افزونه های وردپرس

ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران در وردپرس با افزونه Two-Factor

می توانید با ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران خود امنیت وب سایتتان را بالا ببرید. امکان تایید دو مرحله باعث می شود که از وجود فرد قابل اطمینان در پشت سیستم و هنگام ورود به پیشخوان اطمینان حاصل کنید.

برای افزایش امنیت وب سایتتان هرگز اطلاعات ورود به پیشخوان را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید و برای حصول اطمینان از شخصیت حقیقی افراد، از تایید دو مرحله ای استفاده کنید.

قبلا در مورد ایجاد تایید دو مرحله ای گوگل برای وردپرس و جلوگیری از نفوذ به سایت صحبت کرده بودم، اما آنچه در این آموزش از وردپرس نارنجی دنبال می کنم ایجاد تایید دو محرله ای برای کاربران وردپرس است.

ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای احراز هویت و تایید دو مرحله ای افراد با نقش های کاربری مختلف در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Two-Factor در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

با کمک این افزونه می توانید برای هر کاربر امکان تایید دو مرحله ای را فعال یا غیرفعال کنید و از امکانات مختلف نیز برای ارسال کد بهره ببرید.

چنانچه نگران امنیت وب سایتتان و هک شدن آن هستید و تمایل دارید با ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران از آن حفاظت کنید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Two-Factor

پس از نصب و فعال سازی افزونه هیچ منو یا زیرمنوی خاصی برای تنظیمات آن به پیشخون وب سایت شما اضافه نخواهد شد. برای ایجاد تایید دو مرحله ای برای نقش کاربری خودتان، به منوی کاربران >> شناسنامه شما و یا از سمت چپ روی ویرایش شناسنامه من کلیک کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
اصلاح لینک های شکسته در وردپرس
تنظیمات احراز هویت دو مرحله ای
تنظیمات افزونه

همانطور که مشاهده می کنید، در این صفحه بخشی با عنوان Two-Factor Options اضافه شده است که در آن می توانید احراز هویت دو مرحله ای مناسب را برای خودتان انتخاب نمایید.

با کمک این افزونه می توانید به روش های زیر به ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران بپردازید:

Email: با فعال کردن این گزینه برای احراز هویت کد تاییدی برای ایمیل کاربر ارسال خواهد شد و با وارد کردن این کد تایید کاربر احراز هویت شده و می تواند وارد پیشخوان سایت شود.

Google Authenticator: با کمک این گزینه و دانلود اپلیکیشن Google Authenticator می توانید QR ایجاد شده را اسکن کرده و در هر ورود خود با کمک اپلیکیشن احراز هویت شوید.

U2F: استفاده از این گزینه برای ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران وردپرس نیاز به فعال بودن SSL دارد. با استفاده از این گزینه می توانید در بخش Security Keys کلیدهای دلخواه خود را برای احراز هویت ایجاد کرده و از آن ها استفاده نمایید.

Single Use: این گزینه به شما کمک می کند تا یک سری کلیدهای احراز هویت یکبار مصرف تولید کرده و در هر مرحله ورود از یکی از آن ها برای احراز هویت استفاده نمایید.

برای ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران دیگر وب سایتتان نیز می توانید به صفحه ویرایش شناسنامه ان کاربر مراجعه کرده و تنظیمات دلخواه را انجام دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس نارنجی در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده است.به این وب سایت رای دهید
+
بستن