بسیاری از افراد دوست دارند سایتشان مخفی بماند و به هیچ عنوان توسط موترهای جستجو شناسایی نشود، برای این منظور باید اقدام به غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو کنند.

افراد بیشترین ترافیک ورودی خود را از موتورهای جستجو مانند گوگل دریافت می کنند و بیشترین درآمد آن ها نیز از همین طریق می باشد.

 اینکه با بهینه سازی وب سایت و بهبود رتبه سئو به بالاترین نتایج گوگل دست پیدا کنید، یکی از هدف های مهم هر کسی که دارنده کسب و کار اینترنتی می باشد است.

اما به دلایل مختلفی ممکن است بخواهید با غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو، از ورود ربات های گوگل و یا افراد دیگر به وب سایتتان جلوگیری کنید.

یک نکته کلیدی که به شما با غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو امتیاز ویژه ای می دهد، این است که موتور جستجوی قدرتمند گوگل در ابتدای راه اندازی وب سایت شما، آن را در رتبه بندی بالا به صورت تستی قرار می دهد تا کشف کند مخاطبان واقعی شما چه کسانی هستند.

این می تواند یک فرصت عالی برای جذب مشتری باشد، اما اگر سایتتان کامل نباشد چی؟ در این صورت ربات های گوگل و همینطور کاربران با صفحات خالی و یا طراحی نیمه کاره روبرو می شوند که این موضوع چندان خوش آیند نخواهد بود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو را آموزش خواهم داد. در ادامه با من همراه باشید.

آموزش غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو

علاوه بر دلایلی مهمی که در مقدمه برای غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو بیان کردم، تمایل شخصی را نیز به آن ها اضافه کنید.

گاهی افراد دوست ندارند بجز کسانی که آدرس سایتشان را دارند، به وب سایت آن ها دسترسی داشته باشند و از این رو نمی خواهند موتورهای جستجو به وب سایتشان دسترسی داشته باشند.

بسیاری از افراد فکر می کنند برای نمایش سایت در نتایج موتورهای جستجو باید از سایت های دیگر لینکی به سایت خود ایجاد کنیم و نیازی به غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو نخواهد بود.

اما راه های زیادی برای پیدا کردن سایت شما توسط موتور های جستجو وجود دارد، از جمله:

بسیاری از این موارد دست خود شما نیست و می توان گفت در هر صورت موتورهای جستجو به کمک ربات های خزنده خود خیلی زود سایت شما را پیدا می کنند، اما نگران نباشید چرا که در هر صورت کنترل وب سایت شما دست خود شماست.

برای غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو، به پیشخوان مدیریت وب سایت وردپرسی خود وارد شده و به منوی تنظیمات >> خواندن بروید.

غیرفعال سازی ایندکس وردپرس
غیرفعال کردن ایندکس وردپرس در موتورهای جستجو

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در این صفحه برای غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو، گزینه نمایش به موتورهای جستجو را فعال کنید.

با فعال کردن این گزینه وردپرس قطعه کد زیر را به بخش سربرگ وب سایت شما اضافه می کند.

<meta name='robots' content='noindex,follow' />

همچنین وردپرس فایل robots.txt سایت شما را تغییر داده و خطوط زیر را به آن اضافه می کند.

User-agent: *

Disallow: /

این خطوط از ربات ها یا خزنده های موتورهای جستجو درخواست می کنند که وب سایت وردپرسی را بررسی نکرده و index نکنند. البته پذیرش و یا عدم پذیرش این درخواست به عهده موتورهای جستجو گذاشته شده است.

اغلب موارد خزنده های موتورهای جستجو به درخواست کاربران احترام گذاشته و اضافه کردن این خطوط سبب غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو خواهد شد؛ مگر اینکه به صورت تصادفی یکی از صفحات شما ایندکس شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *