افزونه های وردپرس

مشاهده گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی با افزونه User Activity Log

مشاهده و بررسی گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی و مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران یکی از موارد مهم برای سایت های کاربر محور می باشد.

یکی از قابلیت های خوب وردپرس امکان عضوگیری و ایجاد نقش های مختلف با دسترسی های متفاوت به پیشخوان وردپرس است.

شما می توانید به اعضای سایتتان دسترسی های مختلفی داده و به هر کدام وظیفه خاصی را محول کنید. اما کنترل اعضای سایت و مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران یکی از موارد مهمی است که در هسته وردپرس گنجانده نشده است.

شما با مشاهده گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی می توانید به آمار دقیقی از کاربران دست یابید و زمانی که دریابید که در چه تایمی از روز کاربران شما بیشتر فعالیت دارند و کاربران همزمان در سایت آنلاین هستند، میتوانید با یک برنامه دقیق نسبت به افزایش بهره وری و بازدید از سایت اقدام کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی خواهم کرد که به کمک آن می توانید گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی و تاریخچه فعالیت کاربران را مشاهده نمایید.

مشاهده گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی

افزونه ای که در این آموزش برای مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان User Activity Log در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۳ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای مشاهده گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
مدیریت تولید محتوای وردپرس در تریلو با افزونه WordPress post to Trello card

دانلود افزونه User Activity Log

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان User Activity Log در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تاریخچه فعالیت کاربران وردپرسی هدایت می شوید.

مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران
گزارش فعالیت کاربران وردپرسی

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، در این صفحه می توانید کاربرانی که آنلاین شده اند و لیست فعالیت هایی که انجام داده اند را مشاهده کنید.

برای پیکربندی تنظیمات افزونه، به منوی User Activity Log >> setting بروید.

تنظیمات افزونه
تنظیمات عمومی افزونه

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این افزونه در تنظیمات خود دارای سه تب مختلف می باشد که در ادامه کاربرد هر کدام را توضیح می دهم.

تب General setting

در این تب می توانید برای بررسی تاریخچه فعالیت کاربران و مشاهده گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی خود، قابلیت IP و مدت زمان ماندگاری کاربران را تعیین کنید.

Enable Ip Address For Log: با فعال کردن این گزینه، اجازه نمایش آدرس آی پی کاربران در گزارش ورود و خورج کاربران وردپرسی صادر خواهد شد.

Keep logs for: در این گزینه می توانید تعیین نمایید که تاریخچه فعالیت کاربران به مدت چند روی ذخیره باقی بماند.

Delete Log Activities: با زدن این لینک، تمام تاریخچه فعالیت کاربران حذف خواهد شد.

تنظیمات افزونه User Activity Log
تنظیمات کاربران

تب user setting

در این تب می توانید تعیین کنید که پس از ورود و خروج کاربران وردپرسی با کدام نقش و یا بر اساس نام کاربری کاربران، برای شما ایمیل اطلاع رسانی ارسال گردد.

تنظیمات ایمیل افزونه User Activity Log
تنظیمات اعلان ایمیل

تب Email notifications

در این تب می توانید ایمیل خود را وارد کرده و پیغام سفارشی نیز برای نمایش گزارش ورود و خروج کاربران وردپرسی و تاریخچه فعالیت کاربران به ایمیل خود وارد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
تغییر آدرس ورود مدیریت وردپرس با افزونه HC Custom WP-Admin URL

سایر بخش ها و تنظیمات افزونه که در این مقاله به آن ها پرداخته نشد مربوط به نسخه تجاری افزونه می باشد که از توضیح آن ها در این آموزش صرف نظر شده است.

اکنون پس از هر ورود و خروج کاربران، می توانید تاریخچه فعالیت آنان را مشاهده کرده و از این طریق به روش بهتری به برنامه ریزی برای افزایش بهره وری سایتتان بپردازید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن