصویر بالا برای شما باز می شود که می توانید شورت کد دلخواه را از آن انتخاب نمایید و سپس مانند تصویر زیر امکانت آن را ویرایش کنید.

پیکربندی شورت کد
پیکربندی شورت کد انتخابی

پس از انتخاب شورت کد از بین بی نهایت شورت کد موجود و ویرایش ویژگی های آن، موارد دلخواه شما نمایش داده خواهد شد.

پیش نمایش بی نهایت شورت کد
استفاده از المان های افزونه

در تصویر بالا تعدادی از المان هایی که به کمک بی نهایت شورت کد قابلیت ایجاد و سفارشی سازی دارند را مشاهده می کنید. شما نیز می توانید با کمک این افزونه المان های دلخواه خود را اضافه نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن