افزونه های وردپرس

تقویم رویدادها در وردپرس با افزونه The Events Calendar

برگزاری رویداد در وردپرس به شما کمک می کند بتوانید رخدادهای مختلف خود را از طریق وب سایت خود اطلاع رسانی و مدیریت کنید. برای این منظور حتما به تقویم رویدادها در وردپرس نیاز خواهید داشت.

قبلا در مورد مدیریت رویدادها در وردپرس با افزونه دیگری صحبت کرده بودم، اما همانطور که گفتم برای هر موضوعی در وردپرس ممکن است چندین افزونه مختلف با کاربردهای کمی متفاوت وجود داشته باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم یکی دیگر از افزونه های وردپرسی را برای تقویم رویدادها در وردپرس معرفی کنم؛ در ادامه با من همراه باشید.

تقویم رویدادها در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای تقویم رویداد در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان The Events Calendar در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای نمایش تقویم رویدادها در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه The Events Calendar

پس از نصب و فعال سازی افزونه منوی جدیدی با عنوان Events در پیشخوان وب سایت شما و همچنین در تولبار شما برای دسترسی سریع تر ایجاد می شود.

با کلیک روی منوی Events به صفحه رویدادهای خود مانند تصویر زیر منتقل می شوید.

صفحه رویدادهای ساخته شده
رویدادهای ایجاد شده

در این صفحه می توانید رویدادهایی که پیش از این با کمک تقویم رویدادها در وردپرس ایجاد کرده اید را مشاهده، ویرایش یا حذف کنید. با کلیک روی دکمه Add New در این صفحه یا زیرمنوی Add New می توانید رویداد جدیدی مانند تصویر زیر ایجاد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
چگونه از وردپرس برای ایجاد صفحه فرود استفاده کنیم؟
افزودن رویداد جدید در تقویم رویدادها
افزودن رویداد جدید

ابتدا یک عنوان برای رویداد خود انتخاب کنید و سپس توضیحات مناسب را وارد نمایید. جهت تکمیل فرآیند در بخش The Events Calendar زمان و ساعت برگزاری رویداد، محل برگزاری، سازمان های برگزار کننده، هزینه رویداد و یا حتی وب سایت رویداد را می توانید وارد کنید.

از طرفی در سمت چپ علاوه بر انتخاب برچسب، دسته بندی و تصویر شاخص، می توانید سه گزینه مخفی کردن رویداد، چسبان کردن رویداد در نمایش ماهیانه و ویژه ساختن رویداد را در دسترس داشته باشید.

در زیرمنوی برچسب ها همانطور که مشخص است می توانید برچسب های جدید برای رویدادهای خود در در وردپرس ایجاد کنید و همچنین برچسب های قبلی را در تقویم رویدادها در وردپرس مدیریت کنید.

برچسب های رویدادها
برچسب ها

برای مدیریت و ایجاد دسته بندی های رویدادهای خود، می توانید به زیرمنوی Event Categories بروید.

دسته بندی های رویدادها
دسته بندی ها

اگر رویدادهای شما در دفاتر مختلفی برگزار می شود، محل های برگزاری رویدادها را برای نمایش در تقویم رویدادها در وردپرس در زیرمنوی Venues اضافه و مدیریت کنید.

محل برگزاری رویداد
محل های برگزاری

هر رویدادی تعدادی برگزار کننده در دل خود دارد، برگزارکنندگان رویدادها را در زیر منوی Organizers می توانید مدیریت کنید.

برگزار کنندگان رویداد
لیست برگزار کنندگان رویدادها

برای ایمپورت تنظیمات یا رویدادها با کمک فایل CSV، از یک تقویم رویدادها در وردپرس دیگر به وب سایت وردپرس خود، از زیرمنوی Import استفاده کنید.

ایمپورت اطلاعات افزونه The Events Calendar
ایمپورت اطلاعات

با خریداری Event Aggregator از افزودنی های افزونه The Events Calendar، می توانید رویدادهای موجود در سایت هایی مانند میتاپ را نیز درون وب سایت خود ایمپورت کنید.

مهم ترین بخش از هر افزونه ای، تنظیمات افزونه است. در ادامه به بررسی تنظیمات افزونه The Events Calendar می پردازم.

این مطلب را از دست ندهید :
کش وردپرس با افزونه wp super cache

Setting

تنظیمات این افزونه در زیرمنوی setting قرار دارد، همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید، این افزونه در تنظیمات خود دارای شش تب مختلف است که در ادامه به بررسی هر کدام خواهم پرداخت.

تنظیمات عمومی افزونه
تنظیمات افزونه

General

در این تب تنظیمات عمومی افزونه وجود دارد؛ در تنظیمات عمومی برای تقویم رویدادها در وردپرس می توانید مواردی از جمله تعیین تعداد رویدادها برای نمایش در هر صفحه، تعیین آدرس صفحه رویدادها و پیوند یکتا برای یک رویداد، واحد ارزی، زمان پایان یک روز و … را شخصی سازی کنید.

Number of events to show per page: در این گزینه تعداد رویدادی که تمایل دارید در هر صفحه نمایش داده شود را وارد کنید.

Activate Block Editor for Events: با فعال کردن این گزینه ویایشگر بلوک برای ویرایش رویدادها در تقویم رویدادها برای وردپرس شما فعال خواهد شد.

Show comments: با فعال کردن این گزینه، دیدگاه ها برای هر رویداد نمایش داده می شود.

Include events in main blog loop: با فعال کردن این گزینه، رویدادها همانند سایر بخش های وبلاگ در بین پست ها وبلاگ نمایش داده می شوند.

Events URL slug: با کمک این گزینه می توانید پیوندیکتا را برای صفحه نمایش تقویم رویدادها در وردپرس شخصی سازی کنید.

Single event URL slug: در این گزینه نیز می توانید پیوند یکتا را برای تک رویدادها شخصی سازی کنید.

End of day cutoff: در این گزینه زمان پایان روز را مشخص کنید.

Default currency symbol: در این گزینه می توانید نماد ارزی برای پرداخت هزینه را مشخص کنید. البته این بیشتر جنبه نمایشی داشته و ارز پیش فرض همچنان دلار خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید :
سئوی وردپرس با افزونه Yoast SEO

Currency symbol follows value: با فعال کردن این گزینه، در تقویم رویدادها در وردپرس نماد ارزی پس از مقدار هزینه قرار می گیرد.

Duplicate Venues & Organizers: در این گزینه با زدن دکمه Merge Duplicates، چنانچه برگزار کننده و یا محل برگزاری تکراری داشته باشید، با یکدیگر مرج یا یکی می شوند.

Move to trash events older than: در این گزینه می توانید تعیین کنید که رویدادهایی که از یک زمانی قدیمی تر شدند، به طور خودکار حذف شوند.

Permanently delete events older than: در این گزینه نیز می توانید رویدادهای قدیمی را به طور کامل حذف نمایید.

Map Settings: در این بخش می توانید نمایش نقشه برای تقویم رویدادها در وردپرس را فعال کرده و میزان بزرگنمایی نقشه را شخصی سازی کنید.

Miscellaneous Settings: در این بخش می توانید صفحه خوش آمد افزونه The Events Calendar را مجددا مشاهده کنید، به صفحه به روزرسانی ها رفته تا از آخرین تغییرات با خبر شوید و یا حالت عیب یابی را فعال کنید.

Time Zone Settings: در نهایت در این بخش از تنظیمات عمومی، می توانید منطقه زمانی خود را مشخص کنید.

Display

همانطور که از عنوان این تب مشخص است، می توانید نحوه نمایش نقویم رویدادها در وردپرس و همچنین نحوه نمایش تاریخ هر رویداد را شخصی سازی کنید.

تنظیمات نحوه نمایش
تب display از تنظیمات

علاوه بر این می توانید کدهای hltml دلخواه خود را به قبل یا بعد از محل نمایش رویدادها اضافه نمایید.

Licenses

اگر از افزودنی های این افزونه مانند Event Aggregator یا Promoter می خواهید استفاده کنید، پس از خریداری لایسنس های خود را در این تب وارد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
تغییر آدرس ورود مدیریت وردپرس با افزونه HC Custom WP-Admin URL
تنظیمات لایسنس ها
لایسنس های افزودنی های افزونه The Events Calendar

APIs

برخی از ویژگی ها و افزونه ها شما را ملزم به وارد کردن کلید API می کنند تا تقویم رویدادها در وردپرس بتواند با ارتباط با یک منبع خارجی فعالیت مورد نظر را به انجام برساند.

api های افزونه The Events Calendar
تب api ها

برای مثال برای نمایش نقشه گوگل، حتما باید کلید API دریافتی را در این قسمت وارد کنید.

Imports

قبل از درون ریزی اطلاعات، حتما تنظیمات این بخش را کامل کنید. در این بخش برای ورود اطلاعات از هر طریقی تنظیمات مربوطه باید شخصی سازی شوند.

تنظیمات درون ریزی
درون ریزی

Upgrade

در نهایت در این تب با کلیک روی دکمه View Calendar، می توانید تقویم رویدادها در وردپرس را مشاهده نمایید. علاوه بر این برای مشاهده تمام رویدادها، می توانید روی Events در منو بار خود کلیک کنید.

پیش نمایش افزونه The Events Calendar
نمایش رویدادهای اضافه شده

اکنون می توانید هر تعداد رویداد که تمایل دارید ایجاد نمایید و یا با ایجاد نقش کاربری جدید در وردپرس، به برگزار کنندگان رویدادها این فرصت را بدهید تا از طریق وب سایت شما اطلاع رسانی کنند.

علاوه بر تمام توضیحات ارائه شده افزونه The Events Calendar دو زیرمنوی دیگر با عنوان Help و Event Add-Ons دارد که در آن ها می توانید با مستندات افزونه و افزودنی های تجاری آن آشنا شوید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن